aukce

Výpis příspěvků ke štítku „aukce“

Vzácná Tatra 613 Speciál byla za socialismu českým Rolls-Roycem. Teď jde do dražby

28. října 2022 11:45

S osobní limuzínou Tatra 613 se tradičně pojí přídomek „papalášská“, tím pravým vrcholem luxusu bylo její exkluzivní provedení Speciál. V hlubokých normalizačních časech nabídlo klimatizaci, elektrické stahování oken, minibar či špičkové autorádio. Nechyběla také přední světla nebo zpětná zrcátka z nejdražšího Mercedesu.

Vibrátory nebo venušiny kuličky. Stát nabídne stovky erotických pomůcek s výraznou slevou

28. srpna 2022 07:19

Stovky erotických pomůcek nabídne kuriózní aukce zabavených předmětů pod hlavičkou Finanční správy. Ve výčtu dražených položek nechybí například anální šperky, vibrátory či venušiny kuličky. Celková hodnota zabavených erotických hraček činí podle úředníků více než 400 tisíc korun, vyvolávací cena za všechny položky ovšem začne už na 144 tisících. Dražba by se měla spustit příští pondělí.

Unikátní české auto se v USA prodalo za 8,5 milionu. Jezdil s ním Oldřich Nový

23. srpna 2022 21:19

Na světoznámé veteránské aukci v kalifornském Monterey byl vydražen jedinečný český kabriolet Aero 50 Dynamik, jeden ze dvou existujících vozů předválečné české značky s karoserií od firmy Sodomka. Prodaný vůz byl před třiceti lety objeven v arizonské poušti a následně nákladně restaurován. Nový majitel si s aerovkou kupuje i kus české filmové historie, protože se stejným vozem jezdil ve filmu Valentin Dobrotivý z roku 1942 nezapomenutelný Oldřich Nový.

Staré ruské helmy, kusy raket i vojenské hodnosti. Češi draží válečné úlovky z Ukrajiny

23. srpna 2022 08:02

Kusy ruských raket, polní batoh se špatně vybavenou lékárničkou nebo celý vojenský set včetně helmy a balistické vesty. Díky četným výjezdům na Ukrajinu a kontaktům s vojáky se čeští humanitární dobrovolníci dostali k raritním válečným „úlovkům“ přímo z bojové fronty. Na aukčním portálu je nyní nabízejí sběratelům – k mání jsou i zbytky zařízení nesoucího zakázanou kazetovou munici nebo archaická hasičská helma. Získané peníze mají jít na další humanitární výjezdy a aktivity, uvedli pro redakci CNN Prima NEWS zástupci organizace Mise Ukrajina.

Vzácné české mince, které možná máte v peněžence. Jak je poznat a kolik za ně dostanete?

14. srpna 2022 07:12

V běžném supermarketu byste za desetikorunu dostali pár rohlíků, sběratelé by za ni ale možná nabídli statisíce. V České republice je v oběhu hned několik mincí, které ovšem mají díky drobným rozdílům či nedostatkům několikanásobně vyšší hodnotu než svou nominální. O které se jedná, proč jsou tak ceněné a jak se zachovat, pokud na vzácnou minci zrovna narazíte?

Hitlerovy hodinky se vydražily za miliony. Židovské sdružení zuří, aukční síň prodej hájí

30. července 2022 16:33

Hodinky, které údajně patřily Adolfu Hitlerovi, se na aukci v USA prodaly za 1,1 milionu dolarů (26,5 milionu korun). Informoval o tom server BBC. Náramkové hodinky značky Huber, na nichž je z rubu vyrytý hákový kříž a iniciály AH, získal anonymní kupec. Aukční síň Alexander Historical Auctions původně počítala s tím, že se prodají až za čtyři miliony dolarů (97 milionů korun).

Vzácná desetikoruna nabírá na hodnotě, draží se za statisíce. Jak ji poznat v peněžence?

17. července 2022 06:04

Zatímco peníze na účtech ztrácejí kvůli inflaci na hodnotě, u raritní české mince je tomu spíše naopak. Nesmírně vzácná a vysoce ceněná desetikoruna z roku 1993 se nadále těší pozornosti vášnivých sběratelů, kteří se za ni nebojí zaplatil nemalé peníze. Před nedávnem se navíc vydražila za rekordní částku – nový majitel tzv. „malého kč“ zaplatil v aukci přes 615 tisíc korun. Čím se liší vzácná desetikoruna od té běžné a jaká je šance, že se schovovává ve vaší peněžence?

Bunda za miliony: Boris Johnson vydražil Zelenského khaki „flísku“ a složil mu kompliment

6. května 2022 21:38

V aukční síni Christie’s v Londýně se za 90 000 liber (2,6 milionu Kč) vydražila flísová bunda v khaki barvě, kterou měl na sobě ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Britský premiér Boris Johnson, který aukci vedl, při té příležitosti označil Zelenského za „jednoho z nejúžasnějších vůdců moderní doby“, informoval list The Daily Telegraph.