aukce

Výpis příspěvků ke štítku „aukce“

Havlova zelená bunda se vydražila za neuvěřitelnou sumu. Součástí artefaktu je i jeho text

Zelená bunda Václava Havla, kterou ještě jako tehdejší disident nosil v přelomových chvílích roku 1989, se v neděli v Praze vydražila za 2,76 milionu korun včetně aukční přirážky. Vyvolávací cena ikonické parky, v níž mimo jiné pronesl svůj projev 25. listopadu 1989 na Letenské pláni, jež se stala místem největší manifestace proti komunistické moci v Československu, byla 200 tisíc korun.

O Švabinského obraz Splynutí duší se svedla aukční bitva. Vydražil se za rekord 16 milionů

Olejomalba Maxe Švabinského Splynutí duší se v neděli při aukci v pražském Obecním domě prodala za 15,872 milionu korun. Obraz z roku 1901 odborníci považují za stěžejní dílo českého symbolismu. Jde o autorův rekord v tuzemských aukcích, potvrdil Miloš Svoboda ze společnosti European Arts Investments, která akci pořádala. Vyvolávací cena díla byla deset milionů korun.

Rekordní dražba v Praze: Kupec dal za vzácnou minci 20 milionů. Podobný poklad můžete mít doma

V pátek se v jednom z pražských hotelů vydražil dvoudukát z první republiky, a to za astronomických 20,7 milionů korun včetně aukční přirážky. Jedná se o nejvyšší cenu, za jakou se kdy vydražila československá mince, uvedl Martin Moc z aukčního domu Macho & Chlapovič, jenž dražbu pořádal. Vyvolávací cena byla 16 milionů korun. Hodnotné ale mohou být také běžné mince, které možná máte doma.

Na prodej je starý taxikářský mercedes za 12 milionů. S tímhle totiž jezdil Niki Lauda

Na aukci ve švýcarském Svatém Mořici se bude dražit jedinečný Mercedes-Benz 190 E, se kterým v rámci dobové reklamní akce závodil legendární Niki Lauda. Stejný typ vozu, přezdívaný často také jako „baby benz“, byl v 80. a 90. letech populární u taxikářů v celé Evropě, u nás si jej navíc oblíbili mnozí majitelé cirkusů a pouťových atrakcí.

Raritní známka se vydražila za 1,9 milionu. Přetisk „Pošta Československá“ provází otazníky

Čtyřkorunová zelená poštovní známka s černým převráceným přetiskem Pošta Československá 1919 se v sobotu v Bratislavě vydražila za 1,9 milionu korun. Vyplývá to z webu aukčního domu Petr Flaška. S aukční přirážkou za ni kupec zaplatil 2,25 milionu korun, řekl za aukční dům Tomáš Hejda. Podle dostupných informací jde o třetí nejvyšší cenu za československou známku v aukcích.

V garáži po dědovi může být zlaté vejce. Ceny starých škodovek s motorem vzadu rostou

Ještě nedávno prakticky bezcenná auta vyráběná Škodou za socialismu se dostávají do hledáčku sběratelů veteránů. Ceny zcela tuctových modelů, jako je Škoda 120 L, se šponují do nevídaných výšin, vzácná výbavová provedení nebo dokonce kupé Rapid či 110 R jsou ještě násobně dražší. Specifikem tohoto cenového boomu je jeho lokálnost omezená na bývalé Československo a příležitostně země někdejšího východního bloku, kde se tyto škodovky jako nové prodávaly.

Obraz Oskara Kokoschky se v Praze za 200 milionů neprodal. Aukční rekord stále drží Kubišta

Obraz Oskara Kokoschky Žena a otrok (Frau mit dem Sklaven) vyvolávaný za rekordní sumu 200 milionů korun se na nedělní aukci v Praze neprodal. Tuzemský aukční rekord tak nadále patří obrazu Staropražský motiv od Bohumila Kubišty, který se loni prodal za 123,6 milionu korun. Kokoschkův obraz v neděli nabízela aukční síň Adolf Loos Apartment & Gallery, v aukci se prodalo několik děl za milionové částky.