Bali

Výpis příspěvků ke štítku „Bali“

KOMENTÁŘ: Klimatisté z Poslední generace? Pokrytci a šašci. Rozumějí jen buzeraci ostatních

Jak bojovat proti klimatické změně či znečišťování planety? No jasně, už to mám. Flákněte bramborovou kaši na Monetův obraz, chrstněte oranžovou barvu na Braniborskou bránu, blokujte bezemisní závodníky, třeba běžce maratonu. Nezapomeňte také dennodenně zkoušet trpělivost řidičů, kteří ráno jezdí do práce nebo třeba převážejí svou těhotnou ženu do porodnice. Hrozně se pak divte, že vás lidé mají za teroristy a odpad společnosti. Ale nezoufejte – svou klimatickou tíseň si můžete léčit tak, že si uděláte výlet letadlem na Bali, samozřejmě jako soukromé osoby, nikoliv jako aktivisté.

Oblíbená turistická destinace dělá „úklid“: Přichystala tvrdý zákaz, a to výhradně pro cizince

Na populárním indonéském ostrově Bali oznámil tamní guvernér Wayan Koster plán zakázat turistům používat půjčené motorky. Nařízení má být součástí regionálního zákona a v platnost by mělo vejít ještě tento rok. Důvodem je nezodpovědné chování zahraničních hostů spojené s množstvím porušení dopravních předpisů. Informoval o tom web The Guardian.

Horor v dovolenkovém ráji. Miminko po infekci bojuje o život, letěla pro něj dětská JIP

Přestěhovali se do ráje na Bali, ale prožívají nejhorší chvilky svého života. Novorozená dcerka Honey Ahimsové a jejího snoubence Pana smrtelně onemocněla. Ostrovní nemocnice Siloam ve městě Denpasar ale nebyla vybavena na to, aby miminko dokázala vyléčit. Rodiče si vyslechli děsivou prognózu. Šance na přežití jejich sedmitýdenní dcerky jménem Lucky je padesátiprocentní, informaci přinesl web Daily Mail.

Ruská zlatá mládež si užívá luxus v zapovězených zemích. Jejich rodiče zatím osočují Západ

Zatímco ruští představitelé řeční o vlastenectví a osočují Západ z toho, že vede válku proti Rusku, jejich potomci si v členských zemích NATO a EU užívají dovolenou. Bez ohledu na to, že tyto státy uvalily na jejich rodiče sankce, upozornil server The Insider. Mezi jejich oblíbené destinace patří například Turecko, Řecko nebo Itálie, dále pak také Dubaj, Bali nebo Maledivy.

Překonejme neshody, vyzval Biden Si Ťin-pchinga. Oba odsoudili harašení jadernými zbraněmi

Aktualizováno

Americký prezident Joe Biden a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching se v pondělí shodli na tom, že jaderná válka by nikdy neměla nastat a že ji ani nelze vyhrát. Zdůraznili také svůj odpor vůči použití nebo hrozbě použití jaderných zbraní na Ukrajině. Oznámil to Bílý dům po první schůzce obou prezidentů na indonéském ostrově Bali, kde se v úterý a ve středu koná summit skupiny velkých světových ekonomik G20.

Sergej Lavrov měl být po příletu na summit G20 hospitalizován se srdcem. Lež, tvrdí Rusové

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov byl v pondělí po příletu na summit skupiny velkých světových ekonomik G20, který se koná na indonéském ostrově Bali, převezen do nemocnice. Podle guvernéra ostrova Bali se ale jednalo jen o prohlídku a šéf ruské diplomacie se těší dobrému zdraví. Nepotvrdily se tak informace agentury AP, podle nichž byl Sergej Lavrov hospitalizován kvůli problémům se srdcem.

Vrazi patří do vězení, ne k jednacímu stolu. Čeští politici se ostře pustili do Lavrova

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov předčasně opustil schůzku velkých světových ekonomik G20 na indonéském Bali. Nakonec jednal jen s čínským partnerem či s delegací Brazílie a Mexika. Někteří z politiků se s ním nechtěli setkat. Z davu novinářů také začaly padat otázky ohledně války na Ukrajině. Lavrov beze slova odešel. Do blízkého spolupracovníka Vladimira Putina se pustili i čeští politici. Lavrova označují za vraha a zločince.