Polsko

Nejnovější příspěvky k tématu

Drahotu můžete nechat za hranicemi. Ekonom radí, jak v Polsku ušetřit stokoruny za nákup

30. července 2022 17:24

Snížení daně z přidané hodnoty a spotřebních daní na potraviny a pohonné hmoty Polsko zavedlo již na začátku letošního února. Opatřením tamní vláda reagovala na dramatický růst cen. Daňové „prázdniny“ měly sice k 1. srpnu skončit, kabinet Mateusze Morawieckého ale v pátek rozhodl, že je prodlouží až do konce letošního roku.

Polsko si připomnělo masakry spáchané Ukrajinci. Duda vyzval k odsouzení vražd civilistů

11. července 2022 19:04

Polští vrcholní představitelé si v pondělí připomněli výročí masakrů, při nichž ukrajinští nacionalisté za druhé světové války povraždili v oblasti Volyně desetitisíce Poláků. Informovala o tom agentura AP. Krveprolití, které Polsko považuje za genocidu, je rušivým prvkem v jinak blízkých vztazích Varšavy a Kyjeva.

Matka zapomněla 18měsíčního chlapečka v rozpáleném autě. Když si toho všimla, byl už mrtvý

23. června 2022 19:39

Osmnáctiměsíční chlapec zemřel v polském Štětíně poté, co ho jeho matka celý den v nynějším horkém počasí zřejmě zapomněla zavřeného v autě. Rozhlasová stanice RMF FM na svých internetových stránkách uvádí, že žena ve středu odvezla starší děti do školky a odjela do práce. Když odpoledne přišla 18měsíčního chlapce vyzvednout z jeslí, překvapené pečovatelky jí řekly, že ten den dítě v jeslích vůbec nebylo. Teprve poté si žena všimla, že syn zůstal na zadním sedadle v autě. Byl již mrtvý.

Poláci připravují anexi západní Ukrajiny, zní z Ruska. Varšava to rázně odmítá

1. června 2022 09:41

Ruská propaganda ohledně války na Ukrajině nebere konce a zdá se, že dokonce přitvrzuje. Naposledy generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev prohlásil, že Polsko už spřádá plány, jak dobýt západní část Ukrajiny. Jako argumenty použil překroucené výroky polského i ukrajinského prezidenta. Sami Poláci už prohlášení Ruska o údajné chystané anexi Ukrajiny několikrát razantně odmítli.

Potravinový kolotoč zdražuje maso. Proč farmáři prodávají do Polska a my kupujeme zpět?

30. května 2022 20:09

Odchováno v Česku, zpracováno v Polsku, prodáno opět v Česku. To je potravinový kolotoč, který se stává realitou otevřeného evropského trhu. Sousední země například za naše kuřata a skot nabízí více peněz a farmáři se nebrání. Podle ekonomů i odborových svazů proto kupujeme dražší maso a o peníze do rozpočtu přichází i stát.

Hlavní zprávy

Plošná výuka od devíti ráno nedává smysl. Ministr Balaš to schytal i od vládních poslanců
Školství

Plošná výuka od devíti ráno nedává smysl. Ministr Balaš to schytal i od vládních poslanců

Nepochopení situace a uměle vytvořený problém. Tak mluví vládní i opoziční poslanci o návrhu posunout začátek výuky na devátou hodinu ranní. O tématu opakovaně mluvil ministr školství Vladimír Balaš (STAN), podle zákonodárců ale plošné nařízení pro školy nemá příliš velký smysl. O tom, kdy začne první hodina, totiž mohou již nyní rozhodnout sami ředitelé podle lokálních potřeb. Mnohem větší problém vidí oslovení zákonodárci v odpolední výuce.

Přes den úmorné tropy, v noci až o 20 °C méně. Česko zažije Saharu, kdy teplotní šoky skončí?
Počasí

Přes den úmorné tropy, v noci až o 20 °C méně. Česko zažije Saharu, kdy teplotní šoky skončí?

V nadcházejícím týdnu by se Češi měli připravit na teplotní šoky. Ve dne budou tuzemsko trápit úmorné tropy, v noci teploty rapidně klesnou. Teploměry zaznamenají rozdíly, které budou atakovat 20 °C. Českou Saharu by však měly koncem následujícího týdne vystřídat tradičnější teploty, na které jsou jak občané, tak meteorologové koncem léta zvyklí.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
07:53

Doněcká oblast za posledních 24 hodin: Po ostřelování zemřeli dva lidé a dalších 10 utrpělo zranění.

07:37

Ukrajinská armáda zničila dva ruské muniční sklady na jihu Ukrajiny

07:23

V ruském Iževsku napsali aktivisté slovo „fašisté“ hned vedle písmene „Z“, které se stalo symbolem ruské invaze na Ukrajinu

07:12

Ruský voják popsal největší problémy armády na frontě: Příšerné podmínky. Porážíme se sami

Polsko

Zpravodajství z Polska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Polsko leží ve střední Evropě u Baltského moře. Sousedí s Německem, Českem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem. Hlavním městem je Varšava, v čele je prezident Andrzej Duda. Polsko má jednu z nejvíce náboženských populací v Evropě. V roce 2013 se odhadovalo, že 87 procent populace se hlásilo ke katolické církvi.