reklama

Polsko

Nejnovější příspěvky k tématu

Zeman nabízí Polsku pomoc. Vyslání českých vojáků by ale musela schválit vláda
Miloš Zeman

Zeman nabízí Polsku pomoc. Vyslání českých vojáků by ale musela schválit vláda

 • Aktualizováno
 • Prezident Miloš Zeman nabídl Polsku pomoc v podobě vyslání českých vojáků na hranice s Běloruskem. Polsko má na hranicích problémy s migranty z Blízkého východu a severní Afriky. Ti se s podporou běloruského režimu snaží přes hranici dostat do Evropské unie. Sám Zeman ale ve svém dopisu adresovaném polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi zmiňuje, že by o vyslání ozbrojených sil mimo území ČR měla rozhodnout česká vláda. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nutné spíš rozhodnutí obou komor Parlamentu.

  Máme tady už sedm tisíc migrantů. Třetinu si jich rozeberte, vzkazuje Lukašenko EU

  18. listopadu 2021 15:13

  V Bělorusku je podle prezidentské mluvčí asi sedm tisíc uprchlíků. Předchozí odhady přitom hovořily o zhruba čtyřech tisících. Minsk navrhuje, aby jich Evropská unie přijala dva tisíce, zbývají chce Bělorusko poslat zpět do zemí původu. Z hlavního města mezitím odletělo do Bagdádu první repatriační letadlo s iráckými běženci.

  Vondra: Migrantům se nesmíme podvolit, byli bychom užitečnými idioty Lukašenka i Putina

  17. listopadu 2021 00:08

  Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. V tom je údajně podporuje běloruská armáda. Na tom, že jde o hybridní válku vedenou běloruským režimem prezidenta Alexandra Lukašenka za účelem destabilizace Evropské unie, se shodují i čeští představitelé napříč politickým spektrem. „Je to sprostý a podlý útok ze strany Běloruska podporovaný Ruskem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

  Chaos na hranicích Polska: Oni mají plyn, my zase kameny, křičí migranti a útočí na policii

  16. listopadu 2021 15:56

  Frustrovaní migranti, kteří se nemohou dostat přes polsko-běloruskou hranici, začali v úterý házet na polské policisty a vojáky kameny a větve. Bezpečnostní složky odpověděly palbou z vodních děl a slzným plynem. Běloruské úřady si stěžují, že Poláci používají neznámou žlutou tekutinu, která u migrantů údajně způsobuje popáleniny.

  Polsko předložilo návrh dohody k dolu Turów. Je nepřijatelný, reaguje česká strana

  16. listopadu 2021 14:10
  Aktualizováno

  Další polský návrh dohody o hnědouhelném dolu Turów je pro českou stranu nepřijatelný, sdělila v úterý na Twitteru mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková. Podle ní je třeba návrh projednat se zástupci stran vznikající vlády koalic Spolu a Pirátů a STAN. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) poté sdělil, že současný návrh jde mimo původně nastavené parametry dohody.

  Bělorusové nás učí, jak překonat hraniční plot. Chceme do Německa, tvrdí uprchlíci

  15. listopadu 2021 21:38

  Stovky běženců ze severní Afriky a Blízkého východu se snaží poškodit plot s ostnatým drátem na bělorusko-polské hranici a prolomit kordony polských policistů. Běloruští vojáci údajně z migrantů vybírají silné mladé muže a ukazují jim, jak plot překonat. Mnoho migrantů věří, že se přes hranici nakonec dostanou až do Německa.

  Policie pátrá po Polákovi podezřelém z trojnásobné vraždy. Může být ozbrojený, varuje

  15. listopadu 2021 12:19
  Aktualizováno

  Česká policie pátrá po mezinárodně hledaném Polákovi, který je podezřelý z trojnásobné vraždy svých příbuzných. Jacek Piotr Jaworek může být ozbrojený a nebezpečný, varovala na webu. Dvaapadesátiletý muž je zhruba 176 centimetrů vysoký, má šedé vlasy a modré oči a na pravé lopatce má výrůstek viditelný i přes tričko.

  Polsko hlásí mrtvého vojáka a žádá o pomoc NATO. Aktivujme článek čtyři, vyzval premiér

  14. listopadu 2021 20:57
  Aktualizováno

  Běloruské speciální vojenské síly plánují na nedělní noc umožnit mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly během neděle stovky ozbrojenců. Polsko požádalo NATO o pomoc. Situaci na místě sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

  Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Bělorusko plánuje v noci mohutný pokus o překročení hranice

  14. listopadu 2021 18:29

  Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Běloruské speciální vojenské síly plánují na dnešní noc mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly přes den stovky ozbrojenců. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

  Hlavní zprávy

  Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
  Politika

  Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

  Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

  reklama

  Polsko

  Zpravodajství z Polska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Polsko leží ve střední Evropě u Baltského moře. Sousedí s Německem, Českem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem. Hlavním městem je Varšava, v čele je prezident Andrzej Duda. Polsko má jednu z nejvíce náboženských populací v Evropě. V roce 2013 se odhadovalo, že 87 procent populace se hlásilo ke katolické církvi.