reklama

Nejnovější příspěvky k tématu

Polští horníci zablokovali hraniční přechod na Liberecku. Nesouhlasí s českou vládou
Polsko má rozhodnout o těžbě v Česku. Aktivisté se pověsili na rypadlo v dole Turów
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Vicepremiér a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) si na středu odpoledne předvolal ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského. Chce mu sdělit protest proti postupu Ruska poté, co Česko kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby. Hamáček to řekl v úterý odpoledne na tiskové konferenci po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Nehody

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách

  • Aktualizováno

Kvůli vážné dopravní nehodě byl v úterý zhruba na šest a půl hodiny omezený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se srazilo nákladní auto s dodávkou. Ve směru od Ruzyně se auta na Pražském okruhu znovu rozjela dopoledne, v opačném směru krátce před 14:00. Vyplývá to z informací pražské policie a dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic.

Domácí

ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Nechceme válku, uklidňuje Babiš občany

Živě ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Nechceme válku, uklidňuje Babiš občany

  • Aktualizováno

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu informovali, že za výbuchem dvou skladů ve Vrběticích v roce 2014 nejspíše stojí Rusové. Česko tak vyhostilo 18 ruských diplomatů, na oplátku muselo z české ambasády v Moskvě zpět domů 20 zaměstnanců. Hamáček považuje ruský krok za neočekávaně přísný. Police pátrá po Alexandru Miškinovi a Anatoliji Čepigovi, dvou ruských agentech a členech jednotky GRU, kteří jsou s největší pravděpodobností za výbuchy zodpovědní.

reklama

Polsko

Zpravodajství z Polska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Polsko leží ve střední Evropě u Baltského moře. Sousedí s Německem, Českem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem. Hlavním městem je Varšava.