reklama

Polsko

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Česko nestáhne žalobu na Polsko kvůli Turówu. Babiš odmítl, že by se s Varšavou dohodl

Česko nestáhne žalobu na Polsko kvůli dolu Turów. Premiér Andrej Babiš tak v úterý reagoval na prohlášení polského premiéra Mateusze Morawieckého, který polským médiím řekl, že se na stažení žaloby s Babišem dohodl. Kvůli žalobě a předběžnému opatření Evropského soudního dvora, které nařizuje bezodkladné zastavení těžby, polští horníci organizují blokádu několika hraničních přechodů.

Polsko nezastaví těžbu v uhelném dole Turów, oznámil polský premiér Babišovi

Aktualizováno

Polsko nezastaví těžbu v uhelném dole Turów, jak na žádost Česka nařídil Soudní dvůr Evropské unie. Při příchodu na summit EU to v pondělí řekl polský premiér Mateusz Morawiecki, podle něhož by přerušení prací v dole a provozu sousední elektrárny bylo „ekologickou a energetickou katastrofou“. Morawiecki dodal, že polské rozhodnutí odpoledne v Bruselu prezentoval českému premiéru Andreji Babišovi s tím, že Polsko hodlá s českou stranou hledat společné řešení problému.

Zastavení těžby v dole Turów je nebezpečné, varuje polský premiér. Bude jednat s Českem

Polsko začne s Českou republikou jednat o dalším osudu hnědouhelného dolu Turów, řekl v pondělí polský premiére Mateusz Morawiecki. Varšava by měla na příkaz Soudního dvora EU tento důl okamžitě zavřít, Morawiecki ale soudní rozhodnutí označil za velmi nebezpečné z hlediska možných ekologických hrozeb. Polský předseda vlády podle agentury PAP také řekl, že Polsko předloží unijnímu soudu nové argumenty, a naznačil, že země teď nemá v úmyslu důl zavřít.

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama

Polsko

Zpravodajství z Polska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Polsko leží ve střední Evropě u Baltského moře. Sousedí s Německem, Českem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem. Hlavním městem je Varšava, v čele je prezident Andrzej Duda. Polsko má jednu z nejvíce náboženských populací v Evropě. V roce 2013 se odhadovalo, že 87 procent populace se hlásilo ke katolické církvi.