reklama
CNN Prima News Beskydy

Beskydy

Výpis příspěvků ke štítku „Beskydy“

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Reportáž z nejvýchodnější obce ČR: Goralé jsou rádi, že opatření odehnala turisty

Slunce tu vychází a zapadá o 17 minut a 48 vteřin dřív než v hlavním městě. Jsme v beskydské Hrčavě, nejvýchodnější obci České republiky, 425 kilometrů od Prahy. Jak zdejší goralé vnímají vládní nařízení o zákazu pohybu? „Konečně jsme se zbavili turistů, kteří každý den chodili po Hrčavě bez roušek,“ pochvaluje si učitelka místní malotřídky Ivana Kučerová.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

Nový vynález hospodských: Čepované pivo maskované jako caffè latte v kelímku

Bez půllitru čepovaného si českou pivní kulturu nelze vůbec představit. Vláda ale většinu hospodských vylekala prosincovým zákazem rozlévání alkoholu ve výdejních okénkách, takže točené pivo je rázem nedostatkovým zbožím. Někteří výčepní proto začali kelímky s točeným pivem uzavírat víčkem a balit do papírových sáčků. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

reklama