reklama
CNN Prima News Beskydy

Beskydy

Výpis příspěvků ke štítku „Beskydy“

Vakcíny nás vyhubí, věří mnozí Slováci. U českých hranic je jich proočkována jen třetina

10. ledna 2022 07:02

Zedník Jaroslav Šamaj z Klokočova na slovenské straně Beskyd má jasno. „Očkování je k ničemu! Do lidí píchají obyčejnou vodu s nějakým marastem,“ je přesvědčen. V pohraniční obci žije 2 300 lidí, dvě dávky vakcíny proti covidu ale přijalo jen 33 procent domorodců. Nedůvěru horalů k vakcíně se bratislavské vládě nedaří zlomit, injekci už dokonce přestávají věřit i očkovaní. „Napřed jsem k tomu měla důvěru, teď se bojím. Po vakcíně umírají i mladí lidé,“ tvrdí prodavačka Eva Boťanská. Třetí dávku prý nepřijme za žádných okolností.

PŘEHLED: Kam v Česku na lyže nebo běžky? Víkendové počasí by mohlo přát sportovcům

17. prosince 2021 08:40

V Česku bude teplejší počasí panovat do pátku, kdy by se mělo začít na horách alespoň přechodně ochlazovat. Mrholení či slabý déšť se postupně začne měnit, zejména na severních horách, ve sněhové přeháňky, informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. S nadcházejícím víkendem proto přinášíme také přehled sněhových podmínek v lyžařských střediscích.

Hon na neočkované je hnus, říkají tvrdohlaví Goralé z Beskyd. Proč odmítají vakcínu?

6. listopadu 2021 07:32

Nejméně proočkovaným regionem v České republice je Jablunkovsko v Beskydech, kde se domorodci považují za takzvané Goraly. „Stát teď pořádá hony na neočkované. To už je opravdu hnus a já tomu tlaku nepodlehnu,“ slibuje rozhořčená 60letá Věra Tatarková z Nýdku na Jablunkovsku. Vakcínu tady zatím přijalo pouhých 43,5 % obyvatel. Pro srovnání, správní obvod Český Brod ve středních Čechách už hlásí 64,3 % plně naočkovaných.

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

20. července 2021 18:47

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Legenda Beskyd zažívá smutné dny. Na Lysou horu šlapal pětkrát denně, teď ale nemůže

26. května 2021 20:59

Jána Čupu, ikonu Lysé hory, znají snad všichni turisté v Beskydech. Legendární muž se ale už několik dlouhých týdnů na nejvyšší horu nevypravil. Nejprve ho skolil koronavirus, a pak se nepříjemně popálil. O tom, jak si zase vyběhne nahoru, třeba i pětkrát za sebou, se mu prý už i zdá. Čupa tak doufá, že se brzy na Lysou horu opět podívá.

Reportáž z nejvýchodnější obce ČR: Goralé jsou rádi, že opatření odehnala turisty

2. března 2021 07:33

Slunce tu vychází a zapadá o 17 minut a 48 vteřin dřív než v hlavním městě. Jsme v beskydské Hrčavě, nejvýchodnější obci České republiky, 425 kilometrů od Prahy. Jak zdejší goralé vnímají vládní nařízení o zákazu pohybu? „Konečně jsme se zbavili turistů, kteří každý den chodili po Hrčavě bez roušek,“ pochvaluje si učitelka místní malotřídky Ivana Kučerová.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

18. ledna 2021 21:16

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

Nový vynález hospodských: Čepované pivo maskované jako caffè latte v kelímku

29. prosince 2020 18:40

Bez půllitru čepovaného si českou pivní kulturu nelze vůbec představit. Vláda ale většinu hospodských vylekala prosincovým zákazem rozlévání alkoholu ve výdejních okénkách, takže točené pivo je rázem nedostatkovým zbožím. Někteří výčepní proto začali kelímky s točeným pivem uzavírat víčkem a balit do papírových sáčků. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

reklama