CNN Prima News Beskydy

Beskydy

Výpis příspěvků ke štítku „Beskydy“

MAPY: Na Česko se valí silné sněžení, hrozí závěje. Podívejte se, kde napadne nejvíc

9. prosince 2022 15:34

Český hydrometeorologický ústav v pátek vyhlásil výstrahu před sněhem. Trvalejší a vydatné sněžení očekává v následujících třech dnech zejména od severu země směrem na východ. Například v Beskydech za víkend může nasněžit až kolem 30 centimetrů. V pondělí by mělo v Česku podle předpovědi napadnout dalších 7 až 25 centimetrů, přičemž vyšší úhrny budou na horách na severu země. Od neděle se navíc budou kvůli větru tvořit závěje a sněhové jazyky.

Reportáž z česko-slovenské čáry: Syřani v lese, Ukrajinci žijí v celnici

30. září 2022 05:19

Když policie v noci na čtvrtek obsadila hraniční přechod v beskydské osadě Konečná, ukrajinští uprchlíci žijící v budově někdejší celnice tyhle manévry vůbec nechápali. Hlídkování hranice v rozpůlené česko-slovenské osadě přináší i další problémy. Policie tam lustruje také Čechy, kteří hranici na Slovensko vůbec nepřekračují.

Tropický východ a chladný západ dělí až 18 °C. Extrémní nerovnováha teplot rozpoltí Česko

19. srpna 2022 07:45

Po tropických vedrech během týdne teplota o víkendu značně klesne. Navíc se po slunečných dnech dostaví přeháňky a déšť, místy pak dokonce bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpovídají zataženou či oblačnou oblohu. Odborníci zároveň očekávají vysoké rozdíly v teplotách mezi západem a jihovýchodem republiky, kdy mohou teploměry ukazovat od 17 až po 35 stupňů.

Voda může zaplavit silnice, hrozí pády stromů. V části Česka platí přísnější výstraha

31. července 2022 08:44

Meteorologové zpřísnili výstrahu před velmi vydatným deštěm v Beskydech. Za 12 hodin tam může spadnout až 80 milimetrů vody, hrozí rozvodnění menších toků. Dopoledne by mělo hodně pršet také v Jeseníkách. Další části Česka v neděli vydatný déšť nečeká. V okolí Hřenska, kde hasiči bojují už týden s rozsáhlým požárem v národním parku, nebude pršet pravděpodobně vůbec. V této části Ústeckého kraje naopak až do odvolání zůstává v platnosti výstraha před vznikem požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).