CNN Prima News Beskydy

Beskydy

Výpis příspěvků ke štítku „Beskydy“

Vánoce na blátě, předpovídá meteoroložka. Dorazila obleva, s táním sněhu hrozí povodně

Po mimořádné sněhové nadílce na začátku prosince dorazila do Česka obleva. Teploty budou stále nadprůměrné a tání sněhu společně s očekávanými srážkami může zvedat hladiny řek na úroveň prvního povodňového stupně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu pro jihozápad Čech, může se však rozšířit i na další území, varovali odborníci.

Mládě rysa se utkalo se psem: Teď o něj pečují v záchranné stanici

Do péče Záchranné stanice v Bartošovicích na Novojičínsku se dostalo asi půlroční mládě rysa ostrovida. Na své zahradě ho našli lidé v Dobré u Frýdku-Místku. Po souboji s jejich psem mládě rysa uvízlo na stromě, odkud jej pomohli sundat hasiči. Mládě utrpělo drobná zranění, bylo ve špatné kondici, vyhladovělé, zřejmě přišlo o matku. V péči stanice zůstane do jara, pak se jej ochranáři pokusí vrátit do přírody. Záchranná stanice to ve čtvrtek zveřejnila na Facebooku.

Česku hrozí další přívaly sněhu, připadnou desítky centimetrů, varují meteorologové

V Česku bude nadále intenzivně sněžit. Během několika hodin má napadnout dalších 25 centimetrů nového sněhu. Nejhorší situace bude panovat na jihu Čech a na Vysočině, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoký stupeň nebezpečí platí podle expertů pro jih Plzeňského kraje a podhůří Jeseníků a Beskyd. V jižních Čechách je už vyhlášena kalamitní situace. Výstraha je v platnosti od sobotního rána do nedělních 12:00. V noci na neděli mohou teploty místy klesnout až k −13 °C.

Vzácný výskyt kočky divoké: Byla vyfocena na území Českého Švýcarska

Správa parku České Švýcarsko se snaží potvrdit výskyt kočky divoké na svém území. Loňská data z fotopastí, která se kvůli zdržení způsobená děním okolo ničivého požáru vyhodnocovala až letos, ukázala snímky, jež zachycují kočku s typickými rozlišovacími znaky pro kočku divokou, což je jeden z nejvzácnějších druhů fauny v České republice. Uvedla to dnes správa parku na svém webu.

Nejmedovější město Frýdek-Místek: Je domovem Marlenky, proč je její těsto záměrně křivé?

Frýdek-Místek, malebné dvojměstí rozprostřené na obou březích řeky Ostravice a současně na širším úpatí Beskyd. Líbí se tady místním i turistům, kterých sem ročně zavítají tisíce. Ti mohou přímo v centru města obdivovat fasády původně renesančních a barokních budov. Ale také nahlédnout pod pokličku tajemného procesu, který dává vzniknout vyhlášenému dezertu, Marlence. Vše zmíněné jsme společně objevovali v dalším díle pořadu Prima Česko.

REPORTÁŽ: Půl dědiny v Česku, půl na Slovensku aneb Předvolební hádky sousedů z hraniční čáry

Vlevo Česko, vpravo Slovensko. „Vyhraje Fico,“ předpovídá penzista Ondrej Brezina z české strany horské obce Konečná v Beskydech. Státní hranice se tu klikatí jako had. „Vyhraje Progresivní Slovensko,“ věří Vlasta Kašíková ze slovenské části vesnice. Je to překvapení, anebo možná jen statistická náhoda. Na Konečné fandí občané ČR Robertu Ficovi, zatímco státní příslušníci SR expremiéra Fica vůbec nemusí. V celé dědině však bydlí sotva 30 lidí.

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik

Pozor, po městě se potuluje medvěd. Takové varování s fotkou statného huňáče poblíž tramvajové zastávky, si teď mezi sebou přeposílají lidé v Ostravě. Kolující snímek tam vyvolal velké pozdvižení. A tak redakce CNN Prima NEWS pátrala, jak to s nebezpečnou šelmou doopravdy je. A dopátrala se: Za medvědem stojí dopravní podnik, ze zvířete ale opravdu nikdo strach mít nemusí.

Tragédie ve skiareálu v Beskydech: Snowboardista nepřežil náraz do stromu, neměl přilbu

Čtyřicetiletý snowboardista zemřel ve čtvrtek dopoledne v Beskydech. Neštěstí se stalo v lyžařském areálu Bílá na Frýdecko-Místecku. Muž zřejmě vyjel ze sjezdovky a narazil do stromu, přičemž na hlavě neměl ochrannou přilbu. Informoval o tom mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Neštěstí se stalo před 11:00 a do skiareálu letěl také vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka během zásahu spolupracovala se členy horské služby.