Úřad práce zruší desítky svých poboček. Propouštět se nebude, ujišťuje mluvčí
Advertoriál
Nejnovější příspěvky k tématu
Potírání kyberkriminality? Zákony na ni nejsou připraveny v Česku ani v Unii, varují experti
Kybernetické útoky už patří k běžným součástem moderního života. Jejich cílem je v drtivé většině to stejné — naše peníze. Kyberspecialisté v bankách jich řeší stovky denně a jak sami říkají, bude hůř. Neustále se vyvíjející technologie nabízejí podvodníkům nové a nové způsoby k okrádání. Jejich chování je sice trestně postižitelné, nicméně profesionálové zkušení v ochraně finančních prostředků varují před zastaralostí legislativy — české i evropské. A apelují na co nejrychlejší změnu, jejíž součástí by mělo být třeba zřízení rozsáhlého oddělení kyberpolicie.
Oceněná organizace Děti patří domů: Šestnáct let pomáháme dětem najít rodinu
Organizace Děti patří domů, z.s., se opět pyšní prestižní značkou Prověřená veřejně prospěšná organizace, která je udělována v rámci Národního programu Česká kvalita. Tato značka je zárukou spolehlivosti a důvěryhodnosti organizací, které prokazatelně splňují vysoké standardy v oblasti poskytování veřejně prospěšných služeb. Organizace se už 16 let věnuje podpoře náhradní rodinné a hostitelské péče v České republice. Jejím hlavním cílem je snižovat počet dětí v ústavní výchově a zajistit jim možnost vyrůstat v rodinném prostředí. Přestože se legislativa postupně zlepšuje, stále je v mnoha ohledech nevyhovující a zájem o pěstounskou či hostitelskou péči zůstává nižší, než by bylo potřeba.
Kyberútočníci se zdokonalují každým dnem. Umí se poučit z každého nezdaru, říká expert
Nákup za výhodnou cenu, investice pomáhající k hotovému jmění nebo nečekaná láska ze zahraničí. I tak mohou vypadat útoky kybernetických podvodníků, kteří hledají stále nové a nové způsoby, jak přelstít klienty bank. Zatímco podob podvodů je mnoho, jejich cíl je vždy stejný: peníze. Jak se ubránit a nenaletět? Za základní pilíře kyberbezpečnosti by se podle Marka Macháčka, kyberspecialisty z Komerční banky, daly považovat dva faktory: naše vlastní obezřetnost a dostatečné povědomí o rizicích.
Zakladatel společnosti Yoggies: Dostali jsme do granulí probiotika. Sám je ochutnává
Vzpomínka, při které píchne u srdce. Smutný příběh, jakých se děje nepočítaně. Právě takový mohl být úděl i labradora Roxyho. Jako roční štěně se otrávil a vyhlídky na uzdravení byly minimální. Jeho majitel se ovšem s beznadějnou diagnózou odmítal smířit. Jiří Švihálek, toho času bývalý hoteliér, neúnavně hledal řešení, které by věrného přítele opět postavilo na nohy. Nejdříve studoval psí anatomii, aby se posléze na vlastní pěst pustil do vývoje psích a dnes už i kočičích krmiv a doplňků. Seznamte se s Jiřím a Jirkou Švihálkovými, kteří dokazují, že i ze zdánlivé beznaděje může vzejít nápad přinášející prosperitu, inspiraci i vyhlídky na lepší zdraví všem čtyřnohým parťákům.
Pronájem bankovního účtu aneb Buď bílým koněm: Kyberexperti varují před pochybnou brigádou
Výhodný přivýdělek? Kdo by o něj nestál! Ovšem věděli jste, že můžete narazit na brigádu, při níž se poměrně snadno a rychle stanete součástí sítě kybernetických podvodníků, kteří z vás udělají tzv. bílého koně? Člověk si u nich možná slušně vydělá, ovšem riskuje trestní stíhání. V hledáčku kriminalistů se přitom čím dál častěji stávají nezletilí, jak upozorňuje kyberspecialista z Komerční banky, Marek Macháček. Ten navíc upozorňuje, že přibývá lidí, kteří se součástí podvodů stávají vědomě, ať už z důvodu lhostejnosti k druhým či z finanční nouze.
Precizní práce podvodníků: Falešný web banky klient na první pohled nemá šanci poznat
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Budoucnost médií a technologií na Forum Media! Buďte u toho
Konference Forum Media je jedinečná akce spojující nejnovější trendy médií, umělé inteligence a inovací v marketingu. Již 7. listopadu se odborníci z celého světa setkají v pražském O2 universu, aby nabídli účastníkům pohled do budoucnosti oboru. Témata jako dezinformace, kreativní média, personalizovaná AI a konverzační technologie budou součástí nabitého programu, zahrnujícího workshopy vedené špičkovými experty. Fórum Media není jen konferencí – je to prostor pro networking, nápady a inspiraci, který posune vaši vizi do nové éry. Přidejte se k nám a objevte, co pro vás znamená budoucnost médií!
Je Vám přes 40 let a oddalujete si při čtení text? Možná je to presbyopie, co to znamená?
Presbyopie, neboli vetchozrakost, je přirozený jev, který nastává po 40. roce života. Ať již nosíte brýle či nikoliv, čočka v oku začne postupně ztrácet pružnost a schopnost zaostřovat (schopnost akomodace). Můžete mít rozmazaný text na mobilním telefonu, písmenka v knize jsou pro vás příliš malá, detaily nevidíte ostře, je pro vás problematické se nalíčit. Při čtení máte potřebu text oddalovat (říká se tomu „syndrom krátkých rukou“) a máte daleko větší nároky na dobré osvětlení. Hostem pořadu Ptejte se doktora byl MUDr. Jakub Ventruba, Ph. D., který je jedním z předních českých oftalmologů a zároveň působí jako hlavní lékař pro refrakční a laserovou chirurgii v síti očních klinik LEXUM, a paní Magdalena, která podstoupila laserový oční zákrok metodou Presbyond.
Podezřelá transakce na platební kartě — co dál? Prvním krokem je blokace karty
Nejméně jednu platební kartu vlastní většina z nás. Hradit nákupy jsme se s ní naučili velmi rychle. Ne každý už se ovšem zajímá o to, jak ji lze ochránit před zneužitím podvodníky. Těm obvykle nevědomky poskytneme citlivé údaje vedoucí přímo k našim penězům, které se snaží vyvést pryč z našeho účtu a získat je pro sebe. Stále přitom platí, že nejlepší ochranou je důkladné prověření protistrany, jíž peníze posíláme. Další tipy chránící naše finance přidává vedoucí oddělení prevence platebních karet z Komerční Banky, Pavel Šašek. V pořadu Nový Den uvedl, že prostředky svěřené bance navíc hlídají zkušení profesionálové i speciální systém.
Bitcoin: Měna budoucnosti pro obyčejné lidi. Budeme svědky jeho neuvěřitelného růstu, říká Petr Macko
Bitcoin je nejen měnou budoucnosti, ale také nástrojem finanční svobody, jak vysvětluje Petr Macko, spoluzakladatel Lionminers. V rozhovoru pro CNN vysvětluje klíčové výhody Bitcoinu, jeho přínos pro běžné uživatele i význam těžby kryptoměn. V současnosti Bitcoin nabízí šanci na diverzifikaci investičního portfolia a zároveň je připraven stát se pilířem digitální éry. Stále jej můžete vlastnit i vy. Jak na to?
Česko, trenažér kyberpodvodníků? Kvůli moderním technologiím patříme k nejčastějším cílům
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
Platebních karet v telefonu se Češi obávají. Fotky dětí ve vaně v něm ale klidně mají
Češi patří mezi světové přeborníky v používání platebních karet. Do čeho se ovšem pouštíme s podstatně menší odvahou, je jejich nahrávání do chytrých telefonů a hodinek, důvodem jsou obavy ze zneužití. Opatrnost při placení kartou je na místě, potvrzují kybernetičtí specialisté. Druhým dechem ale dodávají, že smart technologies jsou jednou z nejbezpečnějších forem placení.
Chargeback: Služba, která nás umí ochránit, když naletíme kyberpodvodníkům
Zažila to snad většina z nás: Na internetu si objednáme zboží, zaplatíme za něj platební kartou, natěšeně čekáme na zásilku, jenže místo ní dorazí tak akorát zklamání. Buď dostaneme cosi, co absolutně neodpovídá slibované kvalitě, nebo nedorazí vůbec nic. Máme v takové chvíli šanci na vrácení peněz? Máme. Díky službě chargeback. Je ovšem důležité poznamenat, že na ni nelze spoléhat ve všech případech, kdy naletíme pochybným podnikavcům.