CNN Prima News běžec

běžec

Výpis příspěvků ke štítku „běžec“

Tragédie při závodě: Zdeno zkolaboval a zemřel. Někteří běžci jeho boj o život měli ignorovat

K tragické události došlo při vytrvalostním závodě Spartan Race ve slovenském Záhoří. Během sobotní akce ve vojenském prostoru zkolaboval při překonávání překážek jeden z účastníků. V kritickém stavu byl transportován vrtulníkem do nedaleké nemocnice, kde posléze zemřel. Někteří běžci měli zhrouceného účastníka dokonce ignorovat. O smutné zprávě píše web Nový Čas.

Podezřelý finiš půlmaratonu v Pekingu: Trojice Afričanů zřejmě nechala vyhrát domácího atleta

Čínský atletický svaz prověřuje způsob, jakým čínský běžec Che Ťie vyhrál pekingský půlmaraton. Záběry z cílové rovinky totiž ukazují, jak trojice afrických běžců – zřejmě úmyslně – zpomaluje, pouští Číňana před sebe a nechává jej vyhrát. Keňský atlet Willy Mnangat, který skončil na druhém místě, vše vysvětluje tím, že závod neběžel soutěžně a jen pomáhal Che Ťiemu udržet tempo.

Atletky ničí zákaz kvůli testosteronu. Čelí ponížení i myšlenkám na sebevraždu

Už několik let platí, že některé vrcholné atletky nemohou závodit v kategoriích, které přitom ještě před lety naprosto ovládaly. Příkladem za všechny budiž jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Ta je držitelkou dvou zlatých olympijských medailí z běhu na 800 metrů, ale další již nejspíš nepřidá. Kvůli vysoké hladině testosteronu v krvi má totiž zákaz v této disciplíně startovat. Její osud sdílí i další ženy.