CNN Prima News běžec

běžec

Výpis příspěvků ke štítku „běžec“

Atletky ničí zákaz kvůli testosteronu. Čelí ponížení i myšlenkám na sebevraždu

22. prosince 2022 07:05

Už několik let platí, že některé vrcholné atletky nemohou závodit v kategoriích, které přitom ještě před lety naprosto ovládaly. Příkladem za všechny budiž jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Ta je držitelkou dvou zlatých olympijských medailí z běhu na 800 metrů, ale další již nejspíš nepřidá. Kvůli vysoké hladině testosteronu v krvi má totiž zákaz v této disciplíně startovat. Její osud sdílí i další ženy.

ZOH: Zdráhalová kvůli zranění skončila předčasně, nejlepším českým běžkařem Knop

18. února 2022 22:38

Olympiáda má za sebou svůj předposlední den. Od půl třetí ráno šel do akce český čtyřbob, který skončil na 22. místě. Ve tři hodiny měli zabojovat ve sjezdovém lyžování Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl, Tereza Nová a Elese Sommerová. Kvůli počasí byl však závod přeložen na závěrečný den her. Reprezentanti v běhu Adam Fellner a Petr Knop vyrazili kvůli počasí pouze na 30kilometrovou trať, závod byl o hodinu odložen. Lépe si vedl Knop. Naopak Michal Novák se maratonu ze zdravotních důvodů neúčastnil. Do závodu s hromadným startem pak nenastoupila rychlobruslařka Nikola Zdráhalová, zranila se při tréninku. Slovenští hokejisté získali historický bronz.

Dojemné vzpomínky na zesnulého běžce z Mont Blancu: Dělal mě lepším, teď je pryč

28. srpna 2021 23:32

Tragický pád běžce Ondry při závodě Ultra Trail du Mont Blanc z noci na středu zasáhl Česko. Oblíbený 35letý muž byl pro mnohé vzorem a blízkým přítelem. Kolegové z běžecké komunity nyní nešetří vzpomínkami a připomínají, jakou oporou pro ně byl. Na sociálních sítích jsou zveřejněny emotivní vzkazy, které oslavují nadaného běžce a člověka „se srdcem na správném místě“.