CNN Prima News Boeing 737

Boeing 737

Výpis příspěvků ke štítku „Boeing 737“

Další trable Boeingu: Tři kilometry nad zemí se letounu utrhl kryt motoru, ukazují záběry

Letoun Boeing 737-800 musel v neděli nouzově přistát v Denveru, když se mu při vzletu roztrhl kryt motoru a zasáhl klapku křídla. Je to další z řady nebezpečných incidentů, které podle deníku The Guardian v poslední době provázejí letadla předního amerického výrobce. Událost zachytily záběry cestujících, kteří seděli při letu na palubě.

Další problémy u boeingů. Kontroloři odhalili u uzemněných strojů uvolněné šrouby

Americká letecká společnost United Airlines narazila při kontrole uzemněných letounů Boeing 737 Max 9 na uvolněné šrouby, které bylo nutné „dodatečně utáhnout“. Informovala o tom zahraniční média s odkazem na společnost. Přerušení provozu a kontrola 171 strojů byly nařízeny po pátečním incidentu, při kterém letadlo společnosti Alaska Airlines na lince z Portlandu do Ontaria v Kalifornii přišlo po startu během stoupání o okno.

Našel se mobil, který vypadl z letadla. Expert nastínil příčiny nehody, pomůže i učitelův objev

Během pátečního incidentu, kdy letadlu společnosti Alaska Airlines krátce po startu odpadlo okno a malá část trupu, vypadl jednomu z pasažérů iPhone. Ačkoliv zařízení spadlo z výšky 16 tisíc stop (téměř 5 kilometrů), na zemi ho našli v perfektním stavu. Podařilo se také najít odpadnutý díl – na své zahradě ho objevil učitel z Portlandu. Vyšetřovatelům to pomůže určit příčinu incidentu. Bývalý pilot pro CNN Prima NEWS prozradil, co mohlo drama ve vzduchu způsobit.

Žádná nehoda. Čínský Boeing se 132 lidmi na palubě někdo poslal k zemi úmyslně, míní experti

Záznamy z černé skříňky naznačují, že březnový pád Boeingu 737-800 letecké společnosti China Eastern Airlines, při kterém zahynulo 132 lidí, byl úmyslný. Píše to list The Wall Street Journal s odkazem na předběžnou analýzu amerických expertů, kteří se účastní vyšetřování pádu. Podle zdroje agentury Reuters vyšetřovatelé nenalezli známky o technické poruše letadla, a proto se zaměřili na chování pilotů. Čínský úřad pro civilní letectví informace nekomentoval.

V troskách zříceného Boeingu našli černou skříňku. Odhalí, proč pilot nereagoval na výzvy?

V troskách letadla China Eastern Airlines, které v pondělí se 132 lidmi na palubě havarovalo v horách na jihu Číny, našli záchranáři první ze dvou černých skřínek. Je silně poškozená a zatím není jasné, zda nalezený předmět obsahuje záznamy letových údajů nebo nahrávku zvuku z pilotní kabiny, napsala agentura Reuters s odkazem na tiskovou konferenci vyšetřovatelů nehody.