CNN Prima News Boeing 737

Boeing 737

Výpis příspěvků ke štítku „Boeing 737“

Žádná nehoda. Čínský Boeing se 132 lidmi na palubě někdo poslal k zemi úmyslně, míní experti

18. května 2022 06:43

Záznamy z černé skříňky naznačují, že březnový pád Boeingu 737-800 letecké společnosti China Eastern Airlines, při kterém zahynulo 132 lidí, byl úmyslný. Píše to list The Wall Street Journal s odkazem na předběžnou analýzu amerických expertů, kteří se účastní vyšetřování pádu. Podle zdroje agentury Reuters vyšetřovatelé nenalezli známky o technické poruše letadla, a proto se zaměřili na chování pilotů. Čínský úřad pro civilní letectví informace nekomentoval.

V troskách zříceného Boeingu našli černou skříňku. Odhalí, proč pilot nereagoval na výzvy?

23. března 2022 10:41

V troskách letadla China Eastern Airlines, které v pondělí se 132 lidmi na palubě havarovalo v horách na jihu Číny, našli záchranáři první ze dvou černých skřínek. Je silně poškozená a zatím není jasné, zda nalezený předmět obsahuje záznamy letových údajů nebo nahrávku zvuku z pilotní kabiny, napsala agentura Reuters s odkazem na tiskovou konferenci vyšetřovatelů nehody.

I nebeští ptáci mají své terapeuty

14. září 2021 17:00

Správně vybrané zaměstnání, které nás baví a dělá nás šťastnými, je asi ta největší výhra v životě. František Kaňka takovou lásku našel a pracuje jako letecký mechanik. Vnitřní síla a odhodlání přivedly mladíka na cestu splněných přání. Již od dětství vzhlížel k obloze. Nespoutaná krása ladného pohybu a volnost ve vzduchu jsou jeho hnacím pohonem, adrenalinem i terapií.

Nebezpečí zažehnáno. Problematické Boeingy 737 MAX mohou opět vzlétnout i v EU

27. ledna 2021 13:31

Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel Boeing 737 MAX na území EU. Úřad to ve středu oznámil ve své tiskové zprávě. Provoz byl před téměř dvěma lety v celém světě přerušen kvůli dvěma tragickým nehodám. Obnovení provozu letounů už v listopadu odsouhlasili regulátoři ve Spojených státech.