reklama
CNN Prima News Brazílie

Brazílie

Výpis příspěvků ke štítku „Brazílie“

Záchranáři odvezli pacienta sanitkou i s jeho psy: Odmítali se od něho hnout

17. listopadu 2021 10:00

Znáte příběh Hačika? Opuštěného pouličního psa, kterého se ve filmu ujme univerzitní profesor Parker Wilson (Richard Gere) a každý den s ním chodí na nádraží, odkud jezdí do práce. Hačikó na něho celý den čeká a vždy v pět hodin odpoledne se dočká. Jednoho dne ale Parker dostane infarkt a zemře. Hačikó chodí na nádraží čekat každý den celých devět let. Neuvěřitelný příběh? Ne, neuvěřitelná je věrnost našich čtyřnohých parťáků.

Které země nejvíce drancují a kácejí lesy? Brazílie není zdaleka jediný hříšník

15. listopadu 2021 07:25

V minulém roce i přes pandemickou uzávěru lidstvo vykácelo 4,2 milionu hektarů pralesa a 25,8 milionu hektarů lesa celkem. Často propíraná Brazílie ale naneštěstí není jedinou zemí, kde stromy kvapně mizí ze zemského povrchu. Státy se přitom před pár dny na klimatickém summitu zavázaly, že s odlesňováním skončí do roku 2030. Kdo s tím bude mít největší problém?

S hvězdnou zpěvačkou se zřítilo letadlo. Smrt „královny utrpení“ šokovala miliony fanoušků

6. listopadu 2021 00:42

Při letecké havárii o život přišla jedna z nepopulárnějších brazilských zpěvaček Marília Mendoncaová. Bylo jí 26 let. S odvoláním na brazilské úřady o tom informoval zpravodajský server BBC. Spolu se zpěvačkou při neštěstí ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zemřeli další čtyři lidé: její strýc, její producent a dva členové posádky. Příčina havárie se vyšetřuje.

Fanoušci ve varu zničili VAR. Brazílie zažila běsnění kvůli kontroverznímu ofsajdu

1. listopadu 2021 21:44

Pořádnou vřavu způsobil nedělní fotbalový zápas brazilské Série A mezi Gremiem a Palmeiras. Hosté vyhráli hlavně díky tomu, že Gremiu odepřel zásah videorozhodčího branku z 86. minuty na 2:2, a to kvůli kontroverznímu ofsajdu. Domácí fanoušci cítili křivdu, proto v úplném závěru vtrhli na hřiště, porvali se s policií a zničili systém VAR, který jim sebral gólovou radost.

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

25. října 2021 13:49

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

reklama