CNN Prima News Brazílie

Brazílie

Výpis příspěvků ke štítku „Brazílie“

Čert vem zápas, opravím tělo a pokračujeme, věří zápasník Procházka. Přiznal další zranění

5. prosince 2022 09:04

O týden dříve, než původně plánoval, se z USA do Česka vrátil elitní MMA bojovník Jiří Procházka, který kvůli zranění přišel o obhajobu titulu organizace UFC v polotěžké váze proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie. V nejbližších dnech by měl absolvovat operaci zraněného ramene, po které jej čeká několikaměsíční vynucená zápasová pauza. Procházka ale pevně věří, že se nenaplní černé scénáře o délce rekonvalescence a že nejpozději v září příštího roku bude připraven bojovat o opětovný zisk pásu šampiona, jenž na přání vedení UFC uvolnil.

Instagram zavádí nová pravidla. Bude ověřovat věk uživatelů, lidé se bojí úniku dat

13. listopadu 2022 18:17

Sociální síť Instagram, která je populární především u mladší generace, čeká další změna. Týkat se bude ověřování věku – aplikace nově vyhodnotí, zda jsou uživatelé opravdu dospívající, nebo dospělí. Tomu pak přizpůsobí adekvátní obsah. Zatímco zastánci si slibují lepší stupeň ochrany dětí, někteří uživatelé se obávají úniku citlivých dat.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

1. listopadu 2022 07:17

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.

Neymar chce dál mít za prezidenta „novodobého Hitlera“. V Kataru mu věnuje první gól

24. října 2022 07:32

Moc lepších hráčů po trávnících nepobíhá. Neymar je zejména v rodné Brazílii modlou a jeho instagramový profil sleduje přes 180 milionů lidí. Ať řekne opora Paris Saint-Germain cokoliv, je o tom rychle informován celý svět. Teď i o faktu, že vytrvale podporuje stávajícího brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který na konci října obhajuje mandát ve druhém kole prezidentských voleb. Pokud hvězdný fotbalista vstřelí gól na blížícím se mistrovství světa v Kataru, věnuje ho právě velmi kontroverznímu muži.

Planeta za půl století přišla o dvě třetiny volně žijících živočichů

18. října 2022 15:00

Počty volně žijících živočichů na planetě se za poslední půlstoletí zmenšily o dvě třetiny a obrovský úbytek bude pokračovat nejen kvůli znečištění, ale i kvůli stále citelnějším dopadům globálních změn klimatu. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy Světového fondu na ochranu přírody (WWF), jejíž autoři v pravidelných intervalech zkoumají vývoj populací více než 5 000 druhů obratlovců.