CNN Prima News Brazílie

Brazílie

Výpis příspěvků ke štítku „Brazílie“

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Chci ještě vidět hrát Anglii, svěřil se umírající trenér Eriksson. Prozradil i nesplněný sen

Nevyléčitelně nemocný fotbalový trenér Sven-Goran Eriksson doufá, že bude natolik zdravý, aby mohl v březnu sledovat zápas Anglie s Brazílií. Pětasedmdesátiletý Švéd, který anglickou reprezentaci vedl mezi lety 2001 a 2006, je v posledním stádiu rakoviny slinivky břišní a zbývá mu poslední rok života. V rozhovoru pro Sky News také prozradil jeden ze svých snů, který se mu nepodařilo si splnit.

Zemřel fotbalový idol Zagallo. Mistr světa s Brazílií a trenér „nejlepšího týmu všech dob“

Ve věku 92 let zemřela brazilská fotbalová legenda Mário Zagallo. O úmrtí hráče a trenéra, který celkem čtyřikrát vyhrál mistrovství světa, informoval server brazilského listu O Globo s odvoláním na oficiální Instagram fotbalové hvězdy. Zagallo se z titulu na fotbalovém mistrovství světa přímo na hřišti radoval v letech 1958 a 1962, z lavičky pomohl národnímu týmu k triumfu v roce 1970 jako trenér a v roce 1994 coby asistent.