Velká Británie

Nejnovější příspěvky k tématu

Velká Británie

Útok na Karlův portrét: Vandalové mu nasadili hlavu kreslené postavičky, vadí jim týrání zvířat

Aktivisté hájící práva zvířat v úterý nasadili britskému králi Karlovi III. na jeho prvním oficiálním portrétu hlavu kreslené postavičky milovníka sýrů Wallace. Důvodem je podle nich údajně kruté zacházení se zvířaty na farmách, nad nimiž má záštitu královská společnost pro ochranu zvířat. Informují o tom britská média. Podle majitele galerie aktivisté dílo zásadně nepoškodili. Buckinghamský palác podle médií odmítl incident komentovat.

Velká Británie

Pětiletá dívka z Walesu hrdinkou: S korunkou na hlavě jako princezna zachránila mámě život

Pětiletá holčička z malého městečka v jižním Walesu se stala hrdinkou poté, co zachránila své matce život. V princeznovských šatech, gumácích a s korunkou na hlavě došla do blízké školy a řekla, že maminka leží na zemi a nemůže ji probudit. Učitelky okamžitě zavolaly pomoc. Podle lékařů žena utrpěla septický šok a mohla umřít, informoval web Wales Online.

Jakou roli hrál Měsíc při stavbě Stonehenge? Vědci chtějí rozlousknout dávnou záhadu

Anglický Stonehenge je jednou z nejslavnějších archeologických památek světa. Vědci už dlouho vědí, že jeho stavitelé orientovali umístění jednotlivých menhirů podle pohybu Slunce na obloze. Nyní se pokoušejí zjistit, jakou roli hrál Měsíc. Posloužit jim k tomu má vzácný astronomický jev zvaný „lunovrat“, který se opakuje jednou za necelých 19 let.

Princezna Kate ovlivní dění kolem Harryho a Meghan. Ukáže se na balkoně?

Princezna Kate, která bojuje s rakovinou, se sice stáhla z veřejného dění, ale nyní stojí před velkým rozhodnutím. Otazník visí nad její účastí na oslavách Trooping the Colour, tedy největší královské ceremonii tohoto roku. Podle expertky na královskou rodinu může její neúčast zapříčinit, že se zrak veřejnosti stočí směrem k princi Harrymu a jeho manželce. Ti v době onemocnění nejen princezny Kate, ale i krále Karla III. zůstávají stranou veřejného zájmu. Píše o tom web Daily Record.

Princ William promluvil o zdraví Kate. Přání nemocné princezny sdílel s válečnými veterány

Princ William, král Karel III. a královna Camilla se u příležitosti 80. výročí vylodění v Normandii setkali s válečnými veterány. Jeden z nich se britského prince zeptal i na zdravotní stav princezny Kate, která podstupuje léčbu rakoviny. Na otázku, jestli se jí daří lépe, William odpověděl, že ano. Dodal, že by na vzpomínkové akci ráda byla. Píše o tom web The Mirror.

Svět čeká na důležitý signál o zdraví Kate. Královská facka Harrymu a Meghan Brity netrápí

Princ Harry s manželkou Meghan Markleovou budou již druhý rok po sobě vynecháni ze seznamu hostů pozvaných na velkolepou slavnost Trooping the Colour, uvedl magazín People. Brity pravděpodobně neúčast vévody a vévodkyně ze Sussexu nijak netrápí, oproti tomu by ale uvítali, kdyby se zúčastnila vážně nemocná Kate. Palác dosud nepotvrdil, zda se princezna k oslavě narozenin britského monarchy připojí, nebo nikoliv. Případná účast Kate by však mohla signalizovat pozitivní vývoj v jejím boji proti rakovině.

Spojené království Velké Británie a Severního Irska je ostrovní stát u severozápadního pobřeží kontinentální Evropy. Británii obklopuje Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře, Průliv svatého Jiří a Irské moře. Země je konstituční monarchií, v čele stojí král Karel III. Hlavním městem je Londýn. Pod Velkou Británii spadá 14 zámořských území. Roku 2020 vystoupilo Spojené království z Evropské unie v procesu zvaném brexit.