Velká Británie

Nejnovější příspěvky k tématu

Vítězem anglické Premier League je Manchester City, Liverpoolu titul utekl o vlásek
Fotbal

Vítězem anglické Premier League je Manchester City, Liverpoolu titul utekl o vlásek

Poslední kolo anglické fotbalové ligy bylo dramatické až do konce. Manchester City si cestu za pohárem pořádně zkomplikoval. Ještě v 76. minutě obhájce titulu prohrával 0:2 s Aston Villou. Liverpool, který nakonec horko těžko porazil Wolves 3:1, by tak skončil v celkové tabulce první. Hráči City ale v závěru Aston Villu přejeli a nakonec vyhráli 3:2. Tým trenéra Pepa Guardioly je tak s 93 body šampionem Premier League. Liverpool skončil hned v závěsu za Citizens, a to s 92 body.

Britský novinář: Eurovize je zmanipulovaná fraška. Ukrajina vyhrála díky sympatiím

18. května 2022 21:29

Vítězem letošního ročníku mezinárodní soutěže Eurovision Song Content se stala ukrajinská skupina Kalush Orchestra. Kromě všeobecného nadšení z prvního místa ukrajinských zástupců se ve veřejném prostoru začala objevovat i kritika. Britský novinář Piers Morgan na svém Twitteru soutěž označil za nesmyslnou a politicky motivovanou. V době války s Ruskem byli muzikanti z Ukrajiny tipováni na vítěze už od začátku soutěže.

Jsem gay, řekl fotbalista a v Anglii způsobil šílenství. Statečnost chválil i premiér

18. května 2022 12:23

Přijít s coming outem by nemělo být v roce 2022 nic zvláštního. Přesto, když 17letý Jake Daniels před pár dny oznámil, že je gay, britské prostředí ho oslavovalo jako hrdinu a vzor, premiér Boris Johnson mu děkoval za statečnost. Proč takové haló? Teenager je fotbalistou a v profesionálním sportu stále představuje homosexualita, především u mužů, tabu.

Alžběta II. se překvapivě objevila na veřejnosti. Na soutěži koní rozdávala úsměvy

15. května 2022 13:22

Královna Alžběta II. se v poslední době na veřejnosti objevovala minimálně. Příčinou byly zejména zdravotní problémy. Hlava britské monarchie proto všechny překvapila, když se zúčastnila koňské show ve Windsoru. Její kůň se navíc stal šampiónem, což královnu velmi potěšilo, a nešetřila tak úsměvy. Britská panovnice je známá svou láskou ke koním, na vyjížďky se vydává i v požehnaném věku 96 let.

Brutální vražda 12leté dívky. O dva roky starší chlapec ji ubodal kvůli sporu o video

11. května 2022 14:47

Brutální vraždu z loňského listopadu v současnosti řeší soud v Liverpoolu. Dvanáctiletá Ava oslavovala s přáteli, tancovala a pila trochu alkoholu, když si všimla, že ji jiná skupinka natáčí na sociální síť Snapchat. Když se rozhodla jednoho z chlapců konfrontovat – ptala se, proč to dělá, a žádala, aby video smazal – bodl ji nožem do krku. Následkům zranění podlehla.

Británie žije „válkou“ manželek fotbalových hvězd. U soudu svědčil už i Wayne Rooney

11. května 2022 07:32

Oba jsou celosvětově známí fotbalisté. Wayne Rooney patří mezi ikony Manchesteru United, Jamie Vardy zase bude navždy spojený s Leicesterem City. Dvě zvučná jména nyní intenzivně plní titulky britských médií, přestože nejde o ně samotné. U soudu totiž pokračuje „válka“ jejich manželek. Coleen Rooneyová a Rebekah Vardyová jsou ve sporu kvůli „práskání“ soukromých informací.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:31

Švédsko a Finsko jednaly v Ankaře o výhradách Turecka vůči jejich vstupu do NATO

18:14

Ukrajinský šampion padl v boji. Jak mám říct dětem, že už tě neuvidí? napsala manželka

17:53

Italský mírový plan je mimo realitu. Je těžké brát ho vážně, vzkázala Zacharovová

17:32

Putin vyzval ruskou vládu, aby od června zvýšila důchody o deset procent

Velká Británie

Zpravodajství z Velké Británie. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Spojené království Velké Británie a Severního Irska je ostrovní stát u severozápadního pobřeží kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velká Británie, severovýchodní část ostrova Irsko a další ostrovy. Obklopují ho Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře, Průliv svatého Jiří a Irské moře. Británie je konstituční monarchie, v čele stojí královna Alžběta II. Hlavním městem je Londýn. Pod Velkou Británii spadá 14 zámořských území. Velká Británie je ústředním členem Společenství národů (Commonwealth), která má 53 členských států a sdružuje bývalé britské kolonie, jako jsou například Kanada, Austrálie, Nový Zéland nebo Indie. Roku 2020 vystoupila z Evropské unie v procesu zvaném brexit.