Velká Británie

Nejnovější příspěvky k tématu

K věci

Kate o rakovině mluvit nechtěla. Dotlačily ji k tomu i útoky hackerů, říká expertka

Princezna Kate byla podle expertky na britskou královskou rodinu Ireny Cápové dotlačena k tomu, aby světu oznámila svou diagnózu. Odbornice v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vysvětlila, že tak učinila poté, co se zaměstnanci nemocnice údajně snažili dostat ke zdravotnické dokumentaci princezny z Walesu. Zveřejnění videa bylo záměrně načasováno na období, kdy v Británii začaly velikonoční prázdniny.

Princ William se vrátil k veřejným povinnostem. Lidé přáli Kate i Karlu III. brzké uzdravení

Princ William se poprvé od chvíle, kdy jeho žena Kate oznámila, že onemocněla rakovinou, vrátil k povinnostem člena britského panovnického rodu. Před charitativní organizací, v níž pomáhal připravovat jídlo, na něj čekaly davy fanoušků královské rodiny. Podle BBC mu lidé vyjadřovali podporu a přáli brzké uzdravení princezně Kate i králi Karlovi III.

Meghan už Kate nikdy nepotřebuje vidět, říká expert. Místo rodině se věnuje propagaci džemů

Meghan Markleová představila světu první produkt, který prodává pod svou novou značkou American Riviera Orchard, a tím je jahodový džem. Zatímco se vévodkyně ze Sussexu plně věnuje novému byznysu, špatné vztahy s britskou královskou rodinou ji zřejmě moc netrápí. Markleové by dokonce ani nevadilo, kdyby svého švagra, prince Williama, a jeho manželku Kate už nikdy neviděla, řekl zdroj pro magazín OK!

Otec při záchraně čtyřletého syna položil život. Zraněním po požáru domu nakonec podlehl

Dvě oběti, otec se svým malým synem. Taková je konečná bilance požáru rodinného domu ve Wiganu ve Velké Británii. K tragédii došlo v neděli 14. dubna kolem půl třetí ráno. Do bezpečí se dostal 45letý Barry Mason, hrdinsky však znovu vběhl do budovy, aby vynesl svého čtyřletého syna Ethana. Při záchraně chlapce položil vlastní život. Ethan dva dny bojoval v nemocnici o přežití: utrpěl popáleniny na více než 85 procentech těla. Svůj boj však v úterý prohrál. Informují o tom zahraniční média.

Princ William poprvé od oznámení rakoviny Kate vyšel mezi lidi. Syna vzal na fotbalový zápas

Britský princ William a jeho syn George si spolu vyšli na fotbal. Lidé je mohli zahlédnout na zápase klubu Aston Villa v Birminghamu. Je to poprvé, co se William ukázal na veřejnosti od chvíle, kdy jeho žena Kate veřejně oznámila, že podstupuje léčbu rakoviny. Novinku ohlásil také Williamův bratr Harry. Se svou ženou Meghan připravují dva nové pořady.

Kuriózní podívaná v Británii. Policisté dopadli kurýra s jídlem, hamburgery doručili místo něj

Britská policie zadržela v úterý muže, který byl na útěku před spravedlností. Dotyčný pracoval jako kurýr a zrovna vezl zákazníkům jídlo. Policisté se proto rychle naučili ovládat příslušnou aplikaci a po cestě do vazební věznice doručili hamburgery místo něj. Své počínání okomentovali na Facebooku slovy: „Ipswichská policie doručuje spravedlnost a hamburgery Big Mac.“

Mrazivé detaily tragické nehody: Otec a dcera na místě zemřeli. Vzkaz ukázal, že to muž plánoval

Nejdříve to loni v červnu v hrabství Lincolnshire ve Velké Británii vypadalo jako tragická nehoda, když řidič i jeho dvouletá dcera zahynuli při čelní srážce s nákladním autem. Skutečnosti, které následně vypluly na povrch, byly ale mnohem mrazivější. Policisté v jeho počítači nalezli vzkaz, v němž popsal svůj plán, informuje The Sun. Souvisel s čerstvým rozchodem s jeho přítelkyní a hvězdou britské reality show Rachael Leaderovou.

Spojené království Velké Británie a Severního Irska je ostrovní stát u severozápadního pobřeží kontinentální Evropy. Británii obklopuje Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře, Průliv svatého Jiří a Irské moře. Země je konstituční monarchií, v čele stojí král Karel III. Hlavním městem je Londýn. Pod Velkou Británii spadá 14 zámořských území. Roku 2020 vystoupilo Spojené království z Evropské unie v procesu zvaném brexit.