CNN Prima News Břevnov

Břevnov

Výpis příspěvků ke štítku „Břevnov“

Poslední rozloučení s Olgou Kočkovou. Rakev byla uložena do rodinné hrobky v Řepích

V Praze se uskutečnil pohřeb Olgy Kočkové, manželky Václava Kočky staršího, která ve svých 79 letech podlehla vážné nemoci. Samotný obřad začal v pátek od 11 hodin v pražském Břevnovském klášteře za účasti širší rodiny, která mimo jiné dlouhé roky provozuje Matějskou pouť v Praze, a mnohých celebrit. S Olgou Kočkovou se rozloučil například Daniel Hůlka, který během obřadu zazpíval. Rakev byla do rodinné hroby na hřbitově v Řepích uložena krátce po 13. hodině.

Vlakem z centra Prahy na letiště v roce 2028? Správa železnic má posudky na tunely

Nedůstojné spojení centra Prahy s Letištěm Václava Havla v Ruzyni trápí nejen obyvatele metropole desítky let. Správa železnic doufá, že se ještě během této dekády cestující svezou na největší české letiště po moderní železnici. Emoce budily takzvané střešovické tunely, proti jejichž ražení se postavili někteří obyvatelé Střešovic a Břevnova, kteří nechtěli, aby vlaky jezdily pod jejich domy.

Žena podezřelá z ubodání chlapce má podstoupit ochrannou léčbu, navrhuje žalobkyně

Státní zástupkyně navrhla uložit ženě podezřelé z loňského smrtelného napadení devítiletého chlapce na pražském Břevnově ochranné léčení, uvedla to dnes mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Policie případ ubodaného chlapce na počátku března odložila, prověřovaná žena byla podle ní nepříčetná a nebyla za trestný čin trestně odpovědná.