CNN Prima News brutální vražda

brutální vražda

Výpis příspěvků ke štítku „brutální vražda“

Přesekával dívce tepnu rýčem, pak ji ubodal. Matka zavražděné u soudu v Ostravě plakala

Soud v Ostravě ve středu vynesl rozsudek v případu obzvlášť surové vraždy. Třicetiletý muž z Ostravy zaútočil na svou přítelkyni nejprve pěstmi a kopanci, pak vzal rýč, kterým se jí podle obžaloby snažil přeseknout krční tepnu. Nakonec použil zalamovací nůž. Mladá dívka zemřela trýznivou smrtí. Za to všechno soud pachateli uložil 13 let ve vězení.

Máš smůlu, umřeš. Nejzkušenější vězeň v Česku Vocásek vraždil nožem, kladivem i půllitrem

Popravě unikl Zdeněk Vocásek takříkajíc o chlup. Rozsudek smrti si totiž za své činy původně vyslechl. Změna společenských poměrů v roce 1989 ho ale před tím nejpřísnějším trestem uchránila – původní verdikt musel být zrušen. Vocásek byl následně odsouzen znovu, tentokrát na doživotí. Od roku 1990 už vystřídal několik českých věznic. Po 32 letech je vůbec tím „nejzkušenějším“ vězněm u nás. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Detaily případu uhořelé ženy na Českolipsku. Manželé se k sobě chovali hezky, říkají místní

Chladnokrevná, do detailů naplánovaná poprava. Tak popisují kriminalisté případ brutální vraždy na Českolipsku. Pětačtyřicetiletého muže obvinili z toho, že svou manželku usmrtil velmi trýznivým způsobem. Tento týden padla obžaloba. Podle ní ji nechal uhořet v autě a vše fingoval jako nehodu. Obyvatele malé obce, kde muž s ženou bydleli, hrůzný čin zaskočil, podle nich se manželé k sobě chovali hezky.