Jihočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Opilý řidič naboural v Písku do policejního auta. Poškodil navíc několik dalších vozů

20. listopadu 2022 10:21

Opilý řidič narazil v neděli po půlnoci v Písku čelně do vozu projíždějící policejní hlídky. Na kluzké silnici s vozem přejel do protisměru, uvedla policie na Twitteru. Muž byl zadržen, podle dechové zkoušky měl skoro dvě promile alkoholu. Při nehodě byl lehce zraněný policista, řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

U maringotky v Chýnově dál živoří desítky koček. Musí se co nejdřív dostat pryč, zuří hejtman

4. listopadu 2022 07:13

Před nedávnem CNN Prima NEWS odvysílala reportáž o ženě, která žije v rozpadlé maringotce na okraji Chýnova na Táborsku a chová desítky koček. Ty jsou v zuboženém stavu, ale majitelka se jich nechce za žádnou cenu vzdát. Situaci už několik týdnů řeší úřady, a teď se do celé věci vložil i jihočeský hejtman Martin Kuba.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:43

Finská premiérka uvedla, že válka ukazuje slabost Evropy

18:07

Macron: Západ by měl zvážit, jak se postaví k ruským požadavkům při vyjednávání

17:45

Ukrajinská armáda sestřelila nepřátelské letadlo v Doněcké oblasti

17:22

Z dočasně okupovaných oblastí Ukrajiny Rusko ukradlo pšenici v hodnotě nejméně 1 miliardy dolarů

Jihočeský kraj

Aktuální zpravodajství z Jihočeského kraje. Žije zde přibližně 644 tisíc obyvatel a rozkládá se na 10 056 km². V Jihočeském kraji se nachází spousta rybníků, například Rožmberk, Svět nebo Osika, a jedenáct vodních nádrží, a to Lipno, Lipno II, Orlík, Kořensko, Hněvkovice, Římov, Husinec, Landštejn, Jordán, Soběnov a Humenice. Mezi velká města kraje patří například České Budějovice, Tábor, Český Krumlov, Písek nebo Jindřichův Hradec.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.