Jihočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Romy nahnali do řeky, aby se utopili: Třicet let od první rasové vraždy v České republice

Už třicet let uběhlo od okamžiku, kdy detektivové v Česku museli poprvé řešit vraždu s rasovým motivem. Místem činu se stal jihočeský Písek. Dav skinheadů, kteří měli ve městě sraz, tehdy pod pohrůžkou smrti nahnal skupinku mladých Romů do řeky Otavy. Tři mladíci se dokázali dostat na břeh. Tehdy sedmnáctiletý Tibor Danihel ale takové štěstí neměl. Od jeho smrti v neděli uplynulo třicet let. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Čelní střet dvou kamionů u Tábora uzavřel D3. Policie odklání dopravu na Pelhřimov

Dálnice D3 u Tábora u 79. kilometru je v obou směrech neprůjezdná. Srazily se tam dva kamiony, policie odklání dopravu. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Policie řídí dopravu, z dálnice se sjíždí na výjezdu na Pelhřimov. Jak dlouho bude dálnice poblíž Čekanic zavřená, není zatím zřejmé, řekla krajská policejní mluvčí Lenka Krausová. Při nehodě se zranili řidiči obou kamionů, jeden vážně, záchranáři ho převezli s podezřením na těžké zranění hlavy do českobudějovické nemocnice, informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Soud v Táboře poslal muže na osm let do vězení. Pohlavně zneužíval chlapce

Soud v Táboře poslal v pátek na osm let do vězení Jana Bártu. Muž podle obžaloby jako vedoucí sportovních a volnočasových kroužků pohlavně zneužíval nezletilé chlapce. Současně mu soud nařídil ústavní léčení. Bárta patří do skupiny, jejíž členové si podle kriminalistů na internetu vyměňovali zkušenosti a rady, jak se přes kroužky nebo spolky dostat k dětem.

Žije zde přibližně 637 tisíc obyvatel a rozkládá se na 10 058 km². V Jihočeském kraji se nachází řada rybníků, například Rožmberk, Svět nebo Osika, a jedenáct vodních nádrží. Kraj tvoří okresy České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.