reklama
CNN Prima News České dráhy

České dráhy

Výpis příspěvků ke štítku „České dráhy“

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

KOMENTÁŘ: Babiš za sedm let vykopal hluboké příkopy závisti. Lidi poštval proti sobě

Ačkoliv premiér Andrej Babiš neustále tvrdí, jak je jeho hnutí ANO stranou pro všechny a on osobně všem občanům pomáhá a na všechny myslí, realita v zemi je po sedmi letech jeho účasti ve vedení země zcela opačná. Premiérovi se za zdatného sekundování skomírající ČSSD podařilo přesně to, co potřeboval – vnuknout lidem, že patří do jakési škatulky, a následně je proti sobě poštvat. Ze společnosti se vytratily pochopení, komunikace a tolerance a vystřídaly je závist, strach a nenávist. Vytvořily se hluboké příkopy, které budeme překonávat roky, pokud se to vůbec podaří. Příkladem za všechny budiž placení jízdného na přepážkách Českých drah.

Chystáte se na Velikonoce cestovat? Pozor na omezení počtu spojů vlaků a autobusů

Přestože nadále platí přísná vládní opatření o omezení pohybu mezi okresy, lze očekávat, že velikonoční volno bude svádět k většímu cestování třeba za rodinou. Měli byste si však rozmyslet, zda k přepravě využijete hromadnou dopravu. Čeští dopravci totiž nadále provozují značně omezené spoje. Snadno tak můžete ve velikonočních dnech přijít k úplně plnému autobusu či vlaku.

Jak covid změnil chování v dopravě. Češi cestují více než na jaře, ale ztráty jsou velké

Pandemie nemoci COVID-19 ovlivnila nejen dovolenkové, ale i každodenní cestování. Lidé znatelně méně volí hromadnou dopravu, což vede také k omezování spojů. Například České dráhy (ČD) hlásí úbytek cestujících o polovinu, podobně hovoří také zástupci pražského dopravního podniku. Výzkumníci se proto zabývají otázkou, jak současný stav ovlivní cestování do budoucna.

České dráhy přeruší provoz všech vlaků mezi ČR a Německem, a to do odvolání

Od víkendu postupně České dráhy (ČD) utlumí a nakonec zcela přeruší provoz všech vlaků mezi Českou republikou a Německem. Kromě mezistátních expresů nebudou jezdit ani regionální spoje do Bavorska a Saska. Důvodem jsou protiepidemická opatření německých úřadů, uvedly ČD. Také německý dopravce Deutsche Bahn od neděle pozastaví dálkové spoje linky EC mezi Berlínem a Prahou.

reklama