CNN Prima News České dráhy

České dráhy

Výpis příspěvků ke štítku „České dráhy“

Kvůli zloději stály vlaky v Radotíně. Nefunkční výhybky ohrožovaly bezpečnost provozu

25. ledna 2023 06:22

Kvůli krádeži součástí zabezpečovacího zařízení byl od brzkého rána omezen provoz vlaků přes stanici Praha-Radotín. V důsledku nefunkčnosti výhybek mohly regionální spoje nabírat až čtvrthodinové zpoždění. Některé osobní vlaky na příměstské lince S7 musely České dráhy (ČD) bez náhrady odřeknout, a to v úseku mezi Prahou a Řevnicemi, respektive Prahou a Berounem. Vyplývá to z informací na webu dopravce.

Sledujte Hlavní zprávy. Cesta vlakem od neděle podraží. Jak ještě ušetřit za lístek?

9. prosince 2022 18:30

Cestu vlakem na následující měsíce se vám vyplatí naplánovat právě teď. Vlakovou dopravu totiž od neděle čekají nové jízdní řády a největší zdražení posledních let. A když si lístek koupíte do zítřejší půlnoci, pojedete ještě za staré ceny. To a další aktuální informace z domova i ze světa se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Vlak najel do hákovnice. Porucha ochromila železniční dopravu na Orlickoústecku

4. prosince 2022 14:28
Aktualizováno

Kvůli poruše trakčního vedení byl zhruba od 13:00 zastavený provoz na železničním koridoru v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí. Provoz byl po odstranění poruchy před 15:00 obnoven. Rychlíky nabraly zpoždění až dvě hodiny. Vlak najel do takzvané hákovnice, která se používá jako bezpečnostní prvek při opravách na trati. Vlak tak poškodil svůj sběrač proudu i trakční vedení.

Lidem dochází trpělivost s Českými dráhami. Ty slibují automatické odškodnění za zpoždění

19. listopadu 2022 05:11

České dráhy s novým jízdním řádem zdražují jízdenky přibližně o 15 procent. Národní dopravce však slibuje alespoň automaticky vracet peníze za zpoždění, které bude více než 60 minut. Má to však jeden háček, musíte mít aplikaci Můj vlak. Cestování na železnici chtělo během letošního roku hodně trpělivosti. Především v létě trápila cestující série výluk na hlavních koridorech a také řada nehod, kvůli kterým vlaky nejezdily celé hodiny, což se dělo i v minulých dnech. Proto se lidé dívají na zdražování s nelibostí. A to i přesto, že vzhledem k inflaci nejde o žádné překvapení.

Nový rok a nová vlna zdražování energií, ale i navýšení důchodů. Na co se připravit?

18. listopadu 2022 06:27

Ačkoliv se zdražováním se Češi potýkají už nyní, další vlna udeří začátkem nového roku. V něm začne platit hned několik změn, které jsou však spojené i se značnými úlevami. Jednou z nich bude paušální daň nebo zvyšování důchodů. Spolu s tím ale dojde ke zdražení energií na cenový strop nebo také k vyšší ceně služeb České pošty.

Doprava v Praze kolabuje, stěžují si řidiči. Podzim bývá nejhorší období, říká Scheinherr

15. listopadu 2022 06:09

Pražští řidiči se v posledních dnech musí znovu potýkat s neprůjezdnou Prahou, a to především ve špičkách. Důkazem bylo pondělní dopoledne, kdy se tvořily kolony kvůli kombinaci oprav a dopravních nehod. V kolonách lidé stáli například na dálnici D6 při příjezdu od Karlových Varů či v okolí Pražského okruhu, Jižní spojky či na dálnici D1 při příjezdu do Prahy. Podobné problémy však nejsou v Praze podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) v současné době výjimkou.