reklama
CNN Prima News České dráhy

České dráhy

Výpis příspěvků ke štítku „České dráhy“

Na železnicích zemřelo loni při nehodách 205 lidí. Nejméně za posledních 19 let

4. ledna 2022 09:26

Loni zemřelo v Česku na drahách 205 lidí, což bylo nejméně za posledních 19 let. Meziročně bylo v roce 2021 mrtvých na železnici, v metru a na lanových, trolejbusových i tramvajových drahách o 16 procent méně. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnila Drážní inspekce. Počet mimořádných událostí na drahách loni stoupl o zhruba čtyři procenta na 3 854. Navzdory mírnému nárůstu šlo ale o druhý nejnižší počet za posledních deset let.

Sci-fi blíže realitě? Rychlovlaky budou v Česku do sedmi let, podívejte se, kudy pojedou

26. prosince 2021 19:50

Vysokorychlostní tratě jsou v Česku předmětem debat již dlouhé dekády, přesto zatím na českém území nestojí ani kilometr moderních tratí. Nový ministr dopravy Martin Kupka (ODS) označil výstavbu rychlostních tratí za jednu z hlavních priorit nové vlády. Rychlovlaky by v Česku měly jezdit od roku 2028, a to i s pomocí evropských fondů. Kudy tratě povedou?

Pozor, začal platit nový jízdní řád vlaků. Na řadě míst se od neděle mění i dopravci

12. prosince 2021 00:32

Od neděle začnou na železnici jezdit vlaky podle nového jízdního řádu. Největší změnou bude výměna dopravců na některých tratích, například mezi Ústím nad Labem a Kolínem, kde místo Českých drah začne jezdit RegioJet. U většiny linek se pak pouze upraví čas odjezdu, případně mírně i jejich trasa. Na kolejích budou také desítky nových vlaků. S prodejem jízdenek začali dopravci už během podzimu.

Tři hodiny těžkých manévrů. Hasiči z Ještědu odstranili vrak spadlé kabiny lanovky

2. listopadu 2021 14:12

Drážní hasiči za pomoci vyprošťovacího tanku vytáhli v úterý z prudkého svahu na Ještědu vrak spadlé kabiny lanovky. Potřebovali na to zhruba tři hodiny. Zatím je kabina na Pivovarské stezce, odkud bude za pomoci jeřábu naložena na valník. Uskladní ji zatím v areálu Českých drah v Liberci, a to i pro případ, že by ji potřebovali vyšetřovatelé, řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Bezpečnost českých lanovek. Jsou namístě obavy z opakování tragédie na Ještědu?

2. listopadu 2021 09:44

Nedělní tragická nehoda, kdy se na Ještědu utrhla kabina lanovky, by neměla otřást důvěrou v české lanové dráhy, shodují se oslovení experti. Přesto pro ně tragédie, při které zemřel jeden člověk, zůstává záhadou. Připomínají pečlivé kontrolní procesy, kterými musí české lanovky procházet, a bezpečnost dokládají také vzácností obdobných nehod v tuzemsku.

Záhadná smrt průvodčího na Břeclavsku: Vypadl z vlaku. Případem se zabývá policie

23. září 2021 15:36

Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo na trase mezi Břeclaví a Bořím lesem. Ve středu dopoledne tam z osobního vlaku vypadl šestapadesátiletý průvodčí. Zda šlo jen o nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté. Dveře se totiž v této soupravě zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

12. září 2021 13:55

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

KOMENTÁŘ: Babiš za sedm let vykopal hluboké příkopy závisti. Lidi poštval proti sobě

29. srpna 2021 07:21

Ačkoliv premiér Andrej Babiš neustále tvrdí, jak je jeho hnutí ANO stranou pro všechny a on osobně všem občanům pomáhá a na všechny myslí, realita v zemi je po sedmi letech jeho účasti ve vedení země zcela opačná. Premiérovi se za zdatného sekundování skomírající ČSSD podařilo přesně to, co potřeboval – vnuknout lidem, že patří do jakési škatulky, a následně je proti sobě poštvat. Ze společnosti se vytratily pochopení, komunikace a tolerance a vystřídaly je závist, strach a nenávist. Vytvořily se hluboké příkopy, které budeme překonávat roky, pokud se to vůbec podaří. Příkladem za všechny budiž placení jízdného na přepážkách Českých drah.

Na Vysočině se srazil vlak s autem. Řidička se zranila, provoz trati je obnoven

8. července 2021 09:01
Aktualizováno

Na železničním přejezdu v Přibyslavicích na Třebíčsku narazil ve čtvrtek ráno vlak do osobního auta. Jeho řidička utrpěla zranění. Provoz na trati Jihlava–Brno byl v úseku mezi obcemi Bransouze a Okříšky obnoven přibližně v 9:30. Vyplývá to z vyjádření mluvčí hasičů Petry Musilové a informací na webu Českých drah.

reklama