Doprava

Nejnovější příspěvky k tématu

Auta na vodík se dočkají první veřejně dostupné čerpací stanice. Fronty u ní nebudou
Auto

Auta na vodík se dočkají první veřejně dostupné čerpací stanice. Fronty u ní nebudou

V Česku je sice možné koupit auto jezdící na vodík, dosud ale vůbec nebylo snadné jej natankovat. Na Barrandově by měla být v brzké době konečně otevřena první pražská veřejná vodíková čerpací stanice. Zatím jediná funguje od loňska v Ostravě, k dispozici je i neveřejné čerpání v Neratovicích, tamní zařízení má ale nedostatečný plnicí tlak a nádrž vodíkových automobilů dokáže zaplnit jen zčásti.

Veřejná doprava se značkou CZECH MADE

5. února 2023 09:30

Pražský dopravní podnik získal značku kvality CZECH MADE a stal se tak prvním držitelem tohoto prestižního ocenění mezi dopravními společnostmi v České republice. O získání značky CZECH MADE, naplňování klimatického závazku, ale i o nových službách pro zákazníky a budoucí nové lince metra D jsme hovořili s Ing. Bc. Pavel Edvard Vančura, Ph.D., vedoucím oddělení Řízení kvality a předpisů Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Vítr ochromil Česko. Bez elektřiny byly tisíce domácností, na řadě míst kolabovala doprava

4. února 2023 08:52
Aktualizováno

Vítr v Česku v sobotu lámal stromy a způsobil poruchy dodávek elektřiny. Komplikoval také provoz na silnicích a železničních tratích. Hasiči měli stovky výjezdů, kromě odklízení stromů zabezpečovali také střechy. Situace se odpoledne začala postupně uklidňovat. Problémy byly mimo jiné na severu Moravy, v Olomouckém kraji, na Vysočině, v Libereckém, Ústeckém a Středočeském kraji či na východě Čech.

Celníci si pochvalují nový bič na neplatiče pokut. Většina šoférů o razantním opatření ani neví

1. února 2023 20:23

Celníci za uplynulý rok evidují několikanásobné zvýšení výběru dříve neuhrazených pokut za dopravní přestupky. Náhlé zlepšení morálky provinilých řidičů? Nikoli, uniformovaní muži měli posledních dvanáct měsíců k dispozici nové kladivo na dlužníky. Kdo nechtěl své sankce, jak se patří, řešit, tomu při silniční kontrole zabavili registrační značku, případně nasadili botičku.

Perná noc na Břeclavsku: Zdrogovaný řidič na videu ujížděl policistům, další zapíral alkohol

1. února 2023 18:49

Hned tři nezodpovědné řidiče, kteří neměli za volantem co dělat, řešili během několika hodin jihomoravští policisté. Jeden ze šoférů přitom hlídce odmítal zastavit a pokusil se ujet. Další měl v autě rozpitou lahev s tvrdým alkoholem a hlídce nadýchal více než jedno promile, i tak se ale snažil policistům tvrdit, že rozhodně nic nepil.

Smrtelných nehod na přejezdech přibývá. Expert popsal paradox spojující část viníků

28. ledna 2023 18:02

Drážní inspekce řešila v loňském roce 166 mimořádných událostí na přejezdech. Zemřelo při nich 37 lidí, o osm více než v roce 2021. „Poslední tři roky zaznamenáváme vzrůstající tendenci počtu těchto událostí, vracíme se tak zpátky na čísla předcovidové doby,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Za téměř všechny z nich jsou odpovědní šoféři, kteří vjedou na přejezd ve chvíli, kdy nemají. Podle experta to jsou přitom často lidé, kteří daný přejezd dobře znají.

Zprávy z oblasti dopravy. Informace o aktuálních nehodách a jejich dopadech, o situaci na českých silnicích a dálnicích i železnici, o letecké i vodní dopravě a novinky o klíčových dopravních stavbách.