reklama
CNN Prima News český prezident

český prezident

Výpis příspěvků ke štítku „český prezident“

Havel byl mým vzorem, vzpomíná Obama. Klause srovnává s Erdoganem

18. listopadu 2020 15:52

Někdejší americký prezident Barack Obama byl za svých studentských let ohromen a inspirován protesty během takzvané sametové revoluce v Československu, jež pro něj byla hnutím, v nějž věřil a chtěl být jeho součástí. Obama to uvádí v prvním svazku svých pamětí, který se dnes dostal do prodeje. Československého a českého prezidenta Václava Havla v knize označuje za jeden ze svých vzorů, zatímco o jeho nástupci Václavu Klausovi píše, že u něj posílil obavy o odolnost demokratických hodnot ve střední Evropě.

Nejpopulárnějším prezidentem je podle lidí Havel. Zeman skončil poslední

16. listopadu 2020 14:16

Za nejlepšího polistopadového prezidenta České republiky považuje většina lidí Václava Havla. V průzkumu agentury STEM/MARK ho na první příčku zařadila více než polovina dotázaných. Druhé nejlepší hodnocení získal Havlův následovník v prezidentském úřadu Václav Klaus. Třetí skončila současná hlava státu Miloš Zeman. Výsledky průzkumu provedeného na přelomu září a října zveřejnil STEM/MARK v pondělí.

Zeman nezvládá koronakrizi, myslí si Češi. Za prezidenta by chtěli Drahoše nebo Ebena

2. listopadu 2020 16:09

Prezidentský úřad pro Čechy v poslední době ztrácí na významu. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK z přelomu září a října. Miloš Zeman podle průzkumu nezvládá činnost v koronavirové krizi. Dvě třetiny dotázaných mu za to daly – při známkování jako ve škole – čtyřku či pětku. Jasný favorit pro příští prezidentské volby se zatím nerýsuje. Nejvyšší podporu mají neúspěšný Zemanův soupeř z minulé volby Jiří Drahoš či moderátor Marek Eben. Naopak od minulého průzkumu výrazně ztratil na podpoře premiér Andrej Babiš (ANO).

Stát se musí omluvit za Zemanovy výroky o exporadci Šarapatkovi, rozhodl soud

7. září 2020 11:31
Aktualizováno

Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání ministerstva financí, které žalobě nynějšího člena Rady České televize čelilo, uvedl web Seznam Zprávy. Přímo hlavu státu zažalovat nelze. Ministerstvo sdělilo, že rozhodnutí soudu respektuje a neprodleně se omluví. Podle dřívějších informací musí do sedmi dnů zaslat Šarapatkovi doporučený dopis s omluvou.

reklama