Miloš Zeman

Nejnovější příspěvky k tématu

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho
Politika

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

Během letošních oslav 28. října bude státní vyznamenání udělovat již nově zvolený prezident Petr Pavel, který v březnu na Hradě vystřídá Miloše Zemana. Někteří politici očekávají, že v případě státních vyznamenání se postoj i preference nové hlavy státu výrazně změní. Starostové již prostřednictvím poslankyně Barbory Urbanové navrhli několik konkrétních jmen. Nechybí mezi nimi Jiří Brady, Věslav Michalik či Karel Kovář (lépe známý jako Kovy).

Zeman nejmenuje předsedu Ústavního soudu, řekl Fiala po schůzce s prezidentem
Miloš Zeman

Zeman nejmenuje předsedu Ústavního soudu, řekl Fiala po schůzce s prezidentem

Prezident Miloš Zeman nebude ještě za svého mandátu jmenovat nového předsedu Ústavního soudu (ÚS), řekl premiér Petr Fiala (ODS) na večerní tiskové konferenci po jeho nedělním jednání s hlavou státu na zámku v Lánech na Kladensku. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský končí v srpnu. Zeman uvažoval o tom, že jeho nástupce určí ještě do 8. března, kdy současné hlavě státu vyprší mandát.

Pekarová: Zeman ukázal svou ješitnost. I historie jeho prezidentování zhodnotí jako neblahé

5. února 2023 11:24

Prezidentské funkční období Miloše Zemana bude i historie hodnotit jako neblahé. Končící hlava státu totiž opakovaně ukazovala svoji ješitnost – naposledy když nepogratulovala svému zvolenému nástupci Petru Pavlovi. Taková slova volila v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Zemana naopak hájil šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Obává se policie, že by Zeman rozdal milosti? S vyšetřováním Hradu údajně čeká, než odejde

4. února 2023 20:23

Na konec funkčního období prezidenta Miloše Zemana čekají podle webu iDnes Premium vyšetřovatelé. Mají prý podezření, že na Hradě mohlo v několika případech dojít k trestnému činu. Podle webu je možné, že důvodem, proč vyšetřovatelé čekají na konec mandátu, je to, aby předešli podobnému scénáři jako při udělení milosti odsouzenému šéfovi Lesní správy Lány.

Zeman nevykročil ze svého stínu, shodli se politici. Je to buran, dodal kriticky Pospíšil

3. února 2023 22:59

Když Miloš Zeman nově zvolenému prezidentovi nenavrhl jako první termín společné schůzky, nevykročil ze svého stínu, shodli se poslanec Robert Králíček (ANO) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ačkoliv se oba prezidenti na společném jednání nakonec dohodli, netradičně ho inicioval Petr Pavel. Pospíšil v pořadu 360° také doplnil, že se dosluhující hlava zachovala buransky.

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

Končí Zemanův klíčový spolupracovník. Šéf hradního protokolu Kruliš podal výpověď

3. února 2023 10:42

Klíčový spolupracovník končícího prezidenta Miloše Zemana a šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš podal výpověď. Popřel, že by měl namířeno do České národní banky, jak to naznačoval Zeman při své návštěvě Srbska. Společně s Krulišem odešel z Pražského hradu také vedoucí sekretariátu Jaroslav Hlinovský, informoval o tom web Deníku N.

Komunikace prezidenta se změní, řekla Pavlova mluvčí. Kdy bude jasno o schůzce se Zemanem?

3. února 2023 09:51

Ve čtvrtek proběhl kontakt mezi tajemníky dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana a nově zvoleného Petra Pavla, sdělila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvčí vítězného kandidáta Markéta Řeháková. O schůzce šéfa Hradu s jeho nástupcem by tak mělo být brzy jasno. Hradní komunikaci prý čekají velké změny. Mluvčí chce klást důraz na sociální sítě a navázat spolupráci s influencery.

Zemětřesení na Hradě. Kam zmizí „Zemanova parta“ v čele s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým?

3. února 2023 07:52

S nástupem nového prezidenta Petra Pavla zřejmě nezůstane na Pražském hradě kámen na kameni. Jednotlivé odbory čeká důkladný audit a kontroverzní figury kolem končící hlavy státu Miloše Zemana si musí najít nové útočiště. Kam zmizí mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý či protokolář Vladimír Kruliš? A jaké velké změny vůbec Pavel chystá?

Žantovský: Zeman měl Pavlovi zavolat. Nikdy nevynikal zdvořilostí, dalo se to čekat

2. února 2023 22:40

Nově zvolený prezident Petr Pavel by měl ubrat nohu z plynu, soudí někteří čeští politici či komentátoři. Ti poukazují například na jeho telefonáty s vrcholnými představiteli Ukrajiny a Tchaj-wanu. Diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se však Petra Pavla zastal s tím, že taková kritika není úplně spravedlivá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS si naopak rýpl do dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana.

Komunikace Pavla se Zemanem je tragická, řekl Klaus. Vzpomněl na vlastní příchod na Hrad

2. února 2023 13:31

Exprezident Václav Klaus je udiven z toho, že nově zvolený prezident Petr Pavel ještě nehovořil s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Z nekomunikace se Hrad s týmem Pavla viní nepřímo navzájem. Klaus sice nechtěl hodnotit, na které straně je chyba, situaci však označil za tragickou.

Bartošek: Pavlem se zbavujeme prezidentské kocoviny. Dělíte na světlo a temno, namítl Nacher

2. února 2023 08:59

Nově zvolený prezident Petr Pavel přinese na Hrad změnu politického stylu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Podle něj se Pavel od svých předchůdců – Miloše Zemana a Václava Klause – liší tím, že se chová kultivovaně a nemá potřebu za každou cenu někoho urážet. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) v případě hodnocení prezidentů varoval před nálepkováním.

Miloš Zeman je politik a třetí český prezident. Do úřadu byl zvolen jako první přímou volbou v roce 2013, když ve druhém kole porazil Karla Schwarzenberga. V roce 2018 zvítězil v prezidentských volbách podruhé. Zeman je vzděláním ekonom. Byl českým premiérem i předsedou poslanecké sněmovny a ČSSD. V roli prezidenta měl velmi blízko Rusku a Vladimiru Putinovi, než ho po útoku na Ukrajinu označil za šílence.