reklama

Miloš Zeman

Nejnovější příspěvky k tématu

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Zeman připomněl covidový let a popřál české výpravě. Odmítl politické zneužívání olympiády
Miloš Zeman

Zeman připomněl covidový let a popřál české výpravě. Odmítl politické zneužívání olympiády

Prezident Miloš Zeman odmítl politické zneužívání olympijské myšlenky, konkrétně bojkotu olympiády včetně ohlášené neúčasti politiků. Uvedl to ve zdravici českým olympionikům mířícím na zimní hry v Pekingu, kterou v sobotu zveřejnil Hrad na svém webu. Sportovcům popřál úspěch i zdraví, organizátorům pak profesionalitu, aby se nestalo, že ve výpravě budou neočkovaní proti koronaviru.

Zeman udělí státní vyznamenání 7. března, dostanou ho Bohdalová, Remek i Kellner

7. ledna 2022 16:42

Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Potvrdil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Prezident Miloš Zeman předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat k loňskému a předloňskému 28. říjnu. O termínu slavnosti informoval server Seznam Zprávy.

Rakušan se během prosince dvakrát setkal s Mynářem. Prozradil, co s kancléřem probíral

5. ledna 2022 21:16

Ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan se koncem minulého roku setkal dvakrát s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem, informoval Deník N. Schůzky, o kterých ani jedna ze stran neinformovala veřejnost, se podle Rakušana uskutečnily z Mynářovy iniciativy. Řešit prý spolu měli jmenování nové vlády a jeden konkrétní návrh prezidenta Miloše Zemana.

Puč a nenávist. Spory mezi politiky a Hradem pokračují, tentokrát jde o vstupní kontroly

3. ledna 2022 16:21

Slovní roztržky mezi některými senátory a Hradem pokračují. Tentokrát není tématem přímo zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, ale výzva na zrušení vstupní bezpečnostní kontroly do areálu Pražského hradu. Jenže Hrad se proti tomu razantně ohradil a vůči senátorům použil slova jako puč, nenávist nebo průhledné dezinformace.

Nekula se dočkal. Zeman ho jmenuje ministrem zemědělství už v pondělí, prozradil Fiala

2. ledna 2022 14:56

Prezident Miloš Zeman již v pondělí jmenuje ministra zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL). Po nedělním novoročním obědě v Lánech to oznámil Petr Fiala (ODS). Nekula nebyl jmenován společně s dalšími členy vlády, protože měl pozitivní test na koronavirus. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pondělní jmenování potvrdil, uskuteční se ve 12:00. Ještě před tím se Zeman s Nekulou v Lánech setká. Původně Kancelář prezidenta republiky předpokládala, že se jmenovací ceremoniál uskuteční v úterý.

Pokuta pro Mynáře i Vondráčka. Za návštěvu prezidenta bez respirátoru budou platit tisíce

31. prosince 2021 11:51

Účastníci říjnové schůzky prezidenta Miloše Zemana a tehdejšího předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (za ANO) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), při níž neměli nasazené respirátory, dostali pokutu 10 000 korun. O jejím udělení v pátek rozhodlo ministerstvo obrany. Případ jako přestupek řešila hlavní hygienička ministerstva Jana Fajfrová, protože ÚVN spadá do gesce ministerstva obrany.

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje
Názory

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský
360°

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

reklama

Miloš Zeman

Miloš Zeman je politik a třetí český prezident. Do úřadu byl zvolen přímou volbou v roce 2013. V roce 2018 zvítězil v prezidentských volbách podruhé.