Miloš Zeman

Nejnovější příspěvky k tématu

Miloš Zeman

Zeman: Fiala nedodržel slovo. Slíbil abolici pro Mynáře, zpříjemnil tím další jednání o vládě

Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že nemá problém podepsat abolici pro vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře, pak ale nedodržel slovo, uvedl bývalý prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro pondělní vydání deníku Blesk. Odmítl ale, že by se v jednání mezi ním a Fialou tato věc spojovala s otázkou schválení Fialovy vlády. Fiala nevidí důvod komentovat údajné vzpomínky, s nimiž jejich autoři přicházejí z neznámých důvodů až s odstupem několika let, sdělila mluvčí kabinetu Lucie Ješátková.

Zeman se omluvil svému exporadci Šarapatkovi za výrok o neschopnosti. Nařídil mu to soud

Bývalý prezident Miloš Zeman se písemně omluvil svému někdejšímu poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Omluvu, kterou ve středu Šarapatka zveřejnil na síti X, nařídil Zemanovi soud. Výrok o údajném vyhození pro neschopnost pronesl Zeman v listopadu 2017 v televizi Barrandov. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Kalousek ostře ke knize o Zemanovi: Prochlastat se téměř k exitu a být zachráněn není spiknutí

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se ostře pustil do bývalého prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s novou knihou Spiknutí, která má poodhalit okolnosti hospitalizace v ÚVN po sněmovních volbách 2021 a údajný pokus některých zákonodárců odstranit hlavu státu. „Prochlastat se na hranici exitu a být zázračně zachráněn, tomu se říká štěstí, ne spiknutí,“ nebral si servítky Kalousek. Za spiknutí naopak označil jedno ze Zemanových kontroverzních rozhodnutí v roce 2013.

Nevzdávám se naděje vtažení Ruska zpět do Evropy, prohlásil Zeman. Podmínkou je jiná vláda

Nevzdávám se naděje vtáhnout Rusko do Evropy, ale pouze pokud se změní tamní garnitura. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman. Země se podle něj vrátila k „imperiálním ambicím a vzpomínkám na Sovětský svaz“. Zeman rovněž zdůraznil, že se nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini nesmí stát „loutkou v rukou druhých“.

Klaus o vítězství Pellegriniho: Slovákům závidím. Neposlouchali rady chytrých z Česka

Bývalí čeští prezidenti přivítali zvolení slovenského předsedy Sněmovny Petera Pellegriniho slovenskou hlavou státu. Slovensko si dobře zvolilo, uvedl v prohlášení, které má ČTK k dispozici, bývalý prezident Václav Klaus. Bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi dělá Pellegriniho vítězství velkou radost, uvedl na svém facebookovém profilu.

Exprezidenta Zemana propustili z nemocnice do domácí péče. Hospitalizován byl od půlky března

Aktualizováno

Bývalého prezidenta Miloše Zemana dnes lékaři propustili z pražské Fakultní nemocnice Motol do domácí péče. Ředitel nemocnice Miloslav Ludvík na tiskové konferenci ve 14:00 řekl, že Zeman nemocnici opustil před několika okamžiky. Bývalý prezident byl hospitalizovaný 20 dní poté, co se mu vytvořila krevní sražena, kvůli které se mu nedokrvovala noha. Podle lékařů je ho možné stále označit za křehkého pacienta, přesto jsou s vývojem jeho zdravotního stavu spokojení.

Zeman chce i přes hospitalizaci jet podpořit Pellegriniho na Slovensko. Co Pavel a Klaus?

Aktualizováno

Český exprezident Miloš Zeman chce navzdory své hospitalizaci ve FN Motol vyrazit ještě před 2. kolem voleb na sousední Slovensko, aby zde podpořil jednoho z kandidátů – předsedu Národní rady a šéfa vládní strany Hlas-SD Petera Pellegriniho. Informuje o tom deník Blesk. Další bývalá hlava státu Václav Klaus naopak CNN Prima NEWS sdělila, že se do slovenské kampaně zapojovat nebude. Stejně tak se zachová i nynější prezident Petr Pavel.

Zemanův zdravotní stav se zlepšuje, uvedli lékaři. Nemocnici ale v nejbližších dnech neopustí

Zdravotní stav bývalého prezidenta Miloše Zemana, který je od poloviny března v motolské nemocnici po prodělané operaci, zůstává stabilizovaný a pozvolna se zlepšuje. Lékaři nicméně nepředpokládají, že by devětasedmdesátiletého exprezidenta v řádu dnů propustili do domácího ošetřování. Sdělila to mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Od pátku leží Zeman na interní klinice, kam ho lékaři přeložili z jednotky intenzivní péče (JIP) na kardiovaskulární klinice.

Zeman byl v umělém spánku, je to křehký pacient. Hrozí opakování trombózy, oznámili lékaři

Exprezident Miloš Zeman byl po hospitalizaci v pražské motolské nemocnici v umělém spánku. Oznámili to lékaři na páteční tiskové konferenci. Někdejší hlava státu zahájila rehabilitaci a je při vědomí. Podle personálu jde o křehkého pacienta, během náhlé chirurgické operace se Zemanovi musely naříznout svaly kvůli otoku. Jeho zdravotní stav nadále hodnotí jako závažný. Lékaři poznamenali, že v budoucnu hrozí opakovaná hospitalizace – i kvůli tomu, že trpí více chorobami. Délku léčby zatím nedokázali odhadnout.

Miloš Zeman je politik a třetí český prezident. Do úřadu byl zvolen jako první přímou volbou v roce 2013, když ve druhém kole porazil Karla Schwarzenberga. V roce 2018 zvítězil v prezidentských volbách podruhé. Zeman je vzděláním ekonom. Byl českým premiérem i předsedou poslanecké sněmovny a ČSSD. V roli prezidenta měl velmi blízko Rusku a Vladimiru Putinovi, než ho po útoku na Ukrajinu označil za šílence.