CNN Prima News Dallas Stars

Dallas Stars

Výpis příspěvků ke štítku „Dallas Stars“

Příjemný frmol, říká k euforickému období Blümel. Vypráví o Dallasu i Pastrňákovi

V Kramářově vile usedl na honosnou žlutou pohovku. Útočník Matěj Blümel měl stejně jako část české hokejové reprezentace po setkání s premiérem Petrem Fialou. Předseda vlády děkoval za bronzový úspěch z mistrovství světa a speciálně Blümelovi mohl gratulovat k čerstvě podepsanému angažmá. „Když přišel čas definitivního rozhodování, věděl jsem, že chci jít do Dallasu. I z jejich strany byl zájem velký,“ říká 22letý hráč pro CNN Prima NEWS.

Šampioni NHL se po dvou měsících vrátili k rodinám. Stanley Cup posloužil i jako židlička

I když za hodně specifických okolností, zisk hokejového Stanley Cupu se musí pořádně oslavit. Hráči Tampy Bay Lightning to také po výhře 4:2 nad Dallasem Stars ve finále NHL rozjeli se vší parádou. Přes dva měsíce museli být kvůli pandemii koronaviru v tzv. izolované bublině odloučení od svých rodin. Proto shledání se svými nejbližšími bylo pro mnohé aktéry dalším velkým vítězstvím.

Stanley Cup získala podruhé v historii Tampa. Vítězství slaví i Češi Palát a Rutta

Hokejový klub Tampa Bay Lightning podruhé v historii vyhrál Stanley Cup pro vítěze severoamerické NHL. V šestém finálovém souboji play off hokejisté Tampy porazili soupeře z Dallas Stars 2:0 a vyhráli 4:2 v sérii. Ze Stanley Cupu, který je považován za nejcennější hokejovou trofej na světě, se radují také dva čeští hokejisté: útočník Ondřej Palát a obránce Jan Rutta.

Tampu po pěti letech čeká reparát ve finále Stanley Cupu. Lightning táhne i Palát

Nemluví se o něm tolik jako o jiných krajáncích v NHL. David Pastrňák, Jakub Voráček a nově také Dominik Kubalík – to jsou nejčastěji skloňovaná česká jména ve spojitosti se zámořskou hokejovou soutěží. Nejvýše ale letos zamířil Ondřej Palát. Má nesporný podíl na tom, že se jeho Tampa Bay Lightning čerstvě probojovala do finále Stanley Cupu. Před pěti lety ve stejné fázi ztroskotala na Chicagu.