reklama
CNN Prima News dálnice

dálnice

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice“

Slevy na jízdném omezíme, dálniční známky podraží, potvrdil Kupka

4. ledna 2022 19:49

Slevy na jízdném 75 procent pro seniory a studenty stály jenom v loňském roce státní pokladnu přibližně 3,5 miliardy korun, odhady pro letošní rok hovoří dokonce o dvojnásobku. Strany vládní koalice proto dlouhodobě hovoří o nutnosti alespoň částečného zrušení tohoto – dle některých populistického – artefaktu kabinetu Andreje Babiše (ANO). Nový ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil, že jeho resort omezení skutečně plánuje. Nastínil rovněž, jak by se mohla do budoucna změnit také cena dálniční známky.

Dálniční boom v roce 2022 nenastane. Otevře se pouze 25,5 kilometru nových dálnic

2. ledna 2022 16:13

Zatímco rok 2021 přispěl výrazným dílem k rozšíření dálniční sítě v Česku, nadcházející rok 2022 bude patřit spíše k těm slabším. Oproti letošku se v příštím roce otevře přibližně pouze polovina kilometrů nových dálnic. Nejvíce se uleví především obyvatelům Frýdku-Místku, kteří se konečně dočkají vytouženého obchvatu města. Další významnou stavbou bude prodloužení dálnice D35, která povede již takřka k Vysokému Mýtu, což bude znamenat zásadní pokrok ve snaze vytvořit druhou dálnici na Moravu jako alternativu k přetížené D1.

Obří požáry v okolí amerického Denveru ohrožují desetisíce lidí. Stovky budov shořely

31. prosince 2021 05:18

Kvůli rychle postupujícím požárům porostu dostalo v USA příkaz k evakuaci přes 30 000 lidí ze dvou měst poblíž Denveru. Informovala o tom dnes agentura AP. Oheň ohrožuje ve státě Colorado města Louisville a Superior, uzavřen kvůli němu musel být i úsek dálnice číslo 36. Podle místního šerifa už shořely stovky budov včetně obytných domů a nákupního centra.

Vlakem z Prahy do Brna? Připravte se na dopravní peklo kvůli výlukám na železnici

30. prosince 2021 08:34

Cestování mezi Prahou a Brnem je dlouhodobě komplikované a nezlepší se to ani v nadcházejícím roce. Zatímco se během roku 2021 situace díky rekonstrukci dálnice D1 částečně zlepšila alespoň pro řidiče, v roce 2022 si musí obalit nervy spíše lidé, kteří pro cestu zvolí vlakovou dopravu. Kvůli výlukám se cesta mezi dvěma největšími městy České republiky značně protáhne.

Dálnici D6 zablokovala na Lounsku nehoda. Srazilo se osm aut, tvořila se kolona

28. prosince 2021 10:56
Aktualizováno

Dálnici D6 u Lubence na Lounsku v úterý uzavřela ve směru na Prahu na zhruba čtyři hodiny hromadná nehoda kamionu a sedmi osobních aut. Jeden člověk se při srážce vážně zranil, hasiči ho museli z vozidla vyprostit a záchranáři ho převezli do nemocnice. Vyplývá to z informací hasičů, policistů, záchranářů a silničářů.

Čechům bude na půdách ležet 67 km dálnic. Nakoupili zbytečné dárky za 10 miliard

24. prosince 2021 14:15

Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí zhruba 55 miliard korun. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je to o něco méně, než by se očekávalo, kdyby nepanovala rapidní inflace. Právě ta snižuje současnou i očekávanou chuť lidí nakupovat. Přesto se i letos na půdách, ve skříních nebo v koši nahromadí dárky za zhruba deset miliard korun. To by jinak vystačilo na stavbu asi 67 kilometrů tuzemských dálnic.

Skoro 40 nových kilometrů dálnic za tři dny. Na které úseky se mohou řidiči nově těšit?

15. prosince 2021 06:17

Ministra dopravy v demisi Karla Havlíčka (ANO) čeká zřejmě vysněný odchod z úřadu. Od středy do pátku postupně otevře skoro 40 nových kilometrů dálnic. Největší revoluce čeká řidiče především kolem Hradce Králové. Nové úseky D11 uleví dopravě směrem na Polsko a úsek D35 zase přiblíží k dokončení sen o druhé dálnici na Moravu. Otevírat se bude také na chomutovské D7, kde dojde k dokončení obchvatu Panenského Týnce.

reklama