reklama
CNN Prima News dálnice

dálnice

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice“

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

Babiš sliboval stovky kilometrů dálnic. Otevřel jich ale méně než kritizovaný Nečas

Dálnice, dálnice, dálnice, znělo heslo hnutí ANO premiéra Andreje Babiše před sněmovními volbami v roce 2017. V tuhle dobu mělo být otevřeno již 280 nových kilometrů dálnic, ale výsledek je nakonec více než čtyřikrát nižší. O něco lepší bilanci měla i vláda premiéra Petra Nečase (ODS), která je přitom za nízkou výstavbu dálnic často kritizována v souvislosti s diskutovaným ministrem dopravy Vítem Bártou (Věci veřejné).

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Ledničky, nábytek, hračky nebo záclony. V Belgii zasypávají dálnici monstrózní skládkou

Bývalá belgická dálnice A601 pomalu mizí pod tunami odpadu. Už je ho na ní osm kilometrů dlouhý pás, celkem se tam vyvezlo přes 90 tisíc tun rozbitých nebo nepotřebných věcí. Celá záležitost je o to kurióznější, že smetiště mají na starost stejné úřady, které k dálnici věci svážejí. Valonskou částí země se totiž nedávno prohnaly povodně a lidé tak vyklízeli svá obydlí. Jenže postupně už neměli kam.

Horší než Burundi či Svazijsko. V kvalitě silnic Česko propadá, je těsně před Íránem

V kvalitě silniční a dálniční infrastruktury se Česká republika propadá. Ještě před 15 lety nám patřilo 50. místo na světě, v roce 2019 jsme však obsadili až 76. příčku. V rámci Evropské unie je Česko páté nejhorší a přeskočilo nás i kdysi vysmívané Polsko. Vyplývá to ze studií Světového ekonomického fóra, Asociace pro rozvoj infrastruktury nebo žebříčku portálu The Global Economy.

Divoká policejní honička: Lupič si uřízl penis, přesto ujížděl dál. Pomohl až zátaras

Nahý 39letý muž ujížděl policistům při honičce po dálnici v americkém státě Tennessee. Policisté ho nakonec dopadli, a to krátce předtím, než překročil hranici státu. Zjistili, že si kriminálník uřízl pohlavní úd a vyhodil ho při jízdě z okna. Muž vypověděl, že mu hlas v rádiu poradil, že tento chirurgický kousek „zachrání celý svět“.

Výstavba D1 byla za vlády Petra Nečase dobou temna, řekl Havlíček a ocenil Ťoka

Týden před volbami do Poslanecké sněmovny by se měla opět kompletně otevřít dálnice D1. Náhoda? Vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nicméně přiznal, že to není jen jeho zásluha. Pochválil své předchůdce, kteří sloužili ve vládách Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD) a Andreje Babiše (ANO). Kritiku si od Havlíčka naopak vysloužil kabinet Petra Nečase (dříve ODS).

Provoz na D1 u Vyškova směrem na Brno zastavil požár návěsu kamionu

Aktualizováno

Dálnici D1 na 226. kilometru u Vyškova ve směru na Brno ve středu po poledni asi na tři čtvrtě hodiny uzavřel požár návěsu kamionu, poté se jezdilo jedním pruhem. Bylo třeba ještě přeskládat náklad, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Z dálnice D1 se sjíždělo už na 236. kilometru, z D46 na druhém kilometru. Uzavřený ještě zůstal výjezd na 226. kilometru. Vyplývá to z informací na webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz. V místě se tvořily kolony.

reklama