CNN Prima News dálnice

dálnice

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice“

Deset aut se srazilo kvůli námraze, na místo musel vrtulník. Dálnice u Frýdku-Místku stála

3. února 2023 09:02

Hromadná nehoda deseti vozidel komplikuje dopravu na dálnici D56 u Frýdku-Místku. Nehoda se stala na namrzlé vozovce na obchvatu, ve směru z Frýdku-Místku na Ostravu je silnice uzavřena, informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Dodala, že podle dostupných informací jsou na místě dva zranění a jedná se o lehká poranění. Mluvčí hasičů Lukáš Popp uvedl, že na místě přistával i vrtulník, zranění už jsou podle něj v péči zdravotnické záchranné služby. Tah se podařilo alespoň jedním pruhem zprovoznit kolem poledne, informovala policie.

Končí platnost téměř milionu dálničních známek. Kde lze pořídit novou a kolik stojí?

26. ledna 2023 09:04

Letitý zvyk vylepovat vždy v lednu novou dálniční známku se s její elektronickou formou změnil. Podle zprávy Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pozbylo nebo v nejbližších dnech pozbude platnost až 850 000 virtuálních známek zakoupených v loňském roce. Kontrola platnosti není složitá a rozhodně se vyplatí – majiteli vozila při neoprávněném vjezdu na dálnici hrozí vysoká pokuta.

Stát letos otevře jen 26 kilometrů nových úseků dálnic. Kde se řidičům usnadní jízda?

24. ledna 2023 07:32

Dálniční síť v Česku by se letos měla podle současných odhadů rozšířit o 25,7 kilometru. Největší část z nich přibude v jižních Čechách na dálnici D3, další nové kilometry budou moci řidiči využívat na D7 a D48. Dálniční boom by pak měl nastat až v dalším roce, kdy by chtěl stát otevřít dalších téměř 100 kilometrů. Podívejte se, po kterých dálničních úsecích se nově svezete v roce 2023.

Senior se řítil po dálnici na Brněnsku v protisměru. Nezastavily ho ani zátarasy

18. ledna 2023 19:39

Velký šok prožili řidiči jedoucí po dálnici z Brna na Mikulov. V protisměru tam totiž uháněl senior v osobním autě, kterého se marně snažily zastavit policejní hlídky se zátarasy. Starší muž několikrát nebezpečně ohrozil nejenom sebe, ale i ostatní šoféry. Po zastavení řidič vysvětlil, že si vůbec neuvědomil, že jede v protisměru.

Šílené záběry z D10: Řidič se řítil rychlostí 315 km/h, spolujezdec hazardní jízdu natáčel

14. ledna 2023 09:01

Neuvěřitelnou rychlostí se po dálnici D10 na Liberecku řítil řidič sportovního vozu. Jeho spolujezdec ho při šílené jízdě natočil, video se podařilo získat redakci CNN Prima NEWS. Auto jede v levém rychlém pruhu, přestože dálnice je volná. Důvodem je zřejmě právě závratná rychlost. Reportér Libor Tampier našel i muže, který tvrdí, že seděl za volantem.

Nehoda na D1 uzavřela dálnici v obou směrech na několik hodin. Na místě vznikly dlouhé kolony

10. ledna 2023 06:54
Aktualizováno

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela v úterý ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění. Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Po nehodě na dálnici D1 se vytvořila dlouhá kolona. Dva řidiči z ní vycouvali, zuří policisté

9. ledna 2023 08:09
Aktualizováno

Na 49,5. kilometru dálnice D1 u Psářů na Benešovsku ve směru na Prahu došlo v pondělí po sedmé ráno k nehodě několika vozidel, byla proto dočasně uzavřena. V místě se utvořila dlouhá kolona, ze které dva řidiči vycouvali přes nájezd. Jejich činem se budou zabývat policisté. U nehody zasahovaly složky integrovaného záchranného systému, obešla se však bez zranění. Provoz byl obnoven po půl deváté.

Unikátní, dodnes funkční kryt civilní ochrany v Liberci. Pojme dva tisíce lidí

1. ledna 2023 16:45

Centrum Liberce ukrývá pod povrchem spletitou síť betonových chodeb a místností, někdejší protiatomový kryt je jedním z nejzachovalejších v Česku. Jeho správci pečují o výjimečnou technologii, která měla umožnit v případě jaderného útoku naprostou izolaci tisícovek ukrývaných osob. Zajímavostí je, že původně se do žulové skály pod středem města začalo kopat ještě v době, kdy svět o jaderné hrozbě neměl ani tušení. Měl tu vést tunel, který souvisel s plány Adolfa Hitlera na vybudování dálnice napříč Sudety.

Vzácná shoda ODS a ANO. Kupka i Havlíček chválí dostavbu D1 u Přerova, táhne se desítky let

27. prosince 2022 05:11

Stavbaři v těchto dnech začali po mnohých útrapách konečně pracovat na posledním chybějícím úseku nejstarší české dálnice – D1. Přestože se jedná o pouhých deset kilometrů u Přerova, stavba naprosto změní dopravní návyky řidičů v Česku. Výrazně se zkrátí cesta z Prahy do Ostravy a uvolní se dálnice D46 a D35 na Olomoucku. Velkou pomocí pak dokončení stavby bude především pro obyvatele samotného Přerova. Přípravu projektu provázely mnohaleté spory, proto je takřka zázrakem, že konečně stavba započala. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) hovoří o historickém okamžiku.