reklama
CNN Prima News Denis Shapovalov

Denis Shapovalov

Výpis příspěvků ke štítku „Denis Shapovalov“

Matteo Berrettini si poprvé na grandslamu zahraje finále. Čeká ho Novak Djokovič

9. července 2021 17:30
Aktualizováno

Poté, co čtvrtek rozhodl o složení ženského finále tenisového Wimbledonu, je jasno také o mužích, kteří si v Londýně zahrají o trofej. Ital Matteo Berrettini přehrál v souboji překvapivých jmen polského hráče Huberta Hurkacze 6:3, 6:0, 6:7 a 6:4. Ve svém premiérovém finálovém klání na grandslamu se rodák z Říma utká s nasazenou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska, který útočí na třetí triumf v řadě.

Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped

18. ledna 2021 18:34

Tenisový Alcatraz. Takovou přezdívku by si momentálně zasloužil přísně střežený melbournský hotel Grand Hyatt, ve kterém je teď – bez jakékoliv možnosti vyjít ven – „uvězněno“ více než sedm desítek hráčů a hráček. Kvůli cestě leteckými speciály, na jejichž palubě byli nakažení koronavirem, se museli odebrat do absolutní izolace. Nemohou trénovat, a tak mezi čtyřmi stěnami improvizují, jak se jen dá. Mezi „loajální“ hotelové hosty, kteří zařízení vůbec neopouštějí, patří také Barbora Strýcová.

Djokovičův zkrat otevřel šanci jiným. Nadvláda tří tenistů byla nuda, hlásí Shapovalov

7. září 2020 13:56

To, co v letošním roce nezvládl žádný soupeř, zařídil chvilkový zkrat v hlavě Novaka Djokoviče. V osmifinále tenisového US Open Srb v koncovce prvního setu naštvaně odpálil míček. Bohužel pro něj přesně do míst, kde stála lajnová rozhodčí, kterou trefil do krku. Ortel rozhodčího ve spolupráci se supervizory byl neúprosný – Djokovič, největší favorit turnaje, je z akce vyloučen. Poprvé od roku 2014 se tak stane, že grandslam bude mít nového vítěze. „Pro tenis je to úžasné,“ poznamenal Denis Shapovalov, jeden z těch, pro které tento okamžik znamená obří příležitost.

reklama