CNN Prima News déšť

déšť

Výpis příspěvků ke štítku „déšť“

Kroupy do výše několika centimetrů, silnice jako řeky. Itálii drtí silné bouře s lijáky

31. května 2023 17:52

V třetí nejoblíbenější dovolenkové destinaci Čechů panuje extrémní počasí. Itálii sužují bouře s mohutným krupobitím, v úterý večer zasáhly oblast Lago di Garda. Lijáky změnily ulice a silnice v rozvodněné řeky, kroupy vytvořily několikacentimetrovou souvislou vrstvu ledu a oblast vzápětí zasáhly bleskové záplavy, píše web Kronen Zeitun. Meteorologové varují, že podobné bouře s povodněmi hrozí v následujících hodinách po celé zemi.

Předpověď na měsíc: Léto se v červnu přihlásí o slovo, před prázdninami se čekají pařáky

30. května 2023 15:32

Nezaprší a nezaprší, tak by se zjednodušeně dala číst červnová předpověď počasí vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Úvod měsíce se totiž obejde takřka bez deště či přeháněk, od druhé půlky období se situace začne pomalu měnit a deštníky bude přeci jen potřeba. Co se týče teplot, červen očekávejte spíše průměrný, teprve s blížícím se červencem se hodnoty vyšplhají až ke třiceti stupňům.

Česko zasáhly silné bouřky, padaly také obrovské kroupy. Přívalové deště udeřily na Brněnsku

23. května 2023 16:19
Aktualizováno

Česko zasáhly silné bouřky, které se vyskytovaly v pásu od jižních Čech až po sever Moravy. Na některých místech padaly i dvoucentimetrové kroupy. Na Zlínsku přívaly vody zkomplikovaly dopravu. Hasiči zhruba od 14:00 do 19:00 v souvislosti s počasím zasahovali u desítek událostí. Většinou odčerpávali vodu či odstraňovali spadané stromy. Nejvíce výjezdů zaznamenali na Znojemsku a Brněnsku.

Počasí ve Španělsku připomíná apokalypsu. Po vedrech přišly kroupy, někde začalo i sněžit

20. května 2023 20:14

Španělsko se v posledních týdnech potýká s velkými výkyvy počasí. Vlnu veder a sucha vystřídaly silné bouřky, deště a také vichřice. Krupobití doprovázená větrem ničila auta a lámala větve stromů. V některých oblastech začalo sněžit. Zemědělci, kteří se donedávna potýkali s nedostatkem vody, mají nyní opačný problém.

Sledujte RADAR: Letní počasí doprovodí bouřky, hrozí také u vás? Teploměry naměří přes 20 °C

20. května 2023 07:55

Do Česka přicházejí skutečně letní teploty, které se začátkem týdne budou blížit 30 °C. Razantní oteplení budou však místy provázet i přeháňky či bouřky. Jasnější obloha se bude od úterý zatahovat, srážky proto neustanou ani v nadcházejících dnech. Ve druhé polovině týdne navíc přijde postupné ochlazování, teplotní rozdíl mezi očekávanými průměrnými denními maximy z pondělí a příštího víkendu činí téměř 10 °C.

Záplavy sužují Itálii a Chorvatsko, hrozí i v Česku. Experti zpřísnili výstrahu, platí i u vás?

17. května 2023 21:33

V důsledku vydatných dešťů část Evropy zasáhly záplavy. Povodně pustoší například Itálii nebo Chorvatsko. Velká voda však dorazila i do některých českých regionů. Na jihu Moravy platí povodňová výstraha. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mělo pršet i v následujících dnech.