reklama
CNN Prima News déšť

déšť

Výpis příspěvků ke štítku „déšť“

Červencové tropy vystřídá srpnové ochlazení. Další měsíc bude teplotně podprůměrný

V úterý bude v Česku polojasno s ojedinělými přeháňkami na severovýchodě a s teplotami až 26 °C. O víkendu mohou teploty vystoupat až nad tropických 30 °C, poté by se ale mělo začít postupně ochlazovat. Následující čtyři týdny budou podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně spíše podprůměrné. Pršet by v porovnání s minulými roky mělo standardně.

Silné bouřky se v neděli přesunou na východ Česka. Opět hrozí lijáky a povodně

Riziko silných bouřek spojených s intenzivním deštěm v Česku ještě nepominulo. V neděli hrozí především na Moravě a ve Slezsku. Hladiny některých řek a potoků mohou opět vystoupat na některý z povodňových stupňů. Nejvyšší povodňové nebezpečí bylo v neděli ráno stále na severu Ústeckého a Libereckého kraje a také na Otavě v Plzeňském kraji. Vyplývá to z upozornění Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Velká voda trápí Česko. Lijáky zatopily silnice a sklepy, lidé museli opouštět domovy

Povodně nezasáhly pouze Německo a západní Evropu, o víkendu sužují také obyvatele Česka. Na Českolipsku proběhla evakuace několika obcí, v Děčíně jsou zatopené ulice, jinde živel poškodil mosty, nejezdí vlaky do Německa. Třeba ve Šluknovském výběžku už napršelo přes 130 litrů vody na metr čtvereční, silný déšť zvedl hladiny řek i v Plzeňském kraji.

Ničivé záplavy na východě Belgie mají další oběti, záchranáři jich už evidují 24

Aktualizováno

Bouřky a následné záplavy si v Belgii vyžádaly už nejméně 24 obětí. Dalších 19 lidí se pohřešuje, informovala agentura AFP, která se odvolává na belgického premiéra Alexandera De Croo. Ten zároveň kvůli katastrofě vyhlásil 20. červenec dnem smutku. Celkový počet smrtelných obětí mohutných bouřek doprovázených záplavami v západní Evropě přesáhl 100, další stovky lidí se buď pohřešují nebo jim hrozí nebezpečí.

Kvůli silným bouřkám byly evakuovány některé tábory. Několik dětí utrpělo zranění

Aktualizováno

Silný vítr a bouřky ve středu opět zasáhly Česko. Hasiči vyjížděli na řadě míst republiky ke stovkám případů, nejčastěji k popadaným a polámaným stromům. Museli také čerpat vodu ze sklepů a podjezdů, rovněž evakuovali šest dětských táborů v Královéhradeckém a Středočeském kraji. Tři děti utrpěly zranění. Do čtvrtečního rána už ale mnohdy vysoké hladiny většiny řek opadly.

reklama