CNN Prima News déšť

déšť

Výpis příspěvků ke štítku „déšť“

Zima se ještě nevzdává. Meteorologové varují před sněhem a mrazem, změnu přinese pátek

Během středy by mělo do Česka dorazit další sněžení, upozornili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Rovněž varovali před mrazem, který může poškodit vegetaci. Na většině území se ve středu objeví trvalejší déšť, který však bude k večeru ustávat. Teploty se mají pohybovat okolo 7 až 11 stupňů Celsia. Mírné oteplení přinese až pátek.

Čech ze zatopené Dubaje: Jedl jsem burger a najednou měl nohy ve vodě. Radši teď chodím bos

Tak zdivočelé přírodní živly pouštní Dubaj nepamatuje. Vzduchem létaly židle, obchody se praly s vodou deroucí se skrze dveře a nákupní vozíky sloužily jako improvizovaný prostředek k přebrodění zatopených silnic. Následky přívalového deště Dubaj stále trápí. „Jedl jsem burger a za chvíli jsem měl nohy ve vodě. Ale hranolky mi pak stejně udělali,“ popsal události redakci CNN Prima NEWS přímo z Dubaje Tom Mlejnek. Podívejte se na jím pořízené fotografie a videa.

Razantní ochlazení jen tak nezmizí. Video ukazuje, jak Česko sevře studená fronta

Chladnější počasí z Česka, zdá se, jen tak nezmizí. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), podle níž u nás vydrží denní teploty mezi 8 a 12 stupni nejméně do poloviny příštího týdne. Web Severe Weather Europe upozorňuje, že za pouhé dva dny v Evropě klesne teplota dokonce o 20 stupňů. V Česku se již za pár dnů objeví i noční mrazy.

Lanovku na Sněžku zastavil silný vítr. Hrozí laviny, varuje tamní horská služba

Horní úsek kabinové lanovky na Sněžky zastavil silný vítr, dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je v provozu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedla na svém webu Lanová dráha Sněžka. Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky se během sobotního rána pohybovala teplota kolem čtyř stupňů nad nulou, pocitová teplota byla vlivem silného větru nižší, asi mínus dva stupně Celsia. V údolích bylo tepleji.