CNN Prima News Dillí

Dillí

Výpis příspěvků ke štítku „Dillí“

Indií zmítají protesty. Muslimce vyvraždili rodinu, kruté násilníky pustili z vězení dříve

Jedenáct mužů středního věku, kteří stáli v řadě před branami vazební věznice Gudžarát ve stejnojmenném západoindickém svazovém státě, si veřejnost klidně mohla splést se slavnými celebritami. Před branami zařízení na ně totiž čekal dav lidí, novináři a televizní štáby. Ve skutečnosti se však jednalo o pachatele jednoho z nejodpornějších násilných zločinů v moderní historii Indie. Soud vyhověl jejich žádosti o předčasné propuštění na svobodu a muži jsou nyní volní.

V indickém Dillí hořel obchodní dům. Tragický požár nepřežilo 27 lidí

Při požáru v indickém hlavním městě Dillí v pátek zemřelo 27 lidí. Oheň už se podařilo uhasit, uvedla agentura AFP s odkazem na indické hasiče. Hořela čtyřpatrová budova, v níž byly převážně obchody. Plameny se snažily uhasit posádky více než 30 hasičských vozů. Desítky lidí se z budovy podařilo evakuovat, uvedla agentura AP. Pozůstalým už kondoloval indický prezident Rám Náth Kóvind. Premiér Naréndra Módí slíbil, že pozůstalí i zranění dostanou odškodné.

Svatba v oblacích. Mladý pár vyzrál na covidová opatření, obřad sledovalo 160 hostů

Indický pár si údajně pronajal letadlo a uspořádal svatbu v oblacích s více než 160 hosty. Novomanželé se tak chtěli vyhnout vládním restrikcím, které v zemi platí. Právě Indie patří mezi země, které jsou nejvíce zasažené koronavirem. Od začátku epidemie s 1,3 miliardy obyvatel zaznamenala 26,95 milionu nakažených koronavirem a více než 300 tisíc mrtvých.

Covidové zoufalství v Indii: Frustrovaní pozůstalí napadají vyčerpané zdravotníky

Vztek z koronavirové pandemie, která zabíjí jejich příbuzné, si Indové vybíjejí na zdravotnících. V úterý příbuzní 67leté oběti napadli zdravotníky v Dillí. Zaútočili na ně dřevěnými holemi. Minulý týden pozůstalí napadli 25letého zdravotníka, který nedokázal pomoci jejich 65letému příbuznému. Zdravotníci jsou však sami vyčerpaní a mnohdy sami trpí nemocí COVID-19.