CNN Prima News dinosauři

dinosauři

Výpis příspěvků ke štítku „dinosauři“

TEST: Alfa Romeo Giulia je automobilový dinosaurus, kterého nutně potřebujete mít

Spolu s končící Mazdou 6 je tradiční Alfa Romeo jedním z posledních mohykánů mezi sportovně střiženými sedany mimo německé prémie. Giulia není holka pro každého, ale ryzí řidičské auto, které umí chytit za srdce i smysly. Výrobce sice tvrdí, že model má do důchodu daleko, pravda je však taková, že až Giulia jednou skončí – a že to nebude zase tak dlouho trvat – žádná další taková už nebude.

Skluzavky, hopsadla i dinosaurus: Robinson park v Jihlavě nabízí dětem spoustu atrakcí

Aktualizováno

Jarní prázdniny jsou téměř za námi, přesto mnozí rodiče stále řeší otázku: Jak své pilné školáky odměnit? Co takhle dopřát jim pořádnou zábavu, či dokonce adrenalin? Stačí zajet do Jihlavy. Hned vedle stejnojmenné řeky stojí Robinson park plný atrakcí a také kuchařských dobrot. Mezi návštěvníky tam chodí dokonce i ochočený dinosaurus, který miluje děti. Přestože má ostré zuby, zatím nikoho nekousnul. Právě tady poznáte, co to znamená užít si zábavu na plné pecky.

Kolosální mořské monstrum. Vědci našli lebku praotce žraloků, měří neuvěřitelné dva metry

Vědci po měsících usilovné práce vypreparovali z útesu na Dorsetském jurském pobřeží ve Velké Británii unikátní fosílii – nebývale zachovalou lebku pliosaura. Odborníci agresi tohoto tvora z dob dinosaurů srovnávají s tou, kterou oplýval tyrannosaurus rex. Zatímco ten ale běsnil na souši, pliosaurus byl postrachem mořských hlubin, napsal web BBC.

Opravdový macho, říká Pizingerová o výrazně mladším manželovi. Vzpomněla na jejich začátky

Když si Vendula Pizingerová začala před lety se synem své nejlepší kamarádky Simony, s velkým ohlasem se to nesetkalo. Její kamarádka s ní poté rok nemluvila. Nyní se ale zdá být všechno v pořádku a Pizingerová je se svým nynějším, o 15 let mladším, manželem Josefem šťastná. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS prozradila, jak se dali dohromady.

Slunce obíhá okolo Země a dinosauři tu žili s lidmi. Mnoho Rusů věří bludům, ukázal průzkum

Více než třetina Rusů věří, že Slunce obíhá okolo Země, více než pětina se domnívá, že lidé a dinosauři žili na Zemi současně, a sedm procent si myslí, že radioaktivní mléko je po svaření bezpečné. Vyplývá to z průzkumu státního střediska VCIOM o vědeckých omylech a nutnosti osvěty v nejrozlehlejší zemi světa. Výsledky průzkumu zaujaly ruská i zahraniční média.

Zábava, na jejímž konci může být i smrt. Helium z balonků umí být nebezpečné, varují lékaři

Napadlo vás někdy, jestli mohou být nebezpečné obyčejné nafukovací balonky s heliem, jak je známe z oslav nebo poutí? Nejen Velkou Británií otřásl tragický příběh pětiletého chlapce, který chtěl překvapit rodiče a přes hlavu si přetáhl balonek ve tvaru dinosaura. To se mu ale stalo osudným. Zdrcená matka varuje všechny rodiče. Je přesvědčená, že její dítě zabilo právě helium.

Nečekaná tragédie s dětským balónkem. Chlapec chtěl překvapit rodinu, zemřel matce v náručí

Z první návštěvy lunaparku si pětiletý Karlton z Velké Británie odnesl domů balónek s heliem ve tvaru dinosaura. Milované zvíře se mu však nakonec stalo osudným. Chtěl překvapit svou rodinu tím, že si jej nasadí na hlavu. Kvůli plynu však zkolaboval, po šesti dnech boje na jednotce intenzivní péče v Newcastlu zemřel matce v náručí. Ta se nyní snaží šířit osvětu a před nebezpečným heliem varovat.