CNN Prima News dinosauři

dinosauři

Výpis příspěvků ke štítku „dinosauři“

Na zahradě našli gigantické kosti. Patří zřejmě největšímu dinosaurovi v Evropě

30. srpna 2022 09:55

Vědci odkryli na zahradě v Portugalsku kosti, které by mohly patřit největšímu nalezenému dinosaurovi v Evropě. Zkamenělá žebra podle odborníků patří brachiosaurovi. Soudě podle jejich velikosti mohl gigant z období jury dosahovat délky pětadvacet metrů a výšky dvanáct metrů. Nález je unikátní i svým zachováním původního tvaru.

Slunce obíhá okolo Země a dinosauři tu žili s lidmi. Mnoho Rusů věří bludům, ukázal průzkum

3. srpna 2022 07:56

Více než třetina Rusů věří, že Slunce obíhá okolo Země, více než pětina se domnívá, že lidé a dinosauři žili na Zemi současně, a sedm procent si myslí, že radioaktivní mléko je po svaření bezpečné. Vyplývá to z průzkumu státního střediska VCIOM o vědeckých omylech a nutnosti osvěty v nejrozlehlejší zemi světa. Výsledky průzkumu zaujaly ruská i zahraniční média.

Nečekaná tragédie s dětským balónkem. Chlapec chtěl překvapit rodinu, zemřel matce v náručí

12. července 2022 18:56

Z první návštěvy lunaparku si pětiletý Karlton z Velké Británie odnesl domů balónek s heliem ve tvaru dinosaura. Milované zvíře se mu však nakonec stalo osudným. Chtěl překvapit svou rodinu tím, že si jej nasadí na hlavu. Kvůli plynu však zkolaboval, po šesti dnech boje na jednotce intenzivní péče v Newcastlu zemřel matce v náručí. Ta se nyní snaží šířit osvětu a před nebezpečným heliem varovat.

Vědci objevili úlomky asteroidu, který prý vyhubil dinosaury. Našli je v rybě i jantaru

15. května 2022 19:39

Americkým vědcům a archeologům se s velkou pravděpodobností podařilo nalézt zachované částečky asteroidu zvaného Chicxulub. Právě po jeho dopadu na Zemi dle názorů odborníků před několika desítkami milionů let vyhynuli dinosauři. Do záležitosti se mimo jiné zapojil i americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). S informací přišla CNN.

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

22. prosince 2021 11:06

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.