reklama
CNN Prima News dinosauři

dinosauři

Výpis příspěvků ke štítku „dinosauři“

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

22. prosince 2021 11:06

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.

Ten, který nahání strach. V Patagonii objevili pozůstatky prastarého dinosaura

4. dubna 2021 09:17

Vědci v Argentině našli dobře zachovalou lebku masožravého dinosaura, který se před 85 miliony let potuloval dnešní severní Patagonií. Predátor se podobně jako slavný Tyrannosaurus rex pohyboval po dvou nohách a měl drobné přední končetiny, jeho velikost však byla poloviční. Měl také krátký čenich, velmi dobrý sluch a silné čelisti, píše agentura Reuters.

Čtyřletý chlapec přišel kvůli covidu o rodiče. Město chystá průvod na jeho počest

19. listopadu 2020 05:39

Čtyřletý Raiden Gonzalez z amerického San Antonia přišel kvůli koronaviru o rodiče. Příbuzní se ho pokusili v těžkém životním období rozptýlit a rozhodli se mu dát k jeho pátým narozeninám neobvyklý dárek – ve spolupráci s úřady pro něj uspořádají průvod městem, jehož hlavním tématem budou dinosauři. Zúčastní se ho místní hasiči, motorkáři a členové klubu monster trucků. Raidenovi rodiče zemřeli během několika měsíců. Otec na konci června, matka na začátku října.

reklama