reklama
CNN Prima News Dominikánská republika

Dominikánská republika

Výpis příspěvků ke štítku „Dominikánská republika“

Vražda prezidenta Haiti: Bezpečnostní složky zabily čtyři podezřelé, dva zadržely

8. července 2021 08:24

Bezpečnostní složky na Haiti zastřelily čtyři členy komanda, které podezírají ze středeční vraždy prezidenta Jovenela Moiseho. Další dvě osoby pak zadržely. Podle zahraničních médií to oznámil šéf tamní policie. Haitská první dáma, která při útoku utrpěla těžká zranění, podle amerických médií již dorazila do nemocnice v Miami. Dominikánská republika kvůli situaci v Haiti uzavřela se svým sousedem hranice. Zavraždění Moiseho odsoudila ve společném prohlášení Rada bezpečnosti OSN.

Novinka na českém trhu. Čedok jako první cestovní kancelář v ČR nabídne přímé lety z Prahy do vzdálené exotiky

21. května 2021 08:30

Prvních několik stovek klientů cestovní kanceláře Čedok bude mít možnost letět na jednu ze čtyř exkluzivních prázdninových dovolených, které dnes Čedok přidal do nabídky svých letních zájezdů. Exotickou dovolenou si Češi vůbec poprvé mohou dopřát bez mezipřistání na křídlech komfortního letadla Airbus A330–200. Přímé lety do dálkových dovolenkových destinací nabízí na českém trhu exkluzivně Čedok.

Sevřel v pěsti včelí královnu a hmyz mu obalil ruku. Celou kolonii pak přenesl k úlu

29. ledna 2021 19:19

Nevšední způsob přemístění včelí kolonie zvolil včelař z Dominikánské republiky, který v pěsti sevřel včelí královnu a celá hmyzí kolonie mu posléze obalila ruku. Když si byl muž jistý, že mu včely neulétnou, vyrazil přes město ke včelím úlům. Jeden z kolemjdoucích včelaře natočil a video se stalo brzy hitem sociálních sítí.

Na dovolenou v zahraničí zapomeňte. Pravidla pro cestování se nejspíš brzy zpřísní

29. ledna 2021 07:15
Aktualizováno

Cestování je už skoro rok značně omezené, nově by však mohlo být pro Čechy takřka nemožné. Evropská komise (EK) navrhla zpřísnění pravidel. Lidé z extrémně rizikových zemí Evropské unie, kam se v současnosti řadí i Česko, by před odjezdem na dovolenou měli povinně podstoupit test na covid a po příjezdu do cílové země zamířit rovnou do karantény. Členské země mají návrh schválit co nejdříve, vyzvala EK. Výjimku by ale měli mít například pendleři.

reklama