dopis

Výpis příspěvků ke štítku „dopis“

Jandejsek: Prokremelská síla? Lži, které mě uráží, válku odsuzuji. Vysvětlil „dopis Rusku“

Že jsme prokremelská síla? Lži, které mě urážejí. Již velice intenzivně pracujeme s právníky. Jsem člověk, který má negativní vztah k Rusku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl Zdeněk Jandejsek, bývalý prezident Agrární komory ČR. Ohradil se tak proti výroku premiéra Petra Fialy (ODS), který prohlásil, že demonstraci zemědělců v Praze svolali příznivci Ruska, mezi něž zařadil i Jandejska. Ten zdůraznil, že byl na akci mluvčím. Mimo jiné vysvětlil, jak je to s dopisem, v němž měl údajně ruské ambasádě po začátku války na Ukrajině nabízet spolupráci.

Vondrovo nařčení Jandejska je šokující, míní Korecký. O páté koloně víme, řekl Michopulos

Emoce kolem protestů gradovaly i v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra přinesl dopis, kterým obvinil podnikatele Zdeňka Jandejska z nabídky spolupráce Rusům po začátku války na Ukrajině. Mluvčí protestu zemědělců autorství dopisu odmítl. Podle komentátora MF Dnes Miroslava Koreckého je Vondrův krok naprosto šokující. Marketingového experta Petrose Michopulose však záležitost nechala chladným, jelikož organizátora demonstrace vnímá jako součást „páté ruské kolony“.

Skvělí čeští policisté. Profesionální zásah na fakultě ocenil i elitní člen Scotland Yardu

Britský policista ze Scotland Yardu vyzdvihl obdivuhodnou statečnost české policie, která zasahovala během tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy 21. prosince 2023. Během své dovolené s přáteli v Praze se těsně před útokem vyskytoval u školy. Na sociální síti X (dříve Twitter) o tom informovalo Velvyslanectví Velké Británie, které ve středu dopis z londýnského policejního velitelství zveřejnilo.

Hrnčíř o korespondenční volbě: Degradace svátku demokracie. Decroix volala po argumentech

Zavedení korespondenční volby by bylo degradací svátku demokracie. Uvedl to místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD). Tuto diskutovanou volební možnost v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za „pouhé odesílání dopisu“. První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix zdůraznila, že ze strany odpůrců zaznívá nedostatek podložených argumentů. Hovořila také o tom, zda budou moci ze zahraničí volit i „dovolenkáři".

Policisté našli další dopis od střelce z univerzity. Vyloučili jeden z hlavních motivů

Strůjce masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) zanechal dva dopisy na rozloučenou. Jeden kriminalisté nalezli na adrese jeho trvalého bydliště v Hostouni, druhý, avšak totožný, měl u sebe na fakultě. Na tiskové konferenci to novinářům sdělil náměstek ředitele pražské policie Vojtěch Motyka. Co studenta k činu vedlo, je nadále předmětem vyšetřování. Policisté však již vyloučili variantu, že k činu v Klánovicích ho vedly vztahové problémy.

Cílová adresa? Nebe. Nápad 10leté Matildy pomáhá pozůstalým najít klid, kopírují ho i v cizině

V devíti letech přišla Matilda Handyová s jedinečným nápadem: postavit u hřbitova vzpomínkovou poštovní schránku, do níž mohou pozůstalí vhazovat dopisy adresované do nebe. Myšlenka, která vznikla po ztrátě jejích prarodičů, se dnes – rok po vložení prvního vzkazu – těší takové oblibě, že napříč zeměmi vznikají další taková místa. Jak vzkazují ti, kteří tuto službu využívají, psaní vzkazů jim přináší útěchu.

Dětští pediatři nechtějí sloužit na pohotovostech. Situace je kritická, zoufají si primáři

Pod otevřený dopis ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09) se podepsalo 56 primářů dětských oddělení napříč republikou. Varují před kritickou situací na dětských pohotovostech, kde podle nich praktičtí lékaři pro děti a dorost nechtějí sloužit. V dopise se píše, že se mladí pediatři brzy poté, co si zřídí vlastní praxi, přestávají na pohotovostních službách podílet. Ti, kteří dopis podepsali, chtějí, aby s tím ministr něco udělal.

Manželství pro všechny? Zástupci církví přešli do protiútoku, vydali nesouhlasné prohlášení

Velké vášně vzbuzuje v české společnosti projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek. Nyní „přešlo do protiútoku“ hned několik zástupců českých církví. V otevřeném dopise hájí manželství striktně jako svazek mezi mužem a ženou. Rovněž jsou přesvědčeni, že takové označení nelze nikdy předefinovat.