dopis

Výpis příspěvků ke štítku „dopis“

Známí popsali poslední chvíle rodiny z Michalovců. Otec je odstřihl a napsal vzkaz

19. ledna 2023 16:08

Zrušení všech účtů na sociálních sítích, údajný dopis pod rohožkou i telefonát bratrovi. Detaily kolem hrozivého činu ve slovenských Michalovcích vzbuzují stále více otázek. Sousedé, známí i naprostí cizinci se nedokážou vysvětlit, proč by se otec Stanislav měl rozhodnout ukončit život svých dvou dětí a manželky. Jak se však ukazuje, tragédii mohly předcházet finanční problémy i neshody ve vztahu.

Netrpělivé čekání na voličský průkaz. Co dělat, pokud jste zažádali, ale stále vám nepřišel?

12. ledna 2023 07:12

Už v pátek odstartuje první kolo prezidentského klání. Nejeden Čech, který se rozhodl dát hlas svému favoritovi mimo trvalé bydliště, již druhým týdnem netrpělivě vyhlíží svůj voličský průkaz. Bez něj totiž nebude připuštěn k volbám a o další průkaz si zažádat nemůže. Jak postupovat, pokud i přes řádně podanou žádost zatím nemáte o vyřízení svého průkazu žádné informace?

Dopisové bomby zaplavily Španělsko. Souvisí s válkou na Ukrajině, trhavinu dostal i premiér

1. prosince 2022 16:41

Ve Španělsku odhalili za dva dny už šestou dopisovou bombu. Jejich zaslání zřejmě souvisí s válkou na Ukrajině a mají nejspíš stejného odesilatele. Španělské ministerstvo vnitra ve čtvrtek informovalo také o zásilce, která přišla už minulý týden premiérovi Pedru Sánchezovi. Podle místních médií byly pravděpodobně všechny poslány ze španělského území. Tamní úřady věc vyšetřují jako terorismus a nařídily posílit ochranu diplomatických zastoupení a státních institucí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že dvě ukrajinská velvyslanectví v nejmenovaných zemích obdržela v posledních dnech výhrůžné dopisy.

Demokrati tlačili na Bidena, aby změnil přístup k Ukrajině. Třaskavý dopis hýbe USA

27. října 2022 22:47

V posledních týdnech se objevují náznaky, že na trase Washington–Kyjev to začíná trochu skřípat. K tomu se rozvíjejí spekulace, že americká vláda je v pohledu na válku na Ukrajině nejednotná. Tuto myšlenku podpořil štiplavý dopis, ve kterém demokrati už v červnu naléhali na Joea Bidena, aby usiloval o mírové řešení s Ruskem, a který se teď prostřednictvím medií dostal na veřejnost.

Dopis plný výčitek. Způsobil jsem nepopsatelné utrpení, píše viník tragédie v Bratislavě z cely

6. října 2022 09:12

Šéf slovenského deaflympijského výboru Dušan Dědeček, který způsobil nedělní nehodu v centru Bratislavy, rezignoval na svou funkci. Oznámil to v ručně napsaném dopise. Policisté Dědečkovi naměřili více než 1,6 promile alkoholu v krvi. Ve vozidle seděl i se svým synem Lukášem, který byl také opilý. Při nehodě zemřelo pět lidí.

Měli bychom být království, míní český starosta. Dopisoval si s Alžbětou II.

19. září 2022 05:46

Právě teď je nejlepší čas na návrat krále. Je o tom přesvědčen Jindřich Holub ze spolku Koruna Česká, který usiluje o obnovu království v Česku. Že celý svět oplakává královnu Alžbětu II. a davy lidí míří uctít její památku, vášnivého zastánce dojímá. Před dvěma lety spolek britské panovnici poslal i dárek. Ze Spojeného království přišla odpověď, dopis od královny si Holub pečlivě střeží.