reklama
CNN Prima News doprava

doprava

Výpis příspěvků ke štítku „doprava“

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

29. listopadu 2021 19:44

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

28. listopadu 2021 17:13

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Povolit na českých dálnicích 150 km/h? Nová vláda je pro, na Západě naopak zpomalují

28. listopadu 2021 07:01

Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) navrhuje, aby se na některých úsecích dálnic mohlo jezdit až 150 km/h. Že by čeští řidiči mohli více šlápnout na plyn, však jde proti trendu, kterým se ubírá západní Evropa. V některých státech naopak zvažují snížení nejvyšší povolené rychlosti. V Česku byl navíc již jednou podobný nápad odmítnut. Bývalý ministr dopravy Dan Ťok tehdy upozorňoval, že české dálnice nejsou na vyšší rychlost stavěné.

Komisař mu za úplatu pomohl k řidičáku. Podvodník popsal, jak to v autoškole probíhalo

25. listopadu 2021 07:33

Korupční chobotnice kolem podvodů se zkouškami v autoškole se rozrůstá. Kriminalisté v Ústeckém kraji opět rozšířili počet obviněných v takzvané varnsdorfské kauze. Dvojice komisařů měla za úplatu pomáhat uchazečům o řidičský průkaz zvládnout testy z pravidel silničního provozu. Klienty měli dokonce „dohazovat“ majitelé několika autoškol.

Policisté na Břeclavsku nevěřili svým očím. Kamion ujel stovky metrů v protisměru

23. listopadu 2021 14:26

Policisté u Mikulova na Břeclavsku zpozorovali kamion, který při předjíždění dalšího nákladního vozu na hlavním tahu na Brno ujel stovky metrů v protisměru. Strážci zákona riskantní manévr natočili. Řidič cizího původu hned na místě zaplatil kauci 10 tisíc korun. Za nebezpečné předjíždění mu hrozí až roční zákaz řízení, uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

V prosinci se otevře pět významných dopravních staveb. Podívejte se, které to budou

22. listopadu 2021 06:08

Politiky čeká v příštím měsíci velké stříhání pásek. Otevření se totiž dočká hned pět významných dopravních staveb. Život se ulehčí především řidičům ve východních Čechách, kde začne provoz na důležitém místě dálnice D11 z Hradce Králově směrem na Polsko a také na úseku dálnice D35 směřující na Olomouc, který řidičům mířícím z Čech na Moravu umožní vyhnout se Hradci Králové, čímž ušetří desítky minut času.

Agonie kolem dálnice D3. Řidiči se dokončení komunikace jen tak nedočkají, vyprší EIA

21. listopadu 2021 06:29

Nedokončená dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi a dále Rakouskem je jednou z největších bolístek české dopravní infrastruktury. Řidiče trápí především chybějící úsek ve středních Čechách, kvůli kterému musí trávit spoustu času v kolonách. Dostavbu komunikace, která by měla vést přes Posázaví, navíc zřejmě zbrzdí další komplikace. V příštím roce totiž vyprší stanovisko k vlivu stavby na životní prostředí EIA, bez něhož nemohou být práce zahájeny.

Jeden z chlapců, které srazil vlak, stále bojuje o život. Druhý nepřežil

19. listopadu 2021 18:57

U železničního přejezdu ve Valašském Meziříčí došlo ve čtvrtek v podvečer k tragické nehodě. Vlak tam srazil dva nezletilé chlapce, jejich přesný věk není známý. Jeden z nich zemřel přímo na místě, druhý bojuje v kritickém stavu o život v nemocnici. Případem už se zabývá policie. Vše nasvědčuje tomu, že se nehoda stala na místě, kde je přechod přes koleje zakázán.

reklama