CNN Prima News doprava

doprava

Výpis příspěvků ke štítku „doprava“

Macinka: Praha řeší koleje, v autech ale nejezdí podlidé. Děláme i na silnicích, hájí se Hřib

Pražský magistrát v otázce dopravy avizoval prioritu kolejové dopravy, což podle předsedy strany Motoristé Petra Macinky vyústí v další regulaci aut. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS si zároveň povzdechl, že by si Praha možná zasloužila i radního pro automobilovou dopravu, který by si všiml, že auty nejezdí žádná menšina a podlidé. Radní pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) však oponoval, že silničním komunikacím věnuje pozornost také. „Kdo jinak myslíte, že opravuje Barrandovský most?“ zmínil jeden příklad za všechny.

Živě
ON-LINE: Sníh zasypal Česko. Nehoda uzavřela dálnici D5, kolony jsou i na D1

Dopravu v Česku ochromilo intenzivní sněžení. U Mýta na Rokycansku havaroval v podvečer kamion. Dálnice je kvůli nehodě dočasně ve směru na Prahu uzavřená. V jižních Čechách napadlo v noci na sobotu až 75 centimetrů sněhu. Komplikace na pozemních komunikacích hlásí silničáři ze všech krajů a současně vyzývají řidiče, aby při jízdě obzvlášť dbali na opatrnost. Sníh zaměstnává také hasiče, kteří si připsali stovky zásahů. Například v Praze na Štvanici zasahovali u zborcené části konstrukce nafukovací haly. Bez proudu je 3 200 odběratelů společnosti E.ON, nejvíce v jižních Čechách. Kvůli nepříznivému počasí se ruší hokejové a fotbalové zápasy.

Kolaps na jihu Čech: Hejtman Kuba vyhlásil kalamitní stav, některé silnice se uzavřou

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) vyhlásil v sobotu ráno v kraji kalamitní stav. Od pátku napadlo až 45 centimetrů sněhu a během dne by mělo připadnout dalších až 25 centimetrů. Problémy jsou v železniční i autobusové dopravě, řekl. Některé silnice podle něj nebudou v sobotu sjízdné. Na některých místech dokonce došlo k výpadku elektrického proudu.

MAPA: Podívejte se, kde jsou největší kalamity na silnicích. Přívaly sněhu ochromily republiku

Aktualizováno

Na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku havaroval v podvečer kamion. Dálnice je kvůli nehodě dočasně ve směru na Prahu uzavřená. Přes den několikrát stála i dálnice D1. Stále se na ní tvoří fronty, například v úseku mezi Kojetínem a Mořicemi v Olomouckém kraji nebo mezi 41. až 78. kilometrem směrem na Brno. Problémy spojené s intenzivním sněžením ochromily dopravu po celé zemi.

Česku hrozí další přívaly sněhu, připadnou desítky centimetrů, varují meteorologové

V Česku bude nadále intenzivně sněžit. Během několika hodin má napadnout dalších 25 centimetrů nového sněhu. Nejhorší situace bude panovat na jihu Čech a na Vysočině, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoký stupeň nebezpečí platí podle expertů pro jih Plzeňského kraje a podhůří Jeseníků a Beskyd. V jižních Čechách je už vyhlášena kalamitní situace. Výstraha je v platnosti od sobotního rána do nedělních 12:00. V noci na neděli mohou teploty místy klesnout až k −13 °C.

Sněžení komplikuje dopravu v Česku. Na Plzeňsku sjel do příkopu autobus s dětmi

Aktualizováno

Česko v pátek zasypal sníh. Chumelenice komplikuje dopravu ve všech regionech. Obtížná je situace na jihu Čech. Neprůjezdný byl večer téměř tři hodiny hlavní tah na Rakousko I/3 ve směru z Velešína na Dolní Dvořiště. Na Vysočině jsou některé hlavní tahy zablokované kamiony. V pátek havaroval autobus plný dětí, další auto po smyku skončilo v rybníku. Na silnici bohužel vyhasl i jeden lidský život. Sněžení a mráz má navíc pokračovat i v dalších dnech.

Mokrý sníh komplikuje dopravu, část vlaků stojí. V regionech jsou tisíce lidí bez proudu

Aktualizováno

V noci z pondělka na úterý v Česku padal převážně mokrý sníh, který následně přimrzl a zkomplikoval dopravu na řadě míst. Například v Karlovarském kraji napadlo místy až 20 centimetrů sněhu. Na severu Čech uvízly sypače, na Vysočině je ujetý sníh. Hasiči na Mladoboleslavsku zasahovali u autobusu, který sjel do příkopu. Napříč republikou pak požárníky zaměstnaly hlavně popadané stromy. V regionech jsou tisíce lidí bez proudu

OBRAZEM: Hlavní nádraží se promění k nepoznání. Dánští architekti zvolili radikální řešení

Odbavovací halu Hlavního nádraží v Praze čeká výrazná proměna. Před ní by měla v budoucnu vzniknout dřevěná střešní konstrukce, která propojí odbavovací halu, Vrchlického sady a plánovanou novou tramvajovou zastávku. Počítá s tím návrh architektů kodaňského studia Henning Larsen Architects, kteří uspěli v soutěži na podobu úprav nádraží a jeho okolí. Přeměna prostoru by měla začít v roce 2028 a podle odhadu vyjde asi na dvě miliardy korun.

Dálnici otevřeli před čtyřmi lety, teď ji budou bourat. Jihočeskou D3 čeká několik let omezení

Část hotové jihočeské dálnice D3 Ševětín–Borek čekají stavební úpravy. Provoz tam bude v budoucnu možná i několik let omezený, řekl v pondělí mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Příčinou je plánovaná stavba Chotýčanského tunelu, jenž bude součástí IV. železničního koridoru. Na svém severním konci by měl tunel křižovat dálnici D3. Bude nutné část hotové dálnice zbourat, informoval server Zdopravy.cz a potvrdil to mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda. Tunel povede pod dálnicí.