CNN Prima News doprava

doprava

Výpis příspěvků ke štítku „doprava“

Nepřiměřeně vysoké marže u benzinu? Nezneužili, ale využili jsme situace, brání se pumpaři

6. srpna 2022 06:59

Kdo si mastí kapsu na vysokých cenách benzinu a nafty? Ministerstvo financí zjistilo, že marže čerpacích stanic byly v červenci nepřiměřené. Předseda představenstva Společenství čerpacích stanic a Unie nezávislých petrolejářů Ivan Indráček ale v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS oponoval, že stanice si jen kompenzovaly ztráty z června.

D1 u Prahy zcela uzavřely spadlé dráty. Policie po sedmi hodinách obnovila provoz

5. srpna 2022 21:00
Aktualizováno

Dálnici D1 na 15. kilometru u Prahy uzavřely v pátek večer v obou směrech spadlé dráty vysokého napětí. Ty se poroučely k zemi kvůli silnému větru a dešti. Dálnice byla uzavřena, policie dopravu odkláněla, ale i na objízdných trasách provoz komplikovaly následky bouře. Policie to oznámila na Twitteru. Situaci na místě nepomohli ani netrpěliví řidiči. V sobotu, krátce po třetí hodině ráno, byl provoz obnoven.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

5. srpna 2022 15:12

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Barrandovský most bude zcela otevřen až na konci září. Oprava má 27 dní zpoždění

3. srpna 2022 14:02

Letošní oprava pražského Barrandovského mostu, která měla původně skončit 2. září, má asi 27 dní zpoždění, řekl ve středu primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na práce proto byla podle něj od pondělí nasazena třetí směna. Důvodem zpoždění je podle náměstka mimo jiné to, že armatur v mostě je více a jsou silnější, než se očekávalo podle projektu.

Chorvaté otevírají klíčový most, který zrychlí dopravu. V zemi navíc zlevňují pohonné hmoty

26. července 2022 21:31

Konec zbytečně najetých kilometrů a kolon na hranici s Bosnou a Hercegovinou. Chorvaté otevírají most, který propojuje pevninskou část země a poloostrov Pelješac. Protože se na financování podílela Evropská unie, přejezd bude na rozdíl od dálnic zdarma. Chorvaté navíc hlásí i další dobrou zprávu – pohonné hmoty díky vládním opatřením zlevňují.