CNN Prima News Dušan Svoboda

Dušan Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Dušan Svoboda“

Sklárna v Květné po 230 letech existence neskončí. Na poslední chvíli změnila majitele

Sklárna v Květné, která je součástí obce Strání na Uherskohradišťsku, změnila majitele. Jejím novým majoritním vlastníkem se stal český průmyslový a realitní holding AF Group, sdělil ve čtvrtek generální ředitel sklárny Marek Mikláš. Nový majitel podle něj ve sklárně zachová ruční výrobu skla, byť zpočátku v omezeném rozsahu. Bývalý majitel, kterým byla společnost Cerva Bohemia,ji plánoval na konci ledna po 230 letech kvůli růstu cen energií ukončit. Cenu transakce strany nezveřejnily.

Betano liga? Boj o post hlavního partnera fotbalové soutěže se rozjel, zájem je v Řecku

Generální partnerství sázkové společnosti Fortuna české nejvyšší fotbalové soutěže vyprší až za více než dva roky. S velkou časovou rezervou se nicméně řeší, kdo se ligy ujme dál. Z dokumentu, který má CNN Prima NEWS k dispozici, je patrné, že o post hlavního sponzora usiluje řecká firma Kaizen Gaming, respektive společnost pod ní spadající – rovněž sázková – Betano.

Soutěže v atletice, fotbalu a tenisu by měly začít na přelomu května a června

Podle harmonogramu uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru by měly být od 25. května povolené profesionální sportovní akce bez účasti diváků. Výbor Ligové fotbalové asociace schválil, že v ten den začne zbytek sezony první a druhé ligy. Prvního června by se na sto českých stadionech měla odstartovat i atletická sezona projektem Spolu na startu. Český tenisový svaz připravuje na červen sérii turnajů, první by se měl uskutečnit v Praze pro osm nejlepších českých žen a mužů.