reklama
CNN Prima News Edmonton Oilers

Edmonton Oilers

Výpis příspěvků ke štítku „Edmonton Oilers“

29 bodů v 10 zápasech? Není problém. Connor McJesus dává vzpomenout na Gretzkyho éru

Fakt, že je Connor McDavid naprosto výjimečným hokejistou, dostává sezonu co sezonu další a další stvrzenku. Ale to, co předvádí v NHL mladý Kanaďan z Edmontonu Oilers v tomto ročníku, se vymyká z toho, co bylo k vidění za poslední čtvrtstoletí. Po 53 odehraných zápasech má na svém kontě 100 bodů. Není překvapující, že vede bodování kanadsko-americké soutěže.

McDavid s Draisaitlem nepřestávají udivovat NHL. 11 bodů za zápas? Žádný problém

Sezony se mění, nadprůměrná individuální produktivita zůstává. Útočné hvězdy Edmontonu Oilers Connor McDavid a Leon Draisaitl započaly nový ročník hokejové NHL tak, jak skončily ten minulý. Body na jejich účtu přibývají raketovým tempem, ze kterého se točí hlava, a to především zásluhou posledního zápasu s Ottawou Senators. V něm toto duo zvládlo dohromady ukořistit 11 bodů.

Pouzar vzpomíná na kamaráda Gretzkyho. Lil do mě vodku, přitom sám pil vodu, říká

Když v roce 1982 Jaroslav Pouzar přicházel do Edmontonu Oilers, ani nevěděl, že tato organizace hraje nejlepší soutěž na světě – NHL. Stejně tak netušil, že v kabině „Olejářů“ potká hokejovou legendu legend – Waynea Gretzkyho. „The Great One“ slaví 60. narozeniny a bývalý český útočník pro CNN Prima NEWS vzpomíná, jaké byly roky po boku muže nosícího číslo 99 na zádech.

Gretzky na papírové kartičce z roku 1979? Její cena se má vyšplhat přes 22 milionů

Pokud patříte odmala mezi hokejové fanoušky, pravděpodobně jste aspoň slyšeli o populárním sběru kartiček s fotografiemi hráčů. V zámoří se z tohoto koníčku stává zajímavý byznys a zvláště staré „kousky“ s nejproslulejšími legendami mají větší hodnotu než pěkně zařízený dům. Teď je dost pravděpodobné, že kus čtvrtky s Waynem Gretzkym z roku 1979 přesáhne v dražbě hranici jednoho milionu dolarů.

Smutní Gretzky a celý Edmonton. Zemřel Joey, který dával naději lidem s hendikepem

Ve slavné hokejové organizaci Edmonton Oilers je poslední dny pochmurná nálada. Zemřel totiž muž, který byl v kanadském klubu z NHL od roku 1984. Nikdy nezářil na ledě, ovšem celému týmu „Olejářů“ dodával po dlouhá léta pozitivní energii. Joey Moss, jenž trpěl Downovým syndromem, vypomáhal se vším, co bylo třeba. Legendární útočník Wayne Gretzky a další na něj nezapomenou. „Oilers bez tebe už nikdy nebudou jako dřív,“ napsal současný kapitán Connor McDavid.

reklama