reklama
CNN Prima News Ekvádor

Ekvádor

Výpis příspěvků ke štítku „Ekvádor“

Latinská Amerika centrem epidemie: Brazílie překonala v počtu nakažených Rusko

23. května 2020 09:58

Brazílie v pátek v počtu nakažených překonala Rusko. Současně je tak s více než 330 tisíci případy druhou nejvíce zasaženou zemí na světě. Hlavní krizový expert Světové zdravotnické organizace Michael Ryan označil Jižní Ameriku za nové epicentrum nákazy. Podle něj je situace v Brazílii alarmující. Počet případů ale roste i v Peru a Chile, kde se denní nárůsty pohybují kolem čtyř tisíc nakažených.

V Ekvádoru vládne chaos: Muž se prodíral kontejnery s nebožtíky, aby našel otce

13. května 2020 04:40

V ekvádorských nemocnicích vládne chaos a ztrácí se ostatky lidí, kteří podlehli koronavirové nákaze. Lidská těla jsou hromadně ukládána v nechlazených kontejnerech a pozůstalí si ostatky příbuzných musí najít sami. Příběh Artura Ramose z nejvíce zasaženého města v Guayaquil zní jako scénář hororového filmu. Děsivé dopady pandemie v této latinskoamerické zemi jsou ale skutečné.

Počet nakažených koronavirem se v Ekvádoru zdvojnásobil. Pozitivní je téměř každý druhý provedený test

24. dubna 2020 11:53

Ekvádorské úřady oznámily ve čtvrtek dvojnásobný nárůst potvrzených případů nakažených koronavirem, který tak v této zemi dosáhl 22 160. Počet se zvýšil po započtení zpožděných výsledků testů, informoval deník El Comercio s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Ekvádor je tak na druhém místě v počtu potvrzených případů nákazy koronavirem v Latinské Americe po největší zemi regionu Brazílii, která registruje téměř 50 000 případů.

reklama