CNN Prima News esport

esport

Výpis příspěvků ke štítku „esport“

Jednoruký bůh. Český hendikepovaný streamer dohrál sedm nejtěžších videoher na světě

Téměř měsíc a půl a celkem 407 hodin. Tolik času trvalo českému streamerovi s přezdívkou Patrikturi dohrát sedm nejtěžších her světa. Žánr souls her se vyznačuje až krutou náročností. Streamer Patrik Turánský dokončil celkem sedm slavných titulů od japonského studia FromSoftware a ani jednou v nich nezemřel. Už tak obdivuhodný výkon posílá na zcela jinou úroveň jeho hendikep: od narození nemá levou ruku. Videohry tak ovládá pouze pravou horní končetinou.

Ukrajinská herní superstar odmítá hrát s Rusy: Měl by to pochopit každý krajan, říká

Řadí se mezi nejlepší světové hráče počítačové střílečky Counter-Strike. Třikrát ovládl anketu o nejlepšího hráče planety a je také vítězem nejslavnějšího turnaje světa, Majoru. Od loňského října se ale Ukrajinec Oleksandr Kostyliev, známý jako s1mple, zápasů v oblíbené počítačové hře z osobních důvodů neúčastní. Nyní však potvrdil, že se jeho odpočinek chýlí ke konci a v dubnu se opět vrátí na herní servery. Otázkou stále zůstává, kde najde angažmá. Návrat ke svým dávným parťákům rezolutně odmítá.

Nintendo letos vyrobí miliony kusů nové konzole. Co víme o nástupci populárního Switche?

Existují dvě životní jistoty. Smrt a daně. Přidat k nim můžeme i pravidelnou otázku posledních let: kdy dorazí nové Nintendo Switch? Od vydání jedné z nejprodávanějších herních konzolí letos uplyne sedm let. Japonská společnost ale o nástupci populárního zařízení zatím mlčí. Prázdné místo ve videoherním světě tak zaplňují různé drby a fámy. Herní komunita se proto neustále zajímá, co bude dál. Objeví se Nintendo Switch 2 letos v září, nebo až těsně před Vánoci?

Slavný klub doplatil na podvodnou kryptoburzu a rozpadá se. Jeho čest zachraňuje hráč z Čech

Ještě nedávno se americkými sportovními halami rozléhalo mohutné skandování: „TSM, TSM, TSM.“ Jenže časy se mění, a s tím i poměry a nálady v esportu. S cenovkou přesahující půl miliardy dolarů byl kalifornský klub TSM nejhodnotnějším týmem v segmentu profesionálního hraní videoher. Ambice a postavení ještě zvýraznila rekordní dohoda s kryptoburzou FTX. Jenže v listopadu 2022 přišel její pád, a tím započal i skon slavného amerického klubu. Pomoci pozvednout ho na někdejší úroveň má i talentovaný český hráč Simon Horák.

Potvůrky jako největší herní překvapení. Palworld je hitem, jehož tvůrci čelí výhrůžkám smrtí

Působí roztomile, ale nepřináší žádnou velkou revoluci. Z nenápadné videohry Palworld se stal obrovský hit, který zažívá raketový start. Vsadil na populární koncept boje o přežití a na začátku roku se postaral o velké překvapení. Během čtyř dnů si hru koupilo šest milionů lidí a v historických žebříčcích se šplhá mezi ty nejúspěšnější. Jenže titul, jehož postavy připomínají známé Pokémony, musí odrážet nařčení z plagiátorství a zneužívání umělé inteligence.

Miliony za předměty ve hrách. Český profík ukázal hodnotu zbraní z Counter-Striku

Není důležité, jak dobře hrajete, ale jak dobře u toho vypadáte. I tak by se dal charakterizovat boom kolem herních skinů, tedy speciálních předmětů, jako jsou oblečky pro postavy ve videohrách nebo různá zbarvení zbraní. Český hráč Counter-Striku Martin Sláma nyní prozradil, jak velký je jeho herní inventář, jakou má hodnotu a kolik do něj investoval. Kolem skinů je i jistá míra kontroverze. Tyto předměty se získávají z takzvaných lootboxů, jejichž otevírání odborníci přirovnávají k hazardu.

Predátoři zneužívají děti přes Twitch. Jde o vážný problém, řekl šéf streamovací platformy

Streamovací platforma Twitch vyráží do boje proti sexuálním predátorům. Ti využívají platformu ke sledování a obtěžování dětí a teenagerů. Agentura Bloomberg ve své analýze uvedla, že predátoři našli nový způsob, jak zneužívat děti. „Tento problém bereme velmi vážně. Stejně jako u všech ostatních on-line služeb budeme s tímto problémem i nadále usilovně bojovat,“ uvedl šéf Twitche Dan Clancy.

V e-sportu se točí miliardy. Slovenský hráč Counter-Striku přiznal, kolik si vydělá hraním

Svět profesionálního hraní videoher každý rok okouzlí miliony lidí po celém světě. Často se o esportu mluví jako o zábavě budoucnosti a teenageři sní o tom, že jednoho dne budou patřit mezi elitu v titulech jako jsou Counter-Strike nebo League of Legends. Slovenský profík Martin Styk nedávno prozradil, kolik peněz si za rok vydělá. Je to slušná brigáda, nebo práce s lukrativním výdělkem?