CNN Prima News Eva (Pavelková) Matysová
Eva (Pavelková) Matysová

Eva (Pavelková) Matysová

editorka FTV Prima

Eva absolvovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově. Tři roky působila jako redaktorka na TN.cz, kde následně přešla na pozici editorky. (eva.matysova@iprima.cz)

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Střelba v oklahomské nemocnici: Policie hlásí oběti a zraněné. Mrtvý je i útočník

Aktualizováno

Neznámý útočník vyzbrojený puškou a pistolí ve středu zabil čtyři lidi a další zranil, když začal střílet v budově patřící do areálu nemocnice v americkém městě Tulsa. S odvoláním na místní policii o tom informují zahraniční zpravodajské agentury. Podle policie zůstal po útoku i pátý mrtvý, který je považovaný za střelce. Muž, jehož věk vyšetřovatelé odhadli na 35 až 40 let, se patrně zastřelil.

Českem se prohnalo ničivé derecho. Meteorologové popsali neobvyklý jev

Silná bouřka, která se v pátek večer prohnala republikou, byla podle předběžného vyhodnocení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přinejmenším slabé derecho. Tímto výrazem označují meteorologové větrnou bouři způsobující škody a rychle postupující v pásu o délce alespoň 400 kilometrů. Nejsilnější poryv zaznamenala stanice Plzeň-Mikulka, kde foukalo rychlostí zhruba 125 kilometrů v hodině.

Extrémní bouřky a možná tornáda. Evropa se chystá na smršť, ČHMÚ zpřísnil výstrahu

Bouřky, které mají v pátek zasáhnout Českou republiku, budou v západní polovině země velmi silné. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině. Na východě země budou bouřky o něco slabší, s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí varování před velmi silnými bouřkami ze tří krajů na severozápadě země na celé Čechy.

Nejvyšší stupeň poplachu. Na Chodově hořelo v bytovém domě, kouř byl vidět z velké dálky

V domě na pražském Chodově v pondělí odpoledne vypukl požár v jednom z bytů. Oheň se rozšířil i do střešní izolace, hasiči museli evakuovat několik desítek lidí. Vyhlásili zvláštní – tedy nejvyšší – stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn. Požár se podařilo hasičům lokalizovat před 20:00, dál budou pokračovat v dohašování, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Rozsah škod a příčinu požáru určí vyšetřovatelé.