CNN Prima News evakuace

evakuace

Výpis příspěvků ke štítku „evakuace“

Žena mrtvého Trumpova voliče odmítla hovor s Bidenem. Muž by to nechtěl, řekla

Aktualizováno

Americký exprezident Donald Trump se poprvé od sobotního pokusu o atentát ukázal na veřejnosti, když přišel na sjezd Republikánské strany. Od delegátů sklidil ovace vestoje. Ucho, které zasáhla kulka atentátníka, měl obvázané. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) útok vyšetřuje jako pokus o atentát a možný domácí terorismus. Útočníkem měl být dvacetiletý Thomas Matthew Crooks, uvedl FBI. Střelec a jeden z účastníků akce jsou po smrti. Vdova po Trumpově podporovateli odmítla telefonický hovor s prezidentem Bidenem, informuje New York Post.

Bouřka smetla dětský tábor v Nesměni. S úspěšnou evakuací pomáhal i starosta

Silná bouřka v obci Nesměň v Jihočeském kraji zasáhla dětský tábor do takové míry, že bylo rozhodnuto o evakuaci. S tou pomáhali dobrovolní hasiči i místní starosta. Děti musely opustit na několika místech stanoviště i na Vysočině, jednalo se dohromady až o 90 malých táborníků. Celkově měli hasiči po celém Česku perný den, když zaznamenali od odpoledne téměř tisíc výjezdů. Nejvíce práce měli ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji, informovali v příspěvku na síti X.

Požár paneláku v Mladé Boleslavi: Rozšířil se od kabelů k solárním panelům, 100 lidí evakuovali

Požár střešní izolace si v neděli vyžádal evakuaci 100 lidí z panelového domu v Mladé Boleslavi. Událost se obešla bez zranění. Oheň se rozšířil od kabelů k solárním panelům, hasiči je museli odpojit. Po uhašení požáru se lidé mohli vrátit do svých bytů. Škoda zatím není známa, příčinou jsou kabely od fotovoltaiky, řekl mluvčí krajských hasičů Dominik Pěnička.

Do litvínovského gymnázia vnikla cizí osoba. Studenty evakuovali, pachatel byl zadržen

Aktualizováno

Policisté v pátek zasahovali na gymnáziu v Litvínově na Mostecku. Vnikl tam pachatel, policie proto evakuovala studenty a zaměstnance. Nikdo nebyl zraněn. Pachatele policisté ve spolupráci se strážníky dopadli, hrozí mu tříleté vězení, informoval mluvčí policie Václav Krieger. Maturitní zkoušky byly zrušeny, konat se budou v náhradním termínu.

Policie zasahovala na pražském hlavním nádraží kvůli podezřelé tašce. Evakuovala celou budovu

Aktualizováno

Pražští policisté zasahovali v pondělí dopoledne v budově hlavního nádraží kvůli podezřelému zavazadlu. Z důvodů prevence evakuovali celý areál dopravního terminálu, potvrdila redakci CNN Prima NEWS mluvčí policie Eva Kropáčová. Přivolaný pyrotechnik však nebezpečí vyloučil, takže chod nádraží byl obnoven. Policie o tom informovala na sociální síti X.

Izrael bombardoval „poslední baštu Hamásu“. Palestinci hlásí přes 20 mrtvých, včetně žen a dětí

Aktualizováno

Izraelské bombardování tří domů ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy zabilo nejméně 20 lidí a mnohé další zranilo, informovali v pondělí podle agentury Reuters místní zdravotníci. Palestinské úřady hlásily také vzdušné údery na dva domy ve městě Gaza na severu pásma, po nichž zůstali nejméně čtyři mrtví a několik zraněných.