CNN Prima News evakuace

evakuace

Výpis příspěvků ke štítku „evakuace“

Voják z pluku Azov exkluzivně: Mariupol lze osvobodit. Popsal i účinek „mocné ruské bomby“

6. května 2022 22:56

Pokračují boje o poslední ukrajinskou baštu v Mariupolu, ocelárny Azovstal. Jeden z obránců areálu, raněný příslušník pluku Azov, přiblížil hrůzy v přístavním městě a předpověděl neodvratnou zkázu poslední mariupolské oblasti, která odolává ruskému tlaku. Hovořil o tom v exkluzivním rozhovoru s reportérem CNN Prima NEWS Matyášem Zrnem.

Koš jako záchod i únik v pohřebním voze. Uprchlíci popsali otřesné podmínky v Mariupolu

2. května 2022 16:44

Lidé, jimž se o víkendu podařilo uprchnout ze zdevastovaného Mariupolu, popisují týdny strádání a bombardování. Nedovedete si představit, čím jsme si prošli –⁠ byl to teror, řekla agentuře Reuters Natalija Usmanovová poté, co ji o víkendu evakuovali z úkrytu v železárnách a ocelárnách Azovstal. Další žena, které se povedlo dostat z poničeného města jiným způsobem, agentuře AP řekla, že nad hutním areálem viděla rakety a mračna kouře.

Zpověď Ukrajinky: Rusové nám zamávali na rozloučenou. Pak začali střílet a zabili mi syna

21. dubna 2022 05:32

Před válkou Inna s rodinou utekla z ukrajinské metropole do vesnice Peremoha, kde doufala, že bude v bezpečí. Jenže i tuto obec obsadili ruští vojáci. Když pak obyvatelům povolili evakuaci, došlo ke krveprolití. „Z tanků a obrněných transportérů mávali na rozloučenou. Tvářili se, že nám opravdu přejí šťastnou cestu,“ svěřila se Rádiu Svobodná Evropa Ukrajinka. Náhle však začala střelba, která si vyžádala život i jejího 13letého syna.

Buď Rusko, nebo smrt. CNN získala detaily „evakuace“ obyvatel zničeného Mariupolu

11. dubna 2022 17:49

Týdny prožili ve sklepeních či bunkrech a jediné, co si přáli, byla možnost útěku z válečné zóny do bezpečí. Americké CNN se podařilo získat výpovědi Ukrajinců, kteří popisují, jak probíhala jejich „evakuace“ z Mariupolu. Líčí vše od filtračních center, přes prohledávání až po nabídku, že pokud neodejdou do Ruské federace, čeká je doma smrt.

Putinovy dcery, skupina oligarchů i šéf Sberbank. EU rozšířila sankční seznam

8. dubna 2022 07:46

K zatím poslednímu masivnímu ruskému útoku na Ukrajině útoku došlo v Kramatorsku, podle Ukrajinců přišlo o život 50 lidí, a to včetně pěti dětí. Slovenský premiér Eduard Heger společně s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou odcestoval na Ukrajinu. Odpoledne navštívili město Buča. V obci Makariv bylo nalezeno 132 zavražděných civilistů. EU rozšířila sankční seznam.