reklama
CNN Prima News evakuace

evakuace

Výpis příspěvků ke štítku „evakuace“

Kanáry dál pustoší tekoucí láva, vlila se i do bazénu. Lidé se nesmí přibližovat

22. září 2021 10:34

Španělská vláda i kabinet regionu Kanárské ostrovy v úterý vyzvaly kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na ostrově La Palma všechny obyvatele, aby se nepřibližovali k tekoucí lávě. Ta se dostala mimo jiné do dříve obydlené obce Todoque, kde pustoší vše, co jí přijde do cesty. Záběry z dronu ukazují, jak se láva mimo jiné vlévá do bazénu rodinného domku.

Sopka na Kanárech dál chrlí lávu. Dvacet domů sežehl oheň, úřady evakuovaly 5000 lidí

20. září 2021 10:19

Na španělském ostrově La Palma na Kanárských ostrovech evakuovali kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na pět tisíc lidí. Oběti ani zranění nejsou hlášeni, zničena byla asi dvacítka domů. Sopka stále chrlí lávu a během 48 hodin by se mělo vědět, jak dlouho bude ještě erupce trvat, uvedla televize RTVE s odvoláním na předsedu regionální vlády Ángela Víctora Torrese.

Nevybuchlou munici se podařilo zneškodnit. Evakuovaní Ostravané se mohou vrátit domů

9. září 2021 14:43
Aktualizováno

Pyrotechnici zneškodnili ve čtvrtek v podvečer v ostravské části Poruba nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti zhruba 100 kilogramů. Asi tisícovka lidí, kteří byli v průběhu dne evakuováni, se tak může po několika hodinách vrátit zpět domů, řekli okolo 19:00 mluvčí radnice Martin Otipka a policejní mluvčí René Černohorský. Pumu o velikosti 60 na 90 centimetrů našli dělníci při kopání plynové přípojky mezi rodinnými domy okolo 10:00.

Princ William osobně zasáhl do evakuace z Afghánistánu. Zařídil pomoc svému příteli

4. září 2021 08:41

Evakuace vojáků a afghánských spolupracovníků z Afghánistánu se dotkla i britské královské rodiny, konkrétně prince Williama. Minulý měsíc se dozvěděl o tom, že jeho přítel – afghánský důstojník, uvízl v zemi i s rodinou. Vévoda z Cambridge proto zařídil, aby i s nejbližšími mohli nastoupit na letadlo do Velké Británie.

reklama