Plzeňský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Marii a Jiřímu zachránila život desetiměsíční Emička. Požár jim vzal vše, nyní prosí o pomoc
Zprávy z regionů

Marii a Jiřímu zachránila život desetiměsíční Emička. Požár jim vzal vše, nyní prosí o pomoc

Mladá rodina ze Skupče na severním Plzeňsku, jež zhruba před měsícem přišla o domov, se rozhodla nevzdat a s nepřízní osudu chtějí bojovat. Střechu nad hlavou jim sice vzal požár, ale tou nejčernější tragédií nešťastná událost díky Bohu neskončila. Oba rodiče přitom mohou za své životy dost možná poděkovat své teprve desetiměsíční dcerce, jejíž pláč je na poslední chvíli varoval. Všichni přežili jen s tím, co měli právě na sobě. Nyní se obracejí s prosbou o pomoc na širokou veřejnost, a to prostřednictvím webu Donio.

Divočáci trápí Plzeň. Po řádění zvířat zůstaly milionové škody a fotbalistům oči pro pláč

9. ledna 2023 10:41

V Plzni řeší problém s divokými prasaty, která nemají dostatek potravy v lese a na polích. Černá zvěř si proto troufá do zahrad, a dokonce i na fotbalové hřiště. Právě tam divočáci v noci na neděli za sebou zanechali škodu zhruba za tři miliony korun. Strach mají také místní lidé, kteří divoká prasata potkávají při procházkách.

Výstavba Gigafactory u Plzně: Navzdory vládnímu prohlášení provádí geologové průzkumné vrty

9. ledna 2023 00:23

Plán výstavby Gigafactory v Líních na Plzeňsku je třaskavým tématem. Ministerstvo průmyslu a obchodu loni ujišťovalo, že dokud nebude jasné, zda Volkswagen továrnu na baterie do aut v Česku postaví, nebudou se na letišti provádět žádné práce. Navzdory tomu tam nyní němečtí geologové dělají průzkumné vrty.

Boj drobných podnikatelů s krizí. Žena vařila džemy a sirupy, celý tým teď musela propustit

6. ledna 2023 06:58

Způsob, jak přežít v krizi, hledá řada českých podnikatelů. Helena Macháčková z Rybnice na Plzeňsku se do složité situace dostala loni kvůli drahým energiím a surovinám. Po 12 letech podnikání s výrobou marmalád musela propustit zaměstnance a začít si hledat nové prostory v sousední vesnici, ve kterých bude pracovat sama.

Na Tachovsku kvůli ptačí chřipce vybijí stovky tisíc nosnic. Jde o největší ohnisko v Česku

30. prosince 2022 19:16

Ve velkochovu slepic v Brodu nad Tichou na Tachovsku se v pátek potvrdila ptačí chřipka. Ve třech halách tam chová firma Česká drůbež celkem 742 tisíc nosnic. Státní veterinární správa (SVS) tam potvrdila ptačí chřipku subtypu H5N1, která je potenciálně přenosná na člověka. Mluvčí SVS Petr Majer pro CNN Prima NEWS sdělil, že vybíjení chovu se dotkne přinejmenším zhruba čtvrt milionu nosnic chovaných v jedné z hal. O osudu slepic z dalších dvou objektů se rozhodne v řádu dnů. Jde o dosud největší ohnisko ptačí chřipky v ČR. Vybíjení drůbeže začne zřejmě po víkendu.

Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech. Žije zde asi 590 tisíc obyvatel. Kromě samotné Plzně jsou největšími městy Sušice, Stříbro, Horažďovice nebo Rokycany. Kraj je oblíbeným turistickým cílem, nabízí stovky historických památek.Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.