Plzeňský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Krimi

Výbuch podomácku vyrobené bomby zranil muže na Domažlicku. Ležela v krabici před domem

 • Aktualizováno
 • Výbuch před panelovým domem v Horšovském Týně na Domažlicku v noci na úterý způsobil podomácku vyrobený nástražný výbušný systém, uvedla policie. Lehce zranil jednačtyřicetiletého muže. Na místě zajistili policisté několik kriminalistických stop, které teď podrobí odborným expertizám. Případ prověřují krajští kriminalisté, požádali veřejnost o spolupráci.

  Dívka z Plzeňska zažívala od spolužáků peklo. Škola šikanu neřeší, tvrdí rodiče dalších dětí

  Policisté na jižním Plzeňsku vyšetřují extrémní šikanu na základní škole v Blovicích, jejíž obětí má být 13letá dívka. Případ policii nahlásili šokovaní rodiče i vedení školy. Podobných incidentů má být ale více a podle rozzlobených rodičů dalších dětí nemají zaměstnanci vzdělávacího zařízení čas na to, aby tento dlouhodobý problém řešili.

  Ubodal svou družku ve spánku. Plzeňský soud poslal seniora na 14 let za mříže

  Na 14 let poslal ve středu Krajský soud v Plzni do vězení šestašedesátiletého Ladislava Ubla za vraždu jeho devětapadesátileté přítelkyně. Ženu, se kterou udržoval asi tři roky přátelský a sexuální vztah, zabil loni v květnu v Radnicích na Rokycansku devíti ranami nožem do levé části hrudníku, když spala. Muž se k činu přiznal, popřel ale, že by ho plánoval. U soudu řekl, že k první ráně ho žena sama vybídla, další jí zasadil proto, aby netrpěla. Pozůstalým má Ubl podle verdiktu vyplatit odškodné téměř čtyři miliony korun.

  Dechberoucí hra rampouchů na Rokycansku: Mráz proměnil historický mlýn v ledové království

  Vodní hamr v Dobřívě na Rokycansku se na pár týdnů změnil v ledové království. Silný mráz totiž proměnil vodu kapající mezerami v dřevěných vantrocích nad čtyřmi vodními koly v obří rampouchy a stékající voda měnící se v led obalila i samotná dřevěná kola a jejich hřídele. O zajímavém přírodním úkazu píše web Mladá fronta DNES.

  Drama na Plzeňsku: Hořel autobus plný lidí. Řidič byl pod vlivem alkoholu, požár poškodil dům

  Čtyři jednotky hasičů Plzeňského kraje vyjížděly ve čtvrtek ráno do Líní k požáru autobusu, který poškodil i přístavek nedalekého domu. Nikdo nebyl zraněn, všem zhruba 45 cestujícím se podařilo dostat do bezpečí ještě před příjezdem požárníků. Ti plameny uhasili a zhruba hodinu a půl od výjezdu v ulici obnovili provoz. O incidentu informoval hasičský sbor na sociální síti X. Řidič autobusu byl při incidentu opilý, sdělila CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Červenková. Požár zřejmě vznikl technickou závadou.

  Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech. Žije zde asi 590 tisíc obyvatel. Kromě samotné Plzně jsou největšími městy Sušice, Stříbro, Horažďovice nebo Rokycany. Kraj je oblíbeným turistickým cílem, nabízí stovky historických památek.Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.