reklama
CNN Prima News exekuce

exekuce

Výpis příspěvků ke štítku „exekuce“

Lidé s exekucí mají po tornádu problém. Nemusí dostat peníze ze sbírek ani od státu

Je to zločin a krádež peněz z veřejných sbírek. Takové reakce vyvolal záměr vlády krátit dvoumilionovou dotaci pro lidi postižené řáděním tornáda o dary ze sbírek. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý nakonec slíbila, že se dotace krátit nebudou. Problém má ale až 450 lidí v exekuci. Těm totiž hrozí, že nemusí dostat vůbec žádné peníze, tedy ani ze sbírek, ani od státu.

Počet lidí v exekuci klesl. Situace však může ještě eskalovat, říká dluhový expert

Klesá počet nově zahájených exekucí i celkového počtu lidí v exekuci. Uvedl to Daniel Hůle, odborník na dluhovou problematiku z organizace Člověk v tísni. „Nepozorujeme masivní nárůst zadlužení. Nepřišla vlna, která by znamenala desítky a už vůbec ne statisíce lidí, kteří by upadali do dluhů,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podotkl však, že by situace ještě mohla eskalovat.

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí

V Poslanecké sněmovně se tento týden mají projednávat dvě novely klíčových zákonů upravujících vymáhání dluhů: exekučního řádu a insolvenčního zákona. Někteří experti ale varují, že navrhované změny mohou negativně dopadnout na řadu věřitelů, kterým se může ztížit vymáhání pohledávek po svých dlužnících. Nejde jen o finanční instituce, ale zejména o obyčejné podnikatele, obce, zdravotní pojišťovny nebo matky vymáhající výživné či bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek.

reklama