reklama
CNN Prima News exekuce

exekuce

Výpis příspěvků ke štítku „exekuce“

Milostivé léto mohou využít i dlužníci VZP. Zaplatí jen původní dluh a poplatek

8. listopadu 2021 13:56

Zbavit se dluhů v takzvaném milostivém létě mohou i dlužníci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Když do 28. ledna splatí původní dlužnou částku a uhradí 908 korun exekutorovi, penále se jim odpustí. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámil ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Největší zdravotní pojišťovna sklízela kritiku za to, že by se u ní v tříměsíční oddlužovací akci mělo dál penále vymáhat. Podle Kabátka pojišťovně dluží 231 tisíc lidí. Původní dlužná částka činí 13 miliard korun a penále dalších 16 miliard.

Milostivé léto je v ohrožení. Na oddlužení dosáhne mnohem méně lidí, než se předpokládalo

27. října 2021 22:39

Tříměsíční akce s názvem Milostivé léto je v ohrožení. Na oddlužení totiž dosáhne mnohem méně lidí, než se původně předpokládalo. Poslanci chtěli, aby se už za tři dny mohli lidé, kteří dluží státu a skončili kvůli tomu v exekuci, začít zbavovat většiny svých dluhů, pokud splatí alespoň jistinu. Všeobecná zdravotní pojišťovna však přišla s tím, že do jistiny musí započítat i penále.

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

20. října 2021 13:41

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Rolins nechtěla po nehodě zaplatit pozůstalým, tvrdí právník. Nesmysl, hájí se zpěvačka

13. srpna 2021 00:13

Zpěvačka Dara Rolins se vyjádřila k nové knize právníka Karla Frimla. Ten v minulosti u soudu zastupoval rodinu muže, který zemřel po automobilové srážce právě s Rolins. Podle Frimla se zpěvačka dlouhou dobu neměla k zaplacení odškodného, donutit ji měli až exekutoři. „Zvolil velmi prapodivný způsob, jak na sebe po tolika letech opět upozornit,“ okomentovala tvrzení zpěvačka ve zprávě pro CNN Prima NEWS.

Seniorů s exekucemi přibývá. Bojí se pandemie a odkládají řešení problémů, tvrdí expert

23. července 2021 07:27

Důchodci si nejčastěji berou půjčky ve snaze finančně pomoci někomu z rodiny. Počet těch, kteří se kvůli nesplacenému dluhu potýkají s exekucemi, se za poslední rok zvýšil o tři tisíce. Na vině tohoto nárůstu může být i pandemie, kvůli které jsou senioři bojácnější, a častěji tak odkládají řešení některých problémů.

O náhradní výživné mohou děti žádat stát od července. Jaké jsou podmínky?

11. července 2021 23:05

Každá druhá svobodná matka v Česku nedostává od svého bývalého partnera alimenty. Tvrdí to klub, který je sdružuje. Děti, kterým rodič neplatí alimenty, od 1. července mohou žádat stát o náhradní výživné. To může být až tři tisíce korun měsíčně a stát jim ho může platit až dva roky. Podmínkou je, že je na neplatiče podaná exekuce.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Zvýší se důchody a jak to bude s exekucemi po tornádu?

7. července 2021 08:11

Zvýšení důchodů a zastavování dlouhodobě bezvýsledných exekucí patří mezi návrhy, o kterých by poslanci měli rozhodnout na zahajované schůzi ve středu. Schvalovat by měli také výši postihů za předjíždění cyklistů v menší než předepsané vzdálenosti. Sledujte jednání Poslanecké sněmovny živě od 9:00 v tomto článku.

reklama