CNN Prima News exekuce

exekuce

Výpis příspěvků ke štítku „exekuce“

Vláda rozhoduje o kontrolách na hranicích nebo o milostivém létu

25. ledna 2023 14:24

Vláda Petra Fialy (ODS) jedná o podobě dalších kontrol na hranicích se Slovenskem nebo o pokračování milostivého léta. Kabinet se věnuje migračním kontrolám na česko-slovenské hranici už po několikáté. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nyní navrhuje, aby hranice střežili pouze policisté. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě na cnnprima.cz.

Řada rodičů neplatí školkám za jídlo. Na peníze čeká každá osmá, soudy se ale nevyplatí

24. ledna 2023 11:08

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, pravidelné stravování – snídani, svačinu, oběd a odpolední svačinu. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má problém s neplacením. A to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce.

Babiš bodoval v chudých regionech a mezi dlužníky. Pavla podpořili vzdělanější lidé

14. ledna 2023 23:14

Opoziční kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš měl největší zisky v obcích s vysokou mírou chudoby, exekucí a také s nižší mírou vzdělání. Uvedl to sociolog Daniel Prokop ze společnosti PAQ Research. Oproti tomu vítěz prvního kola Petr Pavel bodoval ve velkých městech a u voličů s vyšším vzděláním. Například v Praze obdržel nadpoloviční většinu hlasů.

Majetek dezinformátora Vrabela jde do konkurzu. Z milionových dluhů zaplatil jen 15 tisíc

13. ledna 2023 18:21

Krajský soud v Českých Budějovicích zrušil oddlužení pořadatele protivládních demonstrací a dezinformátora Ladislava Vrabela. Prohlásil na jeho majetek i konkurz. Soudce Zdeněk Strnad argumentoval tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Stejný názor má i insolvenční správce Martin Koubek. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces. Podle insolvenčního správce dluží Vrabel 2,6 milionu korun, za rok a půl oddlužení zatím splatil 14 493 Kč, tedy 0,5 procenta dluhu. Při oddlužení má splatit 30 procent dluhu. Vrabel si teď nemůže dalších pět let podat znovu insolvenční návrh, řekl Koubek.

Nastal čas, aby na Hrad usedla žena. Stále čelím exekuci, přiznala Rohanová

6. prosince 2022 16:47

Už v lednu Česko čekají prezidentské volby. Mezi devítkou kandidátů, kteří prošli sítem zákonných podmínek, je i Denisa Rohanová. Prezidentka České asociace povinných, jež se zabývá dluhovou problematikou, byla hostem v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Prozradila například, že stále čelí exekuci. Je také proti tomu, aby Česko dál posílalo na Ukrajinu zbraně. Podporuje naopak výcvik ukrajinských vojáků na českém území.

Za hranicemi Prahy je jiný svět, nezapomínejme na něj, říká Hůle k případu zoufalé důchodkyně

28. listopadu 2022 23:40

Čím více rostou ceny energií, tím častěji se lidé dostávají do existenčních problémů. CNN Prima NEWS informovala například o příběhu paní Evy, která má důchod 12 900 korun a zálohy na energie 19 tisíc. Podle Daniela Hůleho z neziskové organizace Člověk v tísni jde ale jen jeden příběh z mnoha. On sám vidí jako jeden z hlavních problémů velké rozdíly, které panují napříč republikou. Státnímu aparátu a organizacím sídlícím v Praze se tak prý může zdát, že situace není zas až tak kritická.

Lidé chtějí mobil a nevidí, že je splátky budou bolet. Jak předejít dluhové pasti?

8. listopadu 2022 19:56

S blížícími se Vánoci Češi začínají řešit nákup dárků pro své nejbližší. Někteří lidé si na ně budou muset půjčit. Jedná se však o zásadní chybu, shoduje se prezident Asociace inkasních agentur Radek Laštovička a ředitel Nebankovního registru klientských informací Jiří Rajl. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS představili základní poučky, podle nichž by se lidé měli řídit.

Z 50tisícové půjčky exekuční horor za 800 tisíc. Paní Miroslava skončila s případem u soudu

7. listopadu 2022 20:56

Na začátku půjčka 54 tisíc korun, na konci exekuce na skoro 800 tisíc korun. I tak může vypadat lichva. Redakce CNN Prima NEWS vám představí příběh mladé ženy, který se dostal do soudní síně. Právě tam označila soudkyně takto drahé půjčky za společensky nebezpečné a exekuci zastavila. Podobných sporů mohou být i desítky tisíc.

Peníze ti nepošlu, Láďo. Organizátoři protivládních protestů se rozhádali kvůli financím

6. října 2022 08:02

Dříve spolupracovali na velkých protivládních demonstracích, nyní si jdou po krku. Organizátoři protestů na Václavském náměstí se pohádali kvůli penězům od svých podporovatelů. Exekucemi zatížený Ladislav Vrabel požadoval od svého kolegy Jiřího Havla, aby mu poslal finanční prostředky z transparentního účtu, těch se ale nakonec nedočkal. Havel argumentoval tím, že Vrabel několikrát porušil jejich dohodu. Rozchod dvou svolavatelů protivládních protestů pak jejich podporovatele viditelně rozčaroval.