CNN Prima News exekuce

exekuce

Výpis příspěvků ke štítku „exekuce“

Případy Josefa Klímy: Nepoučitelná žena byla dříve odsouzena, přesto stále okrádá klienty

Výhodné nabídky na jednoduché odkoupení bytů v exekuci nalákaly velké množství lidí. Jenže poté, co zákazníci zaslali společnosti peníze, nikdo se už neozýval. Taková je praxe v případě jedné právně-realitní kanceláře. Její šéfka navíc byla již dříve za podobné metody pravomocně odsouzena. Mají lidé možnost dostat své peníze zpět? Případem nepoučitelné podvodnice se zabývali reportéři v pořadu Případy Josefa Klímy.

Přes půl milionu Čechů je v exekuci. Víme, jak získat úroky a poplatky z nebankovních půjček zpět!

V Česku je v roce 2023 evidováno přes čtyři miliony exekučních řízení. V exekuci se nachází přes 670 tisíc lidí a na každého dlužníka tak v průměru připadá více než šest exekucí. Tato alarmující čísla přivedla právníky z renomované brněnské advokátní kanceláře Krejčí, Rajf & Partneři k založení projektu Neplať úroky. Jeho prostřednictvím je možné získat zpět úroky, poplatky i penále z nezákonně poskytnutých spotřebitelských úvěrů od nebankovních společností.

Babišova kampaň? Není to můj styl, přiznal Nacher. Prozradil, kdy vstoupí do ANO

Způsob, jakým hnutí ANO obvykle vede předvolební kampaň, není můj styl. Jsem příznivcem pozitivní komunikace. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Opoziční politik mimo jiné zmínil, za co by pochválil vládu premiéra Petra Fialy (ODS) a co mu naopak na současném kabinetu vadí. Zároveň prozradil, kdy plánuje vstoupit do ANO.

Smutný osud 4leté Lilianky: Dožít doma už nezvládla. Rodina živořila, vypli jí i elektřinu

Mladou rodinu ze Slovenska postihuje jedna rána za druhou. Kvůli finančním potížím se ocitla v exekuci, náhle se připojil i strach o jednu z dcer. Teprve čtyřleté Liliance byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc, poslední dny měla dožít doma připojená ke kyslíku. Rodiče si přáli, aby byla se svými nejbližšími, jenže kvůli dluhům byl jejich polorozpadlý dům odpojen od elektřiny. Bohužel ani modlitby život Lilianky neprodloužily. Zemřela 6. srpna, dva dny před plánovaným propuštěním z nemocnice.

Jiří Brabec byl legendou country. Nadělal dluhy a šli po něm vymahači, zastřelil se po svatbě

Měl o devětadvacet let mladší ženu, krásnou zpěvačku Šárku Rezkovou, s ní pětiměsíčního syna Dominika, přesto se Jiří Brabec rozhodl k zoufalému činu. Pouhých jedenáct měsíců po svatbě, ve svých třiašedesáti letech, se na pronajaté chatě zastřelil. V těchto dnech si připomínáme jeho nedožité 83. narozeniny. Co ho k sebevraždě dohnalo?

Miliardová pomoc exekutorům v době šetření? Neskutečné, kritizuje Marvanová vládu

Exekutoři se od státu dočkají paušální náhrady nákladů, které vynaloží na zastavení tzv. bezvýsledných exekucí, potvrdila ve středu vláda. Rozpočet by to ale mělo stát 1,2 miliardy korun. To kritizuje například senátorka za Spolu Hana Marvanová, podle níž je takový výdaj v době, kdy se hledají úspory, neskutečný. Suma, kterou tak bude muset zřejmě vyplatit, se nelíbí ani ministerstvu financí.

Důstojnou mzdu by měla dostávat většina lidí. Stát se o to musí postarat, tvrdí Hraba

Stát by se měl postarat, aby na důstojnou mzdu dosáhla většina populace. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl senátor Zdeněk Hraba. Reagoval tak na zveřejněný výpočet minimální důstojné mzdy, kterou experti za minulý rok vyčíslili na 40 912 korun hrubého. Senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti) s ním souhlasil, osobně volá zejména po minimalizaci byrokracie vůči podnikání.