Názory

Nejnovější příspěvky k tématu

KOMENTÁŘ: Zeman hodil Babiše přes palubu. Pomsta za pět let starou zradu?

26. ledna 2023 06:20

Andrej Babiš zřejmě spoléhal na spojenectví s Milošem Zemanem, které mu mělo dopomoci usednout na Hrad. Dosluhující prezident však v úterý znovu ukázal, jak nepředvídatelným je hráčem, když s úsměvem na rtech v podstatě rozbil veškerou argumentaci šéfa ANO kolem jeho výroku o nepomoci hypoteticky napadenému Polsku. Babiš pak jen těžko zakrýval rozhořčení. O co Zemanovi jde?

KOMENTÁŘ: Rozdělená společnost je normální. Babiš a Pavel jsou však falešné modly

24. ledna 2023 06:29

Jedním z předmětů místy až fanatického boje o Hrad je strach z rozdělování společnosti. V podstatě je to hloupost, protože kdyby politika nerozdělovala, neměla by smysl, to bychom mohli rovnou obnovit Národní frontu. Můžeme mít naopak pocit, že se celé Česko krásně demokraticky rve, a tudíž náš politický systém bezvadně funguje. Jedna drobná potíž tu však je. Obsah, který oba kandidáti nabízejí, je z velké části falešný.

KOMENTÁŘ: Babiš tvrdí, že je diplomat. Po ostudném výroku o NATO si to asi myslí jen on sám

23. ledna 2023 08:53

Slíbil, že jako český prezident by přinesl společně se svým přítelem Emmanuelem Macronem ráj na zemi. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který sám sebe vnímá jako zdatného diplomata, chce na Pražském hradě uspořádat mírový summit Ukrajiny a Ruska. Svou pravou tvář však expremiér ukázal ostudným výrokem o tom, že by Polsku ani Pobaltí v případě napadení Ruskem nepřišel na pomoc. Babiš tím vyvolal mezinárodní ostudu a jako diplomat selhal, tuto lavinu nemůže zastavit ani jeho marketingový tým.

GLOSA: Opozice nedůvěru vládě nezvládla. Babiš se neměl schovávat ve frontě na klenoty

17. ledna 2023 16:40

Tak to dopadá, když se věci dělají napůl. Poslanci ANO chtěli pomoci svému šéfovi na Hrad, ale současně to mělo vypadat, že to s kampaní nemá vůbec nic společného. Výsledkem bylo, že se po zahájení schůze u řečnického pultíku střídali ministři a z jednání o vyslovení nedůvěry vládě se stala přehlídka jejích úspěchů.

KOMENTÁŘ: StB, KGB, válka, zlo a podrazy. O co teď hraje ztrácející Babiš?

15. ledna 2023 07:59

Andrej Babiš svůj výsledek v prvním kole boje o Hrad označil za „famózní“. Ve skutečnosti to pro něj není žádná velká sláva a papírovým favoritem je generál Petr Pavel. Babiš také v neděli odpoledne řekl, že nevede negativní kampaň, aby záhy takzvaně sundal rukavice, jak se v posledních dnech často říká. Co čekat od úplně nové fáze voleb?

KOMENTÁŘ: Osm důvodů, které mohou Pavlovi prohrát druhé kolo prezidentských voleb

14. ledna 2023 18:26

Zdá se, že jde vše podle průzkumů, předpokladů i odhadů sázkových kanceláří. Ve druhém kole se utkají Babiš s Pavlem. První kolo nakonec těsně vyhrál Petr Pavel, oba ale získali podstatně více hlasů, než se čekalo. Ve druhém by se tak voliči měli spojit proti Babišovi a je hotovo. Jenže to už tady bylo v roce 2018 a Jiří Drahoš prezidentem v posledních pěti letech nebyl. Prostá matematika totiž nestačí.

V této rubrice najdete komentáře a názory a glosy našich redaktorů i externích spolupracovníků. Nebojíme se sdělit svůj názor na politiku a sportovní dění, palčivé české i světové problémy.