reklama

Názory

Nejnovější příspěvky k tématu

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?
Názory

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

KOMENTÁŘ: Farský měří dvojím metrem. Zeman v nemocnici vadil, poslanec na stáži ne

11. ledna 2022 20:56

Vláda Petra Fialy není u moci ani měsíc a už řeší první nepříjemnosti. Nikoli ovšem ty, které dopadají na občany, nýbrž přešlapy svých poslanců. Nejprve šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nabádá Maďary k vyhnání jejich premiéra, o den později poslanec STAN Jan Farský oznámil, že si na půl roku odskočí do Ameriky. A zapomíná, že sám chtěl zbavit pravomocí prezidenta, který nepoměrně kratší dobu nebyl schopen vykonávat svůj úřad.

KOMENTÁŘ: Chřipcovid, deltakron a miliardy nakažených. A pak nastane den, kdy přijde Fíchípsí

10. ledna 2022 13:03

Tento týden přijde podle odborníků do Česka největší vlna omikronu. Budeme tu mít padesát, sto, dvě stě tisíc až miliony a miliardy nakažených. Do toho se objevil chřipcovid. A deltakron. Stýská se mi po betě. Byla tu tak krátce, měla málo prostoru. Přitom byla možná nejnebezpečnější. Co bude dál v našem stísněném světě, kde už všechno trvá moc dlouho? Chřipcovidobetadeltakron?

KOMENTÁŘ: Austrálie předvedla cirkus. Djokovič teď vyhrál, ale dlouhodobě bude poraženým

10. ledna 2022 11:21

U lidí, kteří se nehrnou do očkování po hlavě, se tenista Novak Djokovič stal šampionem šampionů. „Hrdina, který chtěl zůstat svobodný a nepodlehl tlaku.“ U těch s kladným vztahem k vakcinaci pohořel. „Na kurtu skvělý hráč, ale mimo něj totální ignorant.“ Ve vyvolání obdivu, či naopak posílení nenávisti vůči hvězdnému Srbovi sehrála kardinální roli Austrálie a její totální chaos.

KOMENTÁŘ: Sladkokyselý život nemastné Emily v Paříži? Okoření to ‚‚Úkáčka‘‘, co kradou

7. ledna 2022 18:33

Američani? Rednecks – jinde než ve Starbucksu si kafe nekoupí. Francouzi? Snobové ― hulí jak fabriky, chlastají první ligu nehledě na vysoký cholesterol, moc se nemyjí a jejich život je ‚‚pešn‘‘, ‚‚fešn‘‘, croissanty a bagety. Francie? Místo, kde je deset sexy alfasamců na metr čtvereční, všichni neustále připraveni k nejlepší souloži vašeho života. A ‚‚Úkáčka‘‘? Jsou špinaví a kradou. Fakt že jo. Tvrdí to přece Emily ze samotné Paříže!

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

KOMENTÁŘ: Ber, dokud můžeš, Sparto. Dále oddalovat odchod Hložka se může vymstít

22. prosince 2021 22:00

S každým přestupním obdobím se vrací otázka: Opustí už Adam Hložek Spartu a vydá se za zajímavou destinací v zahraničí? Zatímco dva roky zpátky by nebylo na místě mladému talentovi radit, aby zdrhal za kopečky, momentálně je situace zcela odlišná. Nabídky jsou, ale ochota klubu pustit 19letého supertalenta nikoliv. A začíná se rodit obava, aby na Letné neprováhali ideální chvíli na to, jak klenot co nejvíce zpeněžit a zároveň mu dopřát co nejlepší budoucnost.

KOMENTÁŘ: Na kapra nám nesahejte, žabožrouti. Potáhneme kvůli rybě z „Komerčky“ na Paříž?

22. prosince 2021 06:53

A nechcete to letos zkusit jinak? Na první pohled nevinná otázka v kampani jedné z největších tuzemských bank způsobila poprask na domácí politické scéně, který bude zřejmě mít i mezinárodní dohru. Co se stalo, ptáte se? To jen jeden peněžní ústav vlastněný francouzským kapitálem upozornil na uhlíkovou stopu vánočního kapra.

KOMENTÁŘ: Končí vláda ztracených příležitostí. Přesvědčí Fiala, že je lepší alternativou?

18. prosince 2021 08:25

Česko má za sebou osm let. Osm let, kdy se jen vezlo na vlně solidního hospodářského růstu. A s ním i správce státní kasy a později celé země Andrej Babiš. Česká republika však nedokázala dobré časy využít k přípravě na časy horší. A jen těžko nás může přesvědčit utěšování, že jsme ekonomicky předstihli Španělsko či Itálii, není to totiž naše zásluha, natož Babišova kabinetu.

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Názory

V této rubrice najdete komentáře a názory našich redaktorů i externích spolupracovníků. Nebojíme se sdělit svůj názor.