reklama

Názory

Nejnovější příspěvky k tématu

Komentář: Lidé vládní opatření ignorují, stačilo by je dodržovat a nezpřísňovalo by se
Názory

Komentář: Lidé vládní opatření ignorují, stačilo by je dodržovat a nezpřísňovalo by se

Epidemie nemoci COVID-19 v České republice opět nabírá na síle a vláda otevřeně říká, že je potřeba zvážit zpřísnění některých opatření. Ruku na srdce – víte, jaká přesně opatření dnes platí? Skutečně je poctivě dodržujete a je po vás vyžadováno, abyste je dodržovali? Dovolím si odpovědět, že tomu tak není. Vláda svojí tvrdohlavostí způsobila, že se opatření přestala naprosto dodržovat.

KOMENTÁŘ: Příliš krutá demokracie aneb jak Piráti zaplatili za to, že neumí mlčet

12. října 2021 07:59

Měla to být oslava pirátské ideologie a jeden z vrcholů fungování strany, který přepíše anály české porevoluční politiky. Místo toho se Piráti celý víkend probírali z šoku a jen stěží skrývali slzy, zklamání a vztek. Demokracie k nim byla krutější, než by si ale možná zasloužili. Ať už jsou vám více nebo méně sympatičtí, pravdou je, že za čtyři roky ve Sněmovně odmakali kus práce a do kampaně šli s opravdu velkým elánem. O to tvrdší pád to pro mladé a ambiciózní hvězdičky musí být. Proč ale nemohou svalovat vinu jen na Babišovu kampaň a na kroužkování?

KOMENTÁŘ: Vítejte v rozdělené zemi, kde se všichni nenávidí. Až do roztrhání těla

8. října 2021 13:49

Voliči Andreje Babiše jsou idioti. Ivana Bartoše volí jen feťáci. Lidé, kteří hodí svůj hlas Petru Fialovi, jsou pseudointelektuálové a nerozumí běžnému životu. A Tomia Okamuru volí xenofobové a rasisti, samozřejmě. Aktuální volby už klasicky označujeme za ty nejdůležitější v novodobé české historii. Doufat však v zázračnou a okamžitou změnu k lepšímu by bylo zoufale naivní. Minimálně proto, že velká část společnosti žádnou změnu nechce. Peklo jsou ti druzí, říká se. Ale kdo to vlastně je?

Zvažte cestu do Skotska, varuje sparťany Hamáček před zápasem s Rangers

5. října 2021 13:02

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) varoval příznivce fotbalové Sparty před cestou do Skotska. Důvodem je vzájemná nevraživost fanoušků po zápase s Glasgow Rangers ve skupinové části Evropské ligy, který se hrál minulý čtvrtek v Praze. Hamáček se obává, že při odvetě, která je na programu 25. listopadu, by mohlo dojít mezi oběma tábory k ostrým potyčkám.

Reportáž: Expo na každém kroku. Dočkali jsme se, radují se z výstavy obyvatelé Dubaje

2. října 2021 13:10

Expo 2020 je pro naši zemi i pro nás velká věc, přiznala CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Dubaje. Spolu s ostatními místními se raduje, že se světoznámé výstavy i přes pandemii koronaviru nakonec opravdu dočkali. Veletrh oficiálně začal 1. října a potrvá šest měsíců. Země, která se snaží být ve všem „nej“, vzala i jeho marketing po svém. Na Expo láká na každém kroku.

GLOSA: Díky, Velká Británie. Zakažte české rasistické děti!

1. října 2021 12:01

Děkujeme britským novinářům a tomu velmi erudovanému právníkovi záložníka Glasgow Rangers Glena Kamary, že si všimli problému, který doutná v české společnosti již dlouho: České děti jsou rasistické! Ukázal to včerejší zápas na Spartě, kde děti nechutně bučely a hučely právě na toho Kamaru a my máme důkazy, že jde opravdu o hlubší problém. Investigativně jsme vypátrali, jak to vlastně celé probíhalo před zápasem i při něm:

Hlavní zprávy

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář
Koronavirus

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář

V Česku laboratoře začátkem týdne odhalily nejvíce nových případů koronaviru od dubna. Jen za pondělí jich přibylo 2 521, což byl dvojnásobek oproti předchozímu pondělí. Rychle se zvyšuje také počet hospitalizovaných. Podle Jaroslava Flegra vláda zbytečně otálí a účinné kroky zavede, až budou opět plné nemocnice. Předpovídá také rekordy v počtu nakažených a mrtvých.

reklama

Názory

V této rubrice najdete komentáře a názory našich redaktorů i externích spolupracovníků. Nebojíme se sdělit svůj názor.