CNN Prima News FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava

Výpis příspěvků ke štítku „FC Baník Ostrava“

Dusno v Praze. Fanoušci Baníku se pokusili napadnout sparťany, policie zadržela devět mužů

Policie před sobotním fotbalovým utkáním Sparty s Baníkem Ostrava zajistila osm fanoušků hostujícího týmu a jednoho příznivce domácího klubu. V osmi případech bylo důvodem zásahu neuposlechnutí výzvy policie, jednoho člověka policisté zadrželi, protože na něj byl vydán zatykač. Policie o tom informovala na síti X. Utkání 29. kola první fotbalové ligy nakonec skončilo výhrou pražského celku 4:3.

Mistr ligy z Baníku jde sedět za sexuální vydírání nezletilých dívek. Z jeho doznání mrazí

Josef H., který v sezoně 2003/2004 vyhrál českou fotbalovou ligu s Baníkem Ostrava, uzavřel ve středu se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Muž po dobu několika let komunikoval s nezletilými školačkami na sociálních sítích, kdy si s nimi vyměňoval intimní fotografie a následně je s nimi vydíral. Hrozilo mu až dvanáct let odnětí svobody, nakonec nastoupí k pětiletému vězení a protialkoholní léčbě. O případu informoval Moravskoslezský deník.

Guláš s lejnem. Pamětníci líčí otřesnou šikanu v Československé lidové armádě 80. let

Většina mužů odvedených na povinnou dvouletou vojnu se bála šikany. A stejně tak buzerace ze strany lampasáků. „Mazáci jednou uvařili guláš s lidskými exkrementy a nás nováčky ho nutili sníst,“ vypráví o sadismu v armádě učitel hudby Martin Ládr, to se psal rok 1983. „Měl jsem k tomu hrát na kytaru. Kdo odmítl guláš jíst, toho zmlátili,“ vzpomíná. „V souvislosti se životopisem nově zvoleného prezidenta Petra Pavla se je třeba také ptát, jaké v Československé lidové armádě vládly poměry,“ říká dokumentarista Adam Drda z Paměti národa.

Návrat do milovaného klubu hrubě nevyšel. Trenér Vrba po pěti měsících končí v Baníku

Byl to dlouho očekávaný návrat. Jeden z nejlepších českých fotbalových koučů posledních let Pavel Vrba se v létě vrátil na místo, kde odstartoval svoji trenérskou kariéru – do Baníku Ostrava. Ambice nebyly malé, klub se ale krčí na žalostném 14. místě v tabulce Fortuna ligy. „Samozřejmě jsme si to představovali jinak,“ řekl majitel Václav Brabec. A obě strany se dohodly na ukončení spolupráce.