CNN Prima News finále

finále

Výpis příspěvků ke štítku „finále“

Djokovič vyrovnal Nadalův rekord. Podesáté vyhrál Australian Open, má 22. grandslamový titul

29. ledna 2023 13:07

Srbský tenista Novak Djokovič ovládl podesáté v kariéře Australian Open a ziskem 22. grandslamového titulu se vyrovnal španělskému rekordmanovi Rafaelu Nadalovi. Pětatřicetiletý rodák z Bělehradu porazil ve finále Řeka Stefanose Tsitsipase 6:3, 7:6, 7:6, vylepšil jubilejním triumfem v Melbourne vlastní rekord a vyhrál i přímý souboj o post světové jedničky.

Česká radost na Australian Open: Krejčíková se Siniakovou jsou potřetí za sebou ve finále

27. ledna 2023 05:27

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si zahrají na grandslamovém Australian Open o druhý titul za sebou. Obhájkyně loňského vítězství a nasazené jedničky porazily v semifinále ukrajinsko-rumunskou dvojici Marta Kosťuková, Elena Gabriela Ruseová dvakrát 6:2. Ve finále narazí na japonský pár Šúko Aojamaová, Ena Šibaharaová.

Spor o prsa Korejky? Šípová se ostře pustila do Pirátů: Ženám se ve straně dobře nedýchá

20. prosince 2022 20:54

Piráti na svém fóru řeší incident, ke kterému došlo krátce po odehrání finálového klání v Kataru. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala některé jeho kolegy. Ohradila se například senátorka Adéla Šípová (za Piráty), která nyní kvůli své reakci čelí na sociálních sítích posměchu. Z pozdějšího vyjádření Šípové vychází, že se jí příliš nezastali ani členové Pirátů. Politička na fóru strany nešetřila kritikou.

Bizarní spor o ženské poprsí. Piráti se pohádali kvůli finálovému klání v Kataru

19. prosince 2022 12:28

Bylo to o prsa korejské ženy, komentoval pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík výsledek nedělního finále fotbalového mistrovství světa v Kataru mezi Argentinou a Francií. Na Twitteru si za to vysloužil kritiku od některých svých kolegů. Senátorka Adéla Šípová (za Piráty), kterou příspěvek o poprsí očividně urazil, vyzvala Ferjenčíka, aby post smazal. Většina komentujících se ale autora příspěvku zastala.

V Kataru zadrželi členy skupiny Pussy Riot. Chtěli při finále fotbalu vtrhnout na hřiště

19. prosince 2022 06:19

V Kataru zadrželi několik členů ruské punkové skupiny Pussy Riot, kteří chtěli vtrhnout na hřiště během finále fotbalového mistrovství světa, aby protestovali mimo jiné proti válce na Ukrajině a proti utlačování žen v Íránu. S odvoláním na informaci německé nevládní organizace Cinema for Peace o tom informovala agentura Reuters.

CNN: Zelenskyj před finále nepromluví. FIFA zaskočila Kyjev, žádost o mírový projev odmítla

16. prosince 2022 19:21

Kyjev požádal Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA), zda by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostřednictvím videohovoru nemohl před vypuknutím nedělního finálového klání v Kataru pronést mírovou řeč. Zdá se však, že hlava země, která již skoro 10 měsíců čelí ruské invazi, před zápasem Argentiny s Francií nepromluví. FIFA totiž nabídku zatím odmítla, uvedla CNN s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Petardy i davová panika. Reportér CNN Prima NEWS popsal, jak ve Francii slaví finále

15. prosince 2022 00:04

Po celé Francii ve středu večer propukly bujaré oslavy postupu národního fotbalového týmu do finále mistrovství světa. Davy lidí se scházejí v ulicích, odpalují ohňostroje a petardy, hlučně se slaví také v restauracích a hospodách. V ulicích vlají francouzské, marocké i například alžírské vlajky, píší francouzská média. Nepokoje podle reportéra CNN Prima NEWS nehrozí.

Djokovič vyhrál Turnaj mistrů a vyrovnal Federerův rekord. Získal historickou odměnu

20. listopadu 2022 21:36

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál pošesté Turnaj mistrů a vyrovnal rekord Švýcara Rogera Federera. Pětatřicetiletý bělehradský rodák ve finále v Turíně porazil Nora Caspera Ruuda 7:5, 6:3 a získal nejvyšší jednorázovou odměnu v historii tenisu. Coby neporažený vítěz dostal šek na 4 740 300 dolarů (přes 111 milionů korun).