CNN Prima News Finsko

Finsko

Výpis příspěvků ke štítku „Finsko“

Svět sužují teplotní extrémy. Čínu zasáhla vražedná vedra, Finsko bojuje s rekordními mrazy

2. června 2023 18:33

Dramatické teplotní šoky zažívají v těchto dnech Čína a Finsko. Říši středu sužuje vlna extrémních veder, kdy teploty přesahují 40 stupňů Celsia. V zemi raketově roste spotřeba elektřiny kvůli klimatizacím, které jedou naplno. Finsko mezitím čelí na toto roční období neobvykle chladnému počasí, kdy teploty padají až k minus osmi stupňům, píše web deníku Kronen Zeitung.

Hit na MS v hokeji: Lotyš pobavil po postupu lámanou češtinou i sprostým výrazem

24. května 2023 10:57

Bývá to časté téma. Jak moc se cizinci, kteří zamíří do některého z českých klubů, učí češtinu. Lotyš Ralfs Freibergs, který působí v Litvínově, po utkání se Švýcarskem na MS v hokeji v rozhovoru pro ČT Sport ukázal, že se náš jazyk nejen učí, ale nebojí se jím veřejně mluvit. Jeho vyjádření se nicméně rychle stalo hitem internetu, a to díky peprnému výrazu, který v něm použil.

Play-off na MS v hokeji 2023: Němci mají po 70 letech stříbro, zvítězila Kanada

23. května 2023 21:57
Aktualizováno

Mistrovství světa ve Finsku a Lotyšsku vyvrcholilo nečekaným soubojem o zlato mezi Kanadou a Německem. Kanada se po něm vrátila na hokejový trůn, zatímco Němci se mohou radovat z první medaile na mistrovství světa po 70 letech. Češi po čtvrtfinálové prohře se Spojenými státy skončili až osmí. O obrovské překvapení se postaralo Lotyšsko ziskem bronzové medaile. Podívejte se na program, výsledky a pavouk play-off.

KOMENTÁŘ: Češi chtěli vyhrát a to je dobře. Proti Kanadě i přes velký paradox zvítězil hokej

23. května 2023 20:36

Poslední zápas ve skupině mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Kanadou přinesl jeden velký paradox, hrálo se v podstatě o nevýhodu pro nejdůležitější zápas turnaje. Vítěze totiž mělo čekat jisté stěhování do Tampere ke čtvrtfinále proti Finsku. A to nebyla zrovna silná motivace k velkému boji. Kvůli překvapivému vítězství Lotyšska nad Švýcarskem se ale nakonec budou stěhovat oba týmy. Češi podlehli Kanadě 1:3.

Výsledky MS v hokeji 2023: Lotyši mají první medaili v historii, zlato slaví Kanada

22. května 2023 17:53
Aktualizováno

Hokejové mistrovství světa skončilo. Po řadě překvapení ve vyřazovacích bojích se z bronzové medaile radují Lotyši a ze stříbrné Němci. Na hokejový trůn se vrátila Kanada, zatímco český národní tým skončil po prohře ve čtvrtfinále na nejhorším místě v samostatné historii. Podívejte se na přehledný program a výsledky celého šampionátu.

Česko stoupá v žebříčku nejšťastnějších států světa. Mladí ale výsledky zpochybňují

14. května 2023 11:12

Česká republika je prý 18. nejšťastnější zemí na světě. Oproti minulým letům v žebříčku stoupla. Ne každý se tak ale skutečně může cítit. Některým studentům například vadí nedosažitelné ceny bydlení nebo systém školství. Míru štěstí jednotlivých států za minulý rok měřila skupina vědců pod záštitou OSN.

I bez hvězd to cinkne. Mistr světa z roku 2010 vysvětluje, proč hokejisté získají medaili

14. května 2023 06:53

Hokejový útočník Petr Vampola v roce 2010 za národní tým na MS v Německu vybojoval poslední zlatou medaili. Od třetího utkání tehdy nastupoval v elitní formaci společně s Jaromírem Jágrem a Jakubem Klepišem. Jaké dává Česku šance na letošním lotyšsko-finském šampionátu, kde už reprezentace dokázala porazit Slovensko 3:2?