reklama
CNN Prima News Finsko

Finsko

Výpis příspěvků ke štítku „Finsko“

Vojtěch končí v politice a míří do Finska. Od listopadu bude velvyslanec, sdělil Babiš

7. října 2021 12:55

První listopadový den změní současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) resort. Přejde pod ministerstvo zahraničí a stane se velvyslancem ve Finsku. Nový post má již schválený, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) v předvolebním rozhovoru na Rádiu Impuls. Dodal, že pokud jeho hnutí bude po volbách ve vládě, bude o resort zdravotnictví usilovat znovu. Pětatřicetiletý Vojtěch je nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví samostatné České republiky.

Dominika Gottová na dně. Manžel jí sebral peníze a pláchl pryč, nemá prý ani na nájem bytu

12. září 2021 18:56

Nejstarší dcera zpěváka Karla Gotta Dominika se vrátila do Finska za svým manželem, hudebníkem Timo Tolkkim v dobré víře, že její život dostane zase smysl. Dát další šanci muži, který ji už několikrát zklamal, se ovšem zatím ukazuje jako chyba. Sebral jí část sociální podpory, odcestoval do Mexika za svými fanynkami a vrátit se hodlá až na konci roku. Dominika zůstala sama, nemá prý práci ani peníze a bojí se, co s ní bude dál.

Kimi Räikkönen končí ve formuli 1. Chce si po dvaceti letech užívat života

2. září 2021 15:01

Kimi Räikkönen končí po dvaceti letech ve formuli 1, svým fanouškům to oznámil na sociálních sítích. „Nebylo to snadné rozhodnutí, ale po této sezóně je čas na nové věci,“ sdělil jedenačtyřicetiletý bývalý mistr světa na svém instagramovém účtu. Svou úspěšnou kariéru zakončí v týmu Alfa Romeo, kde působí již třetím rokem. Letos získal v dosavadních dvanácti závodech pouze dva body za dvě desátá místa.

Začátek s outsiderem, poté rival a na závěr favorit. Češi znají program nadcházejícího MS

18. srpna 2021 23:12

Čeští hokejisté už znají program základní skupiny na mistrovství světa v příštím roce, které hostí Finsko. Do turnaje vstoupí 14. května proti outsiderovi z Velké Británie. O den později nastoupí proti Švédsku a na závěr sedmičlenné skupiny je čekají domácí obhájci stříbra Finové. Program zveřejnila Mezinárodní hokejová federace.

Jak na spropitné? V Evropě hosté platí automaticky, v Česku nemusí dát ani korunu

14. srpna 2021 17:21

V Česku je spropitné v restauracích nedílnou součástí příjmů číšníků a servírek. Peníze od hostů navíc pro ně představují nezanedbatelnou částku k jejich platu. Výše spropitného je v tuzemsku tradičně věcí zákazníka, nemusí je dokonce dávat vůbec. Jsou však i restaurace, které po západním vzoru jdou cestou připisováním sazby na účet.

Češi na Euru postupují. Osmifinále jim zajistily porážky Ruska a Finska

21. června 2021 22:58

Postupová matematika byla na Euru před pondělním večerem jasná: Pokud v posledních utkáních skupiny B prohraje alespoň jeden ze dvojice Rusko, Finsko, pak mají čeští fotbalisté jasné osmifinále. A protože nakonec padla obě tato mužstva, úterní duel proti Anglii už rozhodne jen o tom, proti komu svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nastoupí v další fázi turnaje.

Eriksenův stav se lepší. Na dálku podpořil spoluhráče, někteří ho dokonce navštívili

14. června 2021 14:14

Dánského fotbalistu Christiana Eriksena čekají v kodaňské nemocnici další detailní vyšetření, která by měla pomoci odhalit příčinu srdeční zástavy, jež ho postihla v sobotním úvodním zápase mistrovství Evropy proti Finsku. Podle pondělního vyjádření jeho agenta je hvězda Interu Milán v dobrém rozmaru a na dálku povzbudila i spoluhráče před nadcházejícím zápasem s Belgií. Ti dnes při prvním vystoupení pro média slíbili, že šampionát odehrají pro něj.

reklama