CNN Prima News Finsko

Finsko

Výpis příspěvků ke štítku „Finsko“

Na Macrona prší kritika. Ukrajince i Finy pobouřil jeho výrok o garancích pro Rusko

4. prosince 2022 20:40

Představitelé Ukrajiny, Finska a pobaltských států v neděli kritizovali výroky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který v rozhovoru s francouzskou televizí TF1 naznačil, že v rámci budoucích jednání o ukončení války na Ukrajině bude potřeba dát Rusku bezpečnostní záruky. Podle Kyjeva či Pobaltí je to ale Moskva, kdo by se měl po ukončení invaze zaručit Evropě.

Velká studie střelby ve Spojených státech: Experti odhalili, co je důvodem masových vražd

28. listopadu 2022 08:57

Když se svět podívá na Spojené státy, vidí zemi plnou výjimek: léty prověřenou, ale hlučnou demokracii, křižáka v zahraniční politice, vývozce oblíbené hudby i filmů. Existuje však jedna zvláštnost, která fanoušky i kritiky Ameriky stále mate. Ptají se, proč se tam tolik střílí. Jedinou proměnnou, která může vysvětlit velký počet případů hromadných střeleb, je astronomický počet zbraní. Napsal to list The New York Times.

Konec utrpení na Ukrajině? Rusko vydírá i nás, míní Zaorálek a popisuje aktuální hrozbu

24. listopadu 2022 23:52

Utrpení civilistů na Ukrajině může naše vláda ukončit. I tak by se dal vyložit vzkaz mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS takové výroky označil za obyčejné vydírání, a to i spojenců Ukrajiny v Evropě, tedy včetně Česka. Společně s exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL) pak zhodnotil vstup Švédska a Finska do NATO a vliv tohoto kroku na geopolitickou scénu.

Za Čechy do lotyšské Rigy. Jak výhodně zakoupit vstupenky na MS v hokeji 2023?

20. listopadu 2022 23:15

Pokud plánujete český národní tým podpořit přímo na stadionu v lotyšské Rize, pak zpozorněte. Ačkoliv je začátek oblíbeného hokejového svátku stanoven až na květen, první várka vstupenek je v prodeji – a kapacity se ztenčují. V nabídce jsou aktuálně denní vstupenky, od února však přibude možnost zakoupit i vstupenky na jednotlivá utkání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý návod, jak lístky pořídit, i přehled všech náležitostí.

Program mistrovství světa v hokeji 2023: Turnaj Češi zahájí pikantním zápasem

20. listopadu 2022 23:10

S blížícím se jarem se fanoušci mohou těšit na velkou hokejovou podívanou. Český výběr v květnu zamíří na mistrovství světa do Lotyšska, kde ho od 12. května 2023 ve skupině B čeká sedm soupeřů. S možným úspěchem mohou hokejisté vyhlížet přesun do Finska, kde se bude hrát o medaile. Koho musí nároďák při cestě za vytouženým triumfem porazit a kdy ho čekají zápasy? Přinášíme kompletní rozlosování MS, v jeho průběhu budeme doplňovat výsledky.

Vše o Češích na MS v hokeji 2023: Kdy reprezentanti hrají a kdo se podívá do Rigy?

20. listopadu 2022 23:05

Český národní tým patří na hokejovém mistrovství světa 2023 ve Finsku a Lotyšsku mezi širší okruh adeptů na jednu z medailí. O největších favoritech se často rozhoduje až na základě nominací. Redakce CNN Prima NEWS připravila článek, v němž se dozvíte vše o českém národním týmu včetně přípravných i mistrovských zápasů a nejdůležitějších zajímavostí.

Poklady automobilového průmyslu z východního bloku, takové je muzeum socialistických vozů

26. října 2022 01:38

Někdejší textilka na břehu řeky Jizery v Železném Brodě skrývá poklady, které rozbuší srdce nejednoho milovníka motorismu. Parta nadšenců tu buduje unikátní sbírku socialistických aut, tedy vozů vyráběných v druhé polovině dvacátého století v někdejším východním bloku. A mají tu řadu unikátů, třeba obrněnou limuzínu jednoho z vládců sovětského svazu.

Ukrajinci hlásí další úspěch. Zničili jsme ruský muniční sklad a 15 obrněnců

15. října 2022 07:07

Ukrajinské ozbrojené síly za poslední měsíc osvobodily od ruské okupace více než 600 obcí. Rusové zase postupují pomalu ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu. Výbuch muničního skladu v Belgorodské oblasti na západě Ruska si vyžádal mrtvé a zraněné, tvrdí agentura TASS. Ještě ve čtvrtek přitom tamní gubernátor hlásal, že se exploze obešla bez obětí. Rusko přesouvá jaderné bombardéry na leteckou základnu poblíž hranic s Finskem a Norskem, ukazují satelitní snímky. Elon Musk na Twitteru oznámil, že jeho firma SpaceX bude internetové služby na Ukrajině platit i nadále.

Rána pro český hokej. Osmnáctiletý reprezentant Pinkas bojuje s rakovinou, je po operaci

14. října 2022 22:05

Osmnáctiletý hokejový obránce Matěj Pinkas je po Pavlu Novákovi v krátké době dalším juniorským reprezentantem, který musí bojovat s rakovinou. Hráč extraligového Hradce Králové, který měl sbírat zkušenosti se seniorským hokejem v prvoligovém Kolíně, na sociálních sítích oznámil důvod, proč v sezoně ještě nezasáhl do žádného soutěžního utkání.

Stáli proti nám roky, teď jsou pryč. Rusové stahují vojáky od hranic s Finskem a Pobaltím

11. října 2022 05:41

Rusko poptává na Ukrajině profesionální vojáky a snaží se doplnit řídnoucí stavy za každou cenu. Vedle částečné mobilizace proto stahuje své muže ze stálých posádek po celém světě. Analýza amerického časopisu Foreign Policy ukazuje, že Rusko například stáhlo 80 procent pozemních sil, které doposud strážily jeho západní hranici. Oddechnout si tak může především Finsko a státy Pobaltí.