gang

Výpis příspěvků ke štítku „gang“

Zabij, znásilni, ovládni. Brutální gangy terorizují Salvador, rozdrtit je má „železná pěst“

2. ledna 2023 10:24

Své nepřátele nemilosrdně vraždí. Oběti rozstřílí na kusy nebo rozsekají mačetou – pro výstrahu. Gangy Mara Salvatrucha 13 a Barrio 18, které patří mezi nejbrutálnější na světě, dlouhá léta terorizují Salvador. Prezident Nayib Bukele vyhlásil organizovanému zločinu v zemi totální válku. Během operace „železná pěst“ policie s armádou pozavírala už na sto tisíc lidí, tedy přibližně dvě procenta dospělých obyvatel země, odhaduje CNN.

Pětinásobný vrah Biederman zůstane ve vězení. V rozhovoru popsal zabíjení v devadesátkách

28. listopadu 2022 16:34

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Oty Biedermana, který si odpykává doživotní trest za podíl na pěti nájemných vraždách z 90. let. Po odpykání 25 let ve vězení žádal o podmínečné propuštění na svobodu, ale Okresní soud v Jablonci nad Nisou mu letos v červnu nevyhověl, stejně jako liberecký krajský soud. Ústavní soudci stížnost považovali za zjevně neopodstatněnou, jak vyplynulo z usnesení v databázi soudu.

Policie rozbila obří drogovou banku. Sídlila v restauraci a ročně vyprala miliardy korun

14. října 2022 21:46

Španělská policie odhalila zločineckou síť, která byla podle evropské policejní organizace Europol největší evropskou „drogovou bankou“. Sídlo měla v restauraci ve městě u Madridu, kde prala špinavé peníze z mezinárodního obchodu s drogami. Finanční služby poskytovala skupinám obchodujícím s drogami ve dvou desítkách zemí. Razie, při níž bylo zatčeno 32 lidí, včetně šéfa gangu a jeho právničky, se uskutečnila koncem září, Europol a španělská média o ní informovala až v pátek.

Opili a surově týrali 11letou dívku z Miloslavova. Dětský gang trápí obec už dlouho

13. srpna 2022 10:36

Případ jedenáctileté školačky, kterou vlastní kamarádi násilím opili, zbili, vysvlékli a natočili, otřásl na začátku letošního roku Slovenskem. Incident podle výpovědi obyvatel nebyl ve slovenské obci Miloslavov ojedinělý. V kauze nyní nastal posun. Podle informací televize Markíza policie ukončila vyšetřování tohoto brutálního činu.

Nevídaný sportovní podvod. Gang provozoval falešnou ligu, oklamaní sázkaři nic nepoznali

12. července 2022 00:49

Indická policie rozbila kriminální gang, který provozoval falešnou kriketovou ligu s cílem získat peníze od lidí z Ruska sázejících na výsledky zápasů přenášených na síti YouTube. V pondělí o tom informovala agentura Reuters. Údajní hráči byli ve skutečnosti najatí dělníci a nezaměstnaní mladí lidé, týmy hrající v lize byly smyšlené.

Masakr žen a dětí nebyl omyl. Reportérka rozkrývá okolnosti kauzy, která šokovala USA

5. července 2022 17:46

Členové drogového kartelu zavraždili v roce 2019 kousek od hranice USA a Mexika devět lidí v autech. Oběťmi byly ženy a děti, příslušníci mormonské komunity. Kartel si údajně spletl cíl. Zločin pobouřil celé Spojené státy i tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Investigativní reportérka Sally Dentonová teď představila myšlenku, že zločin nebyl tak docela náhodný, protože mormoni měli vazby na gangy.