gang

Výpis příspěvků ke štítku „gang“

Rukama mi prošly tuny kokainu, říká šéf liberecké firmy. Drogový byznys prý chtěl opustit

Tuny kokainu a hašiše i miliony eur putovaly do celé Evropy přes libereckou spediční firmu. Kauzu obřích rozměrů, na které spolupracovaly mafiánské struktury po celém světě, rozkrývá liberecký krajský soud. Jak byznys v řádu miliard korun fungoval, popsal šéf firmy, který se rozhodl s policií spolupracovat. Vilém Kováč, v kauze hlavní česká postava narkomafie, zákonu zatím uniká.

Dávný „ostrov míru“ Ekvádor se zmítá v chaosu. Co bylo rozbuškou nepokojů a kdo je boss Fito?

Brutální vraždy politiků, teror v ulicích nebo kontrola nad provozem věznic – taková je realita krvavých bojů gangů, které se v Ekvádoru přetahují o prvenství v dodávání drog do zahraničí. Situace v zemi se výrazně zhoršila poté, co z vězení uprchl údajný šéf obávaného gangu Los Choneros Adolfo Maciás Villamar známý pod přezdívkou Fito. Jak se z dříve klidného Ekvádoru stalo bojiště zločineckých skupin o moc a kdo je nebezpečný boss jedné z hlavních skupin na poli obchodu s drogami?

Bouřlivé dění v Ekvádoru: Z cely zmizel šéf mocného gangu, v zemi platí výjimečný stav

V Ekvádoru začal platit šedesátidenní výjimečný stav. Prezident Daniel Noboa jej dekretem vyhlásil poté, co z vězeňské cely zmizel odsouzený vůdce gangu. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Adolfo Macías Villamar, známý spíše jako Fito, vede mocný gang Los Choneros, který patrně stojí za některými nepokoji ve věznicích v posledních měsících. Byl vězněn v křídle s maximální ostrahou ve městě Guayaquilu. Mimořádná opatření zahrnují pozastavení práva shromažďování a zákaz nočního vycházení.

Na bál přišli zabíjet, líčí svědci krvavý útok ve Francii. Chtěli se jen bavit, namítá advokát

Zadržení útočníci ze zábavy ve francouzské obci Crépol jsou mladí muži, někteří z nich měli problémy se zákonem již dříve. Údajný vrah stanul před soudem již dvakrát, jednou též kvůli ilegálnímu držení zbraně. Sedm podezřelých zadrželi policisté stovky kilometrů od místa činu, zřejmě chtěli prchnout ze země. Advokát několika z nich tvrdí, že se na akci, při níž přišel o život 16letý Thomas, přišli jen bavit a užívat si mládí. Podle místních však muži s noži přišli zabíjet.

Při přestřelce v pražském paneláku zemřel policista. Vrah střílel kolem jako smyslů zbavený

Měla to být jedna z razií, kterých pražští policisté na sklonku devadesátých let zažívali opravdu hodně. Cílem byla skupina vyděračů. Když policisté v čele s Jiřím Linhartem vyrazili k jednomu z panelových domů na pražském Žižkově, byli dobře vyzbrojeni. Nikdo z nich ale netušil, že zbraně skutečně budou potřebovat. Jeden z pachatelů začal na chodbě domu střílet jako smyslů zbavený. Bylo mu jedno, jestli jde o znepřátelený gang nebo policisty. Zasahující Jiří Linhart přestřelku nepřežil. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Masakr v salvadorských kriminálech se vymkl kontrole. Vězni líčí otřesné metody dozorců

Mučení elektrickými výboji, bití, škrcení, týrání hlady a žízní. To jsou dnes obvyklé metody dozorců v salvadorských kriminálech, upozorňuje lidskoprávní organizace Cristosal. Dodává, že nejméně 153 vězňů zemřelo bez řádného soudu během posledního roku od chvíle, kdy režim prezidenta Nayiba Bukeleho vyhlásil nesmiřitelnou válku gangům, které dlouhodobě terorizovaly obyvatelstvo. Boj proti organizovanému zločinu v této latinskoamerické zemi se ovšem zcela vymkl kontrole, zdůrazňují obhájci lidských práv.

Gang výrostků v Jablonci terorizuje místní, létají pěsti i kopance. Rodiče přešli do „útoku“

Rodiče v Jablonci nad Nisou přecházejí do „útoku“ proti tamní partě výrostků, jež už několik měsíců terorizuje okolí – založili vlastní skupinu a vyvíjejí tlak na vedení města. Reagují tím na skupinu nezletilých, kteří během šikanování svých vrstevníků neváhají rozdávat rány pěstí nebo kopance do hlavy. Někteří svědci popsali, že mladí agresoři obírají ostatní nezletilé o peníze nebo jiné osobní věci. Své útoky si natáčejí a sdílejí na sociálních sítích.