reklama
CNN Prima News Georgie

Georgie

Výpis příspěvků ke štítku „Georgie“

Čtyřnásobné doživotí nestačí. Za vraždu Asiatek požaduje prokurátorka trest smrti

Američan obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty ve státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Soud mu za ně následně vyměřil čtyři doživotní tresty bez nároku na podmínečné propuštění, informovala agentura AP. Březnový útok otřásl zejména komunitou amerických Asiatů, neboť šest z osmi obětí byly ženy asijského původu

Hurikán Elsa se žene z Karibiku na Floridu, vyžádal si už nejméně tři oběti

Tropická bouře Elsa přechodně zesílila na hurikán prvního stupně na pětibodové škále a směřuje k pobřeží Floridy, kde se má v nejbližších hodinách objevit, varuje Národní centrum pro hurikány. Vítr podle agentury AP dosáhne rychlosti 121 km/h. Bouře si již vyžádala nejméně tři životy, když řádila nad karibskými ostrovy i na jihozápadním pobřeží Kuby.

Georgie: Demokraté získali jednoho senátora, druhý souboj je zatím těsný

Aktualizováno

Ve druhém kole senátních voleb v americkém státě Georgie zvítězil podle projekcí společnosti Edison Research demokratický kandidát Raphael Warnock. Porazil obhajující republikánskou senátorku Kelly Loefflerovu. Podle listu The New York Times demokraté míří k vítězství i ve druhém souboji, v němž se střetnul republikánský senátor David Perdue s demokratem Jonem Ossoffem.

Ztratí republikáni i americký Senát? Výsledky jsou zatím vyrovnané

Obyvatelé Spojených států s napětím sledují sčítání hlasů pro kandidáty do Senátu v Georgii. Pokud by republikáni neobhájili ani jedno ze dvou senátorský křesel, ztratí v Senátu většinu a spolu s tím i vliv na budoucí politický vývoj země. Výsledky jsou zatím vyrovnané. Podle Exit Pollu CNN pro demokratické kandidáty hlasovala drtivá většina Afroameričanů a občanů mladších 30 let. Republikány naopak většinou podpořili běloši s vysokoškolským vzděláním.

Není možné, abychom v Georgii prohráli, prohlašuje Trump před volbami do Senátu

Americký prezident Donald Trump stále považuje volby za „zmanipulované“ a věří v „zásah“ od svého viceprezidenta Mikea Pence. Prohlásil to během pondělního projevu v Georgii. Do jižanského státu se vydal podpořit republikánské senátory Davida Perdua a Kelly Loefflerovou. Jejich případné úterní znovuzvolení označil za „linii poslední obrany.“ V opačném případě dojde podle Trumpa k nástupu socialismu.

reklama