reklama
CNN Prima News Georgie

Georgie

Výpis příspěvků ke štítku „Georgie“

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Čtyřnásobné doživotí nestačí. Za vraždu Asiatek požaduje prokurátorka trest smrti

27. července 2021 22:24

Američan obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty ve státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Soud mu za ně následně vyměřil čtyři doživotní tresty bez nároku na podmínečné propuštění, informovala agentura AP. Březnový útok otřásl zejména komunitou amerických Asiatů, neboť šest z osmi obětí byly ženy asijského původu

Hurikán Elsa se žene z Karibiku na Floridu, vyžádal si už nejméně tři oběti

7. července 2021 11:50

Tropická bouře Elsa přechodně zesílila na hurikán prvního stupně na pětibodové škále a směřuje k pobřeží Floridy, kde se má v nejbližších hodinách objevit, varuje Národní centrum pro hurikány. Vítr podle agentury AP dosáhne rychlosti 121 km/h. Bouře si již vyžádala nejméně tři životy, když řádila nad karibskými ostrovy i na jihozápadním pobřeží Kuby.

Do aukce míří nejstarší whiskey světa. Kolik stojí alkohol z války za nezávislost?

2. května 2021 07:50

Sběratelé ze všech kontinentů vyhlížejí v on-line aukci nejstarší whiskey na světě. Oceňovaným bourbonem je láhev z města LaGrange v americké Georgii. Podle odborníků pochází z doby, kdy Američané bojovali o svou nezávislost na Velké Británii, tedy zhruba z konce 18. století. Klenot se zřejmě vydraží za zhruba 40 tisíc dolarů (850 tisíc korun).

Georgie: Demokraté získali jednoho senátora, druhý souboj je zatím těsný

6. ledna 2021 08:30
Aktualizováno

Ve druhém kole senátních voleb v americkém státě Georgie zvítězil podle projekcí společnosti Edison Research demokratický kandidát Raphael Warnock. Porazil obhajující republikánskou senátorku Kelly Loefflerovu. Podle listu The New York Times demokraté míří k vítězství i ve druhém souboji, v němž se střetnul republikánský senátor David Perdue s demokratem Jonem Ossoffem.

Ztratí republikáni i americký Senát? Výsledky jsou zatím vyrovnané

6. ledna 2021 08:06

Obyvatelé Spojených států s napětím sledují sčítání hlasů pro kandidáty do Senátu v Georgii. Pokud by republikáni neobhájili ani jedno ze dvou senátorský křesel, ztratí v Senátu většinu a spolu s tím i vliv na budoucí politický vývoj země. Výsledky jsou zatím vyrovnané. Podle Exit Pollu CNN pro demokratické kandidáty hlasovala drtivá většina Afroameričanů a občanů mladších 30 let. Republikány naopak většinou podpořili běloši s vysokoškolským vzděláním.

reklama