CNN

Nejnovější příspěvky k tématu

CNN: Zranění Ukrajinci v Avdijivce marně čekali na evakuaci. Podle Kyjeva je popravili Rusové

V ohromných bolestech čekali den a půl na evakuaci, k níž nakonec nedošlo. Skupina zraněných ukrajinských vojáků si v Avdijivce sáhla na opravdové dno. Zatímco někteří z nich se z doněcké pevnosti dostali jen zázrakem, další skončili v ruském obklíčení. Hororový osud šesti obránců ze 110. mechanizované brigády popsala CNN. Podle ukrajinských úřadů i pozůstalých bezmocné raněné chladnokrevně zastřelili ruští okupanti. Kyjev celý incident prošetřuje.

CNN: Blíží se katastrofa v Amazonii. Plíce planety zkolabují už za 26 let, varují vědci

Studie brazilských vědců přišla s šokující předpovědí. Amazonský deštný prales dosáhne kritického bodu již v roce 2050, což bude mít zničující důsledky pro celý region i schopnost světa bojovat se změnou klimatu. Již nyní je Amazonie kvůli globálnímu oteplování sušší a teplejší, v důsledku lesních požárů a těžby dřeva produkuje více uhlíku, než pohlcuje.

Lipavský pro CNN: Největší hrozba pro Česko je ruský imperialismus, chce zničit světový řád

Ruský imperialismus představuje tu největší hrozbu pro Českou republiku. V rozhovoru pro americkou stanici CNN to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Mimo to poznamenal, že se Česko připravuje i na možný scénář, že se v USA opět stane prezidentem Donald Trump, který měl mimo jiné prohlásit, že by Američané měli opustit Severoatlantickou alianci (NATO). Lipavský v rozhovoru dále podotkl, že Evropská unie musí hledat nové a kreativní způsoby, jak dodat Ukrajincům tolik potřebnou munici.

Přinášíme vám exkluzivní materiály z obsáhlé databáze CNN Newsource, videa, reportáže a fotografie z celého světa. Cable News Network vznikla roku 1980 ve Spojených státech a byla první ryze zpravodajskou stanicí v USA a první s nepřetržitým zpravodajským vysíláním.