CNN

Nejnovější příspěvky k tématu

CNN: Dochází nám střelivo, bědují Ukrajinci u Bachmutu. Nedočkavě vyhlížejí západní tanky

30. ledna 2023 17:39

Ukrajinské vojáky u Bachmutu trápí zejména nedostatek munice a úbytek starých tanků sovětské výroby, které dodnes používají. Bojovníci proto netrpělivě očekávají dodávku nových strojů, které Kyjevu slíbily západní státy. Informuje o tom štáb americké CNN, který navštívil oblast, kde ukrajinská tanková brigáda operuje.

CNN: Je NATO v přímém konfliktu s Ruskem? Podporu Ukrajiny musí členské státy zvažovat

29. ledna 2023 20:21

S rozhodnutím Západu poslat tanky na Ukrajinu si mnozí položili otázku, jestli to znamená, že je NATO nyní v přímém konfliktu s Ruskem. Moskva má na to jasnou odpověď a dlouhodobě tvrdí, že NATO je v konfliktu s hlavním agresorem. Neustálá jaderná hrozba ze strany Ruska však členské státy NATO nutí zvažovat, do jaké míry mohou Ukrajinu podpořit.

CNN: Vysoce postavení Rusové prchají. Na muže, který jim pomáhá, byl spáchán atentát

26. ledna 2023 18:39

Počet vysoce postavených Rusů, kteří kvůli nesouhlasu s válkou na Ukrajině utekli na Západ, roste. Často jde například o generály či zaměstnance tajných služeb. Někteří z nich spolupracují se západními rozvědkami a přinášejí informace o dění v ruských zpravodajských službách. Sebe i své rodiny tak vystavují velkému nebezpečí. O jejich činnosti píše v novém článku CNN.

Dopředu promyslela miliardový podvod i útěk. FBI marně hledá bulharskou kryptokrálovnu

23. ledna 2023 15:52

Bulharská rodačka Ruja Ignatová je nadále jednou z nejhledanějších žen planety. Podnikatelka stála v čele podvodného investičního projektu OneCoin, pomocí kterého zpronevěřila čtyři miliardy dolarů. Teď po ní marně pátrá FBI i Europol. Na svět se mezitím dostaly nové informace o tom, jak Bulharka svůj podvod plánovala.

Policie obklíčila podezřelého z masakru v Monterey Parku. Muž v dodávce spáchal sebevraždu

22. ledna 2023 21:59
Aktualizováno

V kalifornském městě Torrance se odehrál policejní zásah, který souvisel s dřívější střelbou ve městě Monterey Park, při níž zahynulo deset lidí. Bezpečnostní složky obklíčily muže v dodávce, o němž se domnívaly, že může jít o podezřelého ze střelby. List LA Times později napsal, že zásahové komando SWAT vniklo do vozu a našlo řidiče mrtvého. Šlo o 72letého Asiata. Motiv jeho činu není známý. Podle agentury Reuters o tom informovala kalifornská policie.

Přinášíme vám exkluzivní materiály z obsáhlé databáze CNN Newsource, videa, reportáže a fotografie z celého světa. Cable News Network vznikla roku 1980 ve Spojených státech a byla první ryze zpravodajskou stanicí v USA a první s nepřetržitým zpravodajským vysíláním.