reklama

CNN

Nejnovější příspěvky k tématu

Z covidu může být běžná chřipka. Odborníci předpověděli vývoj pandemie v roce 2022

2. ledna 2022 22:01

Svět vstoupil již do třetího kalendářního roku s pandemií koronaviru a nikdo neví, jak dlouho bude tento mimořádný stav trvat. Americká CNN ale oslovila tamní odborníky, kteří se snažili další vývoj nemoci alespoň částečně předpovědět. Ideální cesta je podle nich jen jedna – očkovat se a udělat z covidu co nejdříve „běžnou chřipku“.

Omikron bude všude. Lehčí průběh nepodceňujme, očkování ho nezastaví, varují vědci

20. prosince 2021 07:39

Nová varianta koronaviru nazvaná omikron bude již brzy převládat na celém světě, její vymýcení je utopie. I když má podle předběžných dat mírnější průběh, není radno ji podceňovat. Očkování samotné ji nejspíš nezastaví. S takovými varováními přichází vědci po celém světě. Naléhavě žádají, aby státy přijaly podpůrná proticovidová opatření a aby si lidé nechali aplikovat třetí dávku vakcíny.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

3. prosince 2021 19:00

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

3. prosince 2021 10:14

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Diana podváděla Charlese jako první. Bývalý princeznin bodyguard popsal, čeho byl svědkem

29. listopadu 2021 13:53

Za rozpadem manželství Diany a Charlese, které na začátku devadesátých let šokovalo celý svět, stála údajně princezna. Televizi CNN to v neděli řekl její bývalý bodyguard Allan Peters. V interview tvrdil, že to nebyl Charles, kdo jako první porušil manželský svazek, ale právě Diana, která navázala vztah s jiným tělesným strážcem.

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama

CNN

Přinášíme vám exkluzivní materiály z obsáhlé databáze CNN Newsource, videa, reportáže a fotografie z celého světa.