reklama

CNN

Nejnovější příspěvky k tématu

Zdravotní sestra musela skončit kvůli vyzývavým fotkám. Teď díky nim vydělává miliony
Lifestyle

Zdravotní sestra musela skončit kvůli vyzývavým fotkám. Teď díky nim vydělává miliony

Bývalá zdravotní sestra pracovala během nejsilnější koronavirové vlny 14hodinové směny. V nemocnici v Bostonu ale matka tří dětí Allie Raeová musela skončit, když se vedení dozvědělo o jejím koníčku na platformě OnlyFans. Tou se teď bývalá zdravotnice živí naplno a nežije si špatně. Vyzývavými fotkami si totiž vydělá v přepočtu přes čtyři miliony korun měsíčně.

Sloužíte nevěřícím křižákům, stálo v rozsudku. Tálibánci popravují i příbuzné tlumočníků

Tálibán v Afghánistánu pokračuje v sérii poprav svých odpůrců. Poté, co se ujali vlády nad poničenou zemí sice radikálové slibovali, že se budou chovat umírněněji než v předešlých letech, jejich činy však zatím dokládají opak. Po převzetí moci zavraždili tálibánští bojovníci podle zahraničních pozorovatelů desítky lidí. Mezi mrtvými je mimo jiné i bratr jednoho z tlumočníků či novinář agentury Reuters.

Absolutní vyčerpání a pocit viny, že můžu domů. Reportérka CNN se vrátila z Afghánistánu

Po několika nebezpečných týdnech v ulicích afghánského Kábulu se zahraniční reportérka CNN Clarissa Wardová vrátila zpět do Evropy. Viděla chaos v ulicích i na kábulském letišti, ale byla také svědkem solidarity mezi prchajícími Afghánci. Jaká je práce novináře v napjaté politické a společenské situaci, prozradila v rozhovoru s moderátorem CNN Brianem Stelterem.

V Atlantiku vznikají hned dva hurikány. Henri míří na New York, Grace zase na Mexiko

Území USA o víkendu s největší pravděpodobností zasáhne tropická bouře Henri, která postupně sílí v hurikán. Sílu přírodního živlu by měli okusit obyvatelé New Yorku a států Rhode Island a Massachusetts. V Atlantiku navíc řádí i další tropická bouře. Grace už zasáhla Haiti a očekává se, že na řadě je Mexiko. I u ní meteorologové očekávají, že se z ní brzy stane hurikán.

Zrušil povinné roušky, brojil proti omezením. Covid si našel texaského guvernéra

Texaský guvernér Greg Abbott se přidal na seznam amerických politiků, kteří byli v době pandemie pozitivně testovaní na koronavirus. Podle vyjádření jeho kanceláře se uchýlil do izolace a dostává lék proti covidu od firmy Regeneron. Nákaza se u něj potvrdila v úterý poté, co se předchozího dne zúčastnil politické akce, kde nikdo z hostů neměl nasazené roušky, informuje CNN.

Třikrát zaklepali na dveře. Napočtvrté tálibánci ubili ženu za to, že jim neuvařila

Zatímco hnutí Tálibán mluví v Kábulu o poklidném převzetí moci, z odlehlejších částí Afghánistánu se objevují četná svědectví o násilnostech i vraždách žen, které se odehrály v posledních dnech či týdnech. Tragickému osudu neunikla například Nadžíja ze severní provincie Fárjáb – tu údajně ozbrojenci ubili k smrti za to, že jim odmítla uvařit jídlo, zmiňuje televizní stanice CNN.

Tálibán pročesává domy a loví odpůrce. Novináři mají na zádech terč, hlásí z Kábulu

Afghánští novináři se mohou stát jedním z hlavních terčů Tálibánu. Největší obavy z možné odplaty panují mezi ženami a nezávislými redakcemi, které v minulosti daly jasně najevo svůj názor na ozbrojence. Hrozí, že se země překlopí do informačního vakua, již nyní Tálibán pročesává města dům od domu, zaznělo v reportáži americké televizní stanice CNN.

Turbany se opět otočily. Co čeká Afghánistán pod novou nadvládou Tálibánu?

Během enormně krátké doby Tálibán obsadil celý Afghánistán. Lidé se snaží prchnout, okupují letiště a jsou zoufalí. Z tálibů mají strach, ženy se obávají návratu ke starým praktikám radikálů. Analytik CNN Sam Kiley po sondě do historie, kdy Tálibán získal a ztratil svou moc nad zemí, představil možný obraz nové vlády. Podle něj se může historie v mnohém opakovat.

Hlavní zprávy

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser
Nový den

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku
Vláda

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici
Slovensko

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

reklama

CNN

Přinášíme vám exkluzivní materiály z obsáhlé databáze CNN Newsource, videa, reportáže a fotografie z celého světa.