CNN Prima News Hamburk

Hamburk

Výpis příspěvků ke štítku „Hamburk“

Letecká doprava v Německu je ochromená. V Berlíně, Stuttgartu a Hamburku zrušili odlety

Letiště v Berlíně, Stuttgartu a Hamburku zrušila kvůli čtvrteční stávce bezpečnostního personálu všechny starty, další německé vzdušné přístavy odlety výrazně omezily. Protest zasáhl všechna velká letiště v Německu, jedinou výjimkou je Mnichov, který všechny spoje odbavuje podle letového řádu. Kvůli stávce musí s problémy počítat i čeští cestující, odřeknuta je linka mezi Prahou a Düsseldorfem.

Bouře Jitka pustoší sever Německa, zasáhne i Česko. Hrozí vichr, mrznoucí srážky a ledovka

Zrušené trajekty, přerušená železniční a silniční doprava, vyvrácené stromy a desítky nehod. Tak vypadá aktuálně situace na severu Německa, které pustoší bouře Jitka. Ta s sebou přináší nejen silný vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti 110 km/h, ale také intenzivní déšť. Bouře ovlivňuje počasí i v tuzemsku, kde na některých místech fouká o rychlosti až 80 km/h. Vítr bude Česko sužovat i v dalších dnech a současně by měly v pátek padat mrznoucí srážky. V sobotu nás pak čeká ledovka.

Nové detaily pašování kokainu mezi banány do ČR. Jeden z cizinců dovezl více než 10 tun drog

Kriminalisté Národní protidrogové centrály obvinili jednoho cizince a dva Čechy z obchodování s omamnou látkou kokain ve velkém rozsahu a ve více státech. Do případu je zapojen i cizinec, který je v současnosti ve vazbě v Německu, kde je trestně stíhán pro dovoz omamných látek v množství nad 10 tun, sdělila v pondělí mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Obvinění jsou ve vazbě a hrozí jim v případě odsouzení až osmnáctileté vězení.

Němci se bouří proti deportacím migrantů. Do ulic vytáhly protestovat desetitisíce lidí

V německých městech na protest proti pravicově populistické Alternativě pro Německo (AfD) vyšly v sobotu do ulic desítky tisíc lidí. Západoněmecký Frankfurt nad Mohanem hlásí 35 tisíc demonstrantů, další protesty se konají mimo jiné v Hannoveru, Erfurtu či Limburgu. Odpor části veřejnosti vyvolal plán na deportace milionů přistěhovalců, o kterém podle investigativní skupiny Correctiv zástupci AfD a dalších krajně pravicových sdružení loni tajně jednali. I přes vlnu protestů zůstává AfD v průzkumech veřejného mínění po konzervativní unii CDU/CSU druhou největší politickou silou v zemi.

Velký zátah v Německu: Policie prohledala desítky objektů Islámského centra v Hamburku

Německá policie ve čtvrtek prohledala 54 objektů v sedmi spolkových zemích v souvislosti s vyšetřováním Islámského centra v Hamburku (IZH). To už delší dobu sleduje německá civilní kontrarozvědka, Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), a je klasifikováno jako islamistické, sdělila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová. Podle agentury DPA by vyšetřování mohlo vyústit v zákaz IZH.

Poplach v Hamburku: Ve škole se zabarikádovali dva ozbrojenci, uvnitř operovalo komando

Policie v severoněmeckém Hamburku zasahuje v jedné ze škol kvůli nahlášené dvojici ozbrojených lidí. „Prozatím není jasné, zda je dvojice stále v areálu školy a zda patří mezi tamní žáky,“ řekl policejní mluvčí Holger Vehren v rozhovoru se zpravodajskou televizí ntv. Podle informací deníku Bild dvojice žáků ohrožovala učitelku pistolí. Vehren k tomu uvedl, že podle hlášení ze školy si učitelka osob se zbraní všimla na pozemku.