CNN Prima News Hamburk

Hamburk

Výpis příspěvků ke štítku „Hamburk“

Aktivisté chtěli narušit koncert filharmonie. Nepočítali ale s pohyblivým zábradlím

28. listopadu 2022 17:28

Po radikálních protestech v ulicích a známých evropských galeriích přišly na řadu i koncerty. Dva klimatičtí aktivisté z Letzte Generation (Poslední generace) chtěli minulou středu narušit koncert v německé Elbphilharmonie. Podle svého plánu se přilepili k zábradlí u dirigentského pultu. To ale nebylo připevněné k zem, a tak jejich protest neměl dlouhého trvání. Za potlesku diváků tak dvojice rychle skončila v zákulisí.

Putin ze mě vysál veškerou energii. Co odhaluje údajný blog prezidentovy exmanželky?

8. srpna 2022 08:55

Tým politického opozičního aktivisty Alexeje Navalného měl objevit tajný blog exmanželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Z něj vyplývá, že Ljudmila Očeretná mohla být ve vztahu nešťastná. V příspěvcích se měla ptát na rady, jak zvládnout partnerské hádky, či dokonce rozchod. Putin z ní údajně „vysál veškerou energii“. V některých příspěvcích se vyjadřovala také k ruské politice.

Jízdenky za devět eur zkrátily čas dojíždění. Zácpy v německých městech se zmenšily

1. července 2022 10:17

Německo má za sebou první měsíc velkého dopravního experimentu. Po celé zemi lze jezdit vlaky a autobusy stejně jako veřejnou dopravou ve všech městech za devět eur měsíčně, v přepočtu za 225 korun. Nejnovější analýza společnosti TomTom specializující se na dopravní data pro Německou tiskovou agenturu ukazuje, že ve 23 z 26 zkoumaných měst došlo ke snížení úrovně dopravních zácp ve srovnání s dobou před zavedením devítieurové jízdenky.

V Šanghaji vpadli kvůli covidu do bytu 92leté ženy. Jak čínský lockdown ohrozí Česko?

23. dubna 2022 14:29

Atmosféra v čínské Šanghaji, kde už tři týdny lidé žijí v totálním lockdownu, houstne. Zástupci úřadů měli v noci vtrhnout do bytu 92leté ženy, která byla údajně covid pozitivní a odmítala nastoupit do karantény. Svět mezitím řeší, jak umrtvení klíčové obchodní tepny ovlivní globální zásobování. Nedostatek pocítí i Česko.

Fotka se separatisty i padesátiny v Kremlu. Ruská operní hvězda odkládá vystoupení

1. března 2022 16:42

Ruská pěvkyně Anna Netrebko je přes 20 let světovou operní hvězdou. Nyní se musí obávat, že už ji lidé nebudou posuzovat pouze na základě jejího zpěvu. Je totiž velkou podporovatelkou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Dříve se podílela na kampani za jeho znovuzvolení, v Kremlu také například loni slavila své padesáté narozeniny. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu jí teď ale hrozí mimo Rusko problémy. I proto se rozhodla svá vystoupení až do odvolání odložit.

Tvrdý útok na poradce německé vlády: Tajíte skutečný původ koronaviru, vmetl mu vědec

10. února 2022 06:05

V tvrdou výměnu názorů se proměnilo pátrání po původu koronaviru, který již téměř dva roky ochromuje život na Zemi. Rozpoutal ji rozhovor v německém časopisu Cicero s nanovědcem Rolandem Wiesendangerem z Hamburské univerzity, který obviňuje virologa a poradce německé vlády Christiana Drostena ze snahy zakrýt domnělý laboratorní původ SARS-CoV-2. Ten to rázně odmítá a svého názorového soka označuje za „extrémní osobnost“.