reklama
CNN Prima News havárie

havárie

Výpis příspěvků ke štítku „havárie“

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

20. října 2021 11:06

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Při nehodě českého letadla v Rusku zahynulo 19 lidí. Další jsou zraněni

10. října 2021 09:44

Při nehodě lehkého motorového letadla v Rusku zahynulo 19 lidí, další tři se zranili. Stroj české výroby L-410 se zřítil bezprostředně po startu z letiště ve městě Menzelinsk v Tatarstánu, informují ruská média. Podle zdroje agentury TASS bylo v letounu 20 lidí, většinou výsadkáři. Podle agentury Ria Novosti, která se odvolává na ministerstvo pro mimořádné situace, bylo v letadle 23 pasažérů.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

17. září 2021 21:31

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

Řidič ujížděl policistům po D1 až do Prahy, kde boural. V dodávce vezl 29 migrantů

12. srpna 2021 09:52

Policie ve čtvrtek v pražských Holešovicích zadržela tři desítky migrantů především ze Sýrie, které převážel po dálnici D1 řidič v dodávce. Muže, jenž odpovídal popisu řidiče, následně policisté našli v nedalekém parku Stromovka. Hrozí mu až dvouleté vězení. S vozem havaroval poté, co ho ze středních Čech pronásledovali dopravní policisté. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

28. července 2021 06:16

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

reklama