reklama
CNN Prima News havárie

havárie

Výpis příspěvků ke štítku „havárie“

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma

Aktualizováno

Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech byl už v neděli propuštěn z fakultní nemocnice domů, uvedla v pondělí její mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Automatizovaná linka, odkud toxické látky unikly, je odstavená. Situace na místě je stabilizovaná. Společnost SUEZ spolu s policií podrobně analyzuje veškeré kroky, které neštěstí předcházely, řekla mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Pokračování kauzy výbuchu v chemičce Unipetrol. Soud zprostil viny dva zaměstnance

Mostecký soud v pátek zprostil viny dva zaměstnance chemičky Unipetrol obžalované z ohrožení z nedbalosti v souvislosti s havárií v litvínovském areálu Unipetrolu v roce 2015. Skutek podle soudu není trestným činem. Podle obžaloby Jan Doskočil a Václav Macal po úniku propylenu nespustili vodní a parní clony, čímž by podle vyšetřovatelů zmírnili následky havárie. Při události nebyl nikdo zraněn, škody byly v miliardách korun.

V Mexiku se zřítila nadzemní část metra. Nejméně 24 mrtvých a desítky zraněných

Aktualizováno

V hlavním městě Mexika se v pondělí v noci pod tíhou soupravy metra zřítil most vedoucí pět metrů nad rušnou silnicí. Vagony metra se společně s nosníky propadly a uvěznily desítky lidí. Záchranné složky potvrdily 24 mrtvých a 50 zraněných, sedm z nich je v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou i děti. K neštěstí došlo v jihozápadní části města na lince metra 12, která se dlouhodobě potýkala s vážnými konstrukčními vadami.

reklama