reklama

MS v hokeji 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, prohlásil Antoš. Koho naopak chválí?
MS v hokeji 2021

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, prohlásil Antoš. Koho naopak chválí?

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, zhodnotil nejen vystoupení národního týmu na MS v hokeji 2021 Milan Antoš, který působí jako jeden z televizních expertů při letošním šampionátu. Podle něj je nutné, aby český hokej začal vyvozovat z výsledků reprezentačních týmů napříč kategoriemi patřičné závěry. Olympijský vítěz z roku 1998 Martin Procházka se pak kvůli častým změnám v sestavě opřel do trenéra českého týmu Filipa Pešána.

Další příspěvky k tématu

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.

Česká tečka očima Sobotky: Ta finská obrana! Každý si myslel, že tým má na medaili

Před šesti lety skončilo čtvrtfinále s Finy na hokejovém mistrovství světa o poznání veseleji. V narvané O2 areně pečetil velké vítězství české reprezentace 5:3 nad Suomi pěknou žabičkou do prázdné brány Vladimír Sobotka, současný hráč pražské Sparty, bývalý zaměstnanec třeba zámořské organizace St. Louis Blues. Právě on přidal pro CNN Prima NEWS svůj pohled na neúspěšné čtvrtfinálové vystoupení „nároďáku“ proti Skandinávcům v Rize. Tým Filipa Pešána padl 0:1 a čekání na medaili trvá…

Nejprve trápení, pak výhra nad favoritem. Kanada přemohla Rusko a míří do semifinále

Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize favorizované Rusko 2:1 v prodloužení. Utkání historicky nejúspěšnějších zemí na šampionátech rozhodl v 63. minutě útočník Andrew Mangiapane. Kanada se v semifinále utká s USA. Kanaďané na turnaji prohráli první tři zápasy v základní skupině, nakonec ale postoupili ze čtvrtého místa a v play off vyřadili nejlepší tým druhé skupiny. Sborná ve čtvrtek na turnaji prohrála teprve podruhé.

reklama

Mistrovství světa v ledním hokeji 2021

Mistrovství světa v ledním hokeji letos začne v pátek 21. května. Jde o nejpozdější MS v historii, vůbec poprvé se bude hrát o medaile až v červnu. Původně mělo hokejový šampionát spolupořádat i Bělorusko, v důsledku zákroků proti demonstrantům v zemi ale hokejová federace státu pořadatelství odebrala. Hokejisté České republiky se o postup do play-off utkají s dalšími sedmi mužstvy ve skupině A. Finále je na programu 6. června večer. Podívejte se na kompletní program MS v hokeji a sledujte s námi průběžné výsledky.