CNN Prima News Holešovice

Holešovice

Výpis příspěvků ke štítku „Holešovice“

Průmyslový palác v Praze byl původně postaven na pár měsíců, slouží už ale 130 let

23. října 2022 08:17

Sjezdový, Národopisný anebo Ústřední. I těmito názvy byl v průběhu své existence nazýván Průmyslový palác – dominanta pražského Výstaviště. Stavbu tenkrát financovaly významné šlechtické rody a podílelo se na ní 450 dělníků. Postavili ji za rekordních 10 měsíců. A i když se původně jednalo o budovu dočasnou, v Holešovicích se vyjímá už přes 130 let.

Řidič pražského magistrátu: Nejsem žádný papaláš. Parkuji, kde radní Scheinherr řekne

22. září 2022 15:21

Redakci CNN Prima NEWS se ozval jeden z řidičů pražského magistrátu a ohradil se proti nařčení radního pro dopravu Adama Scheinherra z papalášských manýrů zaměstnanců radnice. Mediální humbuk odstartoval minulý týden snímek magistrátního vozu užívaného radním, jak stojí na chodníku ve Veletržní ulici v Holešovicích. Scheinherr se poté hájil tvrzením, že netušil, kde řidič zaparkoval. A dodal, že šofér tím „připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit“.

Revoluce v záchranných složkách. Mezi elitní hasiče míří první žena, policie vítá pilotku

1. září 2022 15:56

Profesionální výjezdová jednotka hasičů se poprvé v novodobé české historii rozrostla o ženu. Dvaatřicetiletá Michaela Ždárská od 1. září pracuje v hasičské stanici v pražských Holešovicích. Dobrovolná hasička z Dolních Měcholup splnila fyzické, zdravotní a psychologické testy bez jakýchkoliv výjimek a úlev z podmínek, které mají předepsané mužští uchazeči. S novou kolegyní se pochlubila i Policie ČR – v řadách pilotů taktéž přivítala první ženu.

Bratr Micka Jaggera vystoupí v Praze. Zazpívá slavné hity a chystá se na Elvisovy pohyby

22. června 2022 11:32

Pražské Výstaviště v Holešovicích čeká v příštích dnech hudební festival Metronome. Ten se vrací po dvouleté pauze způsobené koronavirem. Během čtyř dnů tam vystoupí například australský zpěvák Nick Cave nebo britský hudebník Chris Jagger, mladší bratr frontmana kapely The Rolling Stones Micka Jaggera. Na pódiu zahraje staré rock and rollové písničky.

Mezi Ládvím a Florencí nejezdilo metro. Policie hledala v tunelu sprejery

11. dubna 2022 07:13
Aktualizováno

Více než hodinu nejezdilo v pondělí ráno pražské metro na lince C mezi stanicemi Ládví a Florenc. Policisté tam pátrali po lidech, kteří se údajně pohybovali v tubusu stanice Nádraží Holešovice, zřejmě to byli sprejeři. Při prohlídce nikoho nenašli, ale objevili poškozenou soupravu metra, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Po osobách, které pronikly do nepřístupných prostor metra a vagon poškodily, policisté podle ní dál pátrají.