reklama
CNN Prima News Holešovice

Holešovice

Výpis příspěvků ke štítku „Holešovice“

Řidič ujížděl policistům po D1 až do Prahy, kde boural. V dodávce vezl 29 migrantů

Policie ve čtvrtek v pražských Holešovicích zadržela tři desítky migrantů především ze Sýrie, které převážel po dálnici D1 řidič v dodávce. Muže, jenž odpovídal popisu řidiče, následně policisté našli v nedalekém parku Stromovka. Hrozí mu až dvouleté vězení. S vozem havaroval poté, co ho ze středních Čech pronásledovali dopravní policisté. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Příběh Veletržního paláce: Co se v něm dělo za války a proč později vyhořel?

Majestátní budova v pražských Holešovicích dnes ukrývá sbírky moderního umění, dříve se tu ale čile obchodovalo. Bývaly tu kanceláře, luxusní restaurace i nespočet kaváren a bufetů. Dochovaná fotka z období protektorátu dokazuje, že tu nacisté shromažďovali Židy před transporty do Terezína. Veletržní palác vypráví příběh nejen o architektuře, ale také o dějinách našeho státu ve 20. století.

Muž, který přežil požár v pražských Holešovicích: Stěna od souseda letěla ke mně

Mohutná exploze a požár, který zachvátil na začátku července dům v pražských Holešovicích, připravily několik lidí o bydlení. V jednom z bytů přišel o život muž, další čtyři lidé skončili zranění v nemocnici. Ostatním obyvatelům domu se podařilo dostat včas do bezpečí. Trauma z hrůzného zážitku si ale ponesou nejspíš celý život. Jeden z poškozených emotivně promluvil o tragédii, která je zasáhla, před naší kamerou.

reklama