Tiskové zprávy

Nejnovější příspěvky k tématu

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord
Tiskové zprávy

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Za lemury a nedotčenou přírodou. Poprvé v historii startují přímé lety z Česka na Madagaskar

2. října 2022 17:49

Cestovní kancelář Čedok přidává do svého portfolia další exotickou destinaci. Úplně poprvé tak mohou Češi vyrazit od 1. října 2022 prozkoumat africký Madagaskar. Díky přímým letům z Prahy si mohou dopřát dovolenou bez dlouhých přestupů v některém z hotelových resortů nebo se vypravit na poznávací zájezd po tomto unikátním ostrově, který si touží škrtnout ze svého cestovatelského seznamu řada turistů. Na prvním charterovém letu, který z Letiště Václava Havla Praha zamířil v sobotu večer na Madagaskar, letěl klienti Čedoku na palubě moderního Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací EI-NEW v barvách letecké společnosti Neos. Nové spojení bylo během večera dokonce podle Flightradaru24 třetím nejsledovanějším letem na světě.

Prima oslavila 29 let vysílání. Jak se za tu dobu oblíbená stanice změnila?

21. června 2022 20:56

V pondělí 20. června uběhlo přesně 29 let od začátku vysílání první komerční televize Prima. Prvním pořadem, kterým tehdejší FTV Premiéra zahájila vysílání, byl oscarový film Amadeus. Za tu dobu se skupina Prima rozrostla na deset kanálů s nabídkou pořadů pro celou rodinu. V letošním roce dosáhla skupina Prima hned několika rekordů. Ty oslavili i zaměstnanci Prima rodiny.

Karlovarské letiště opět ožilo. První cestující zamířili přímým letem do turecké Antalye

17. června 2022 22:16

Karlovarské letiště ožilo a odletová hala se ve středeční podvečer letos poprvé zaplnila cestujícími. Klienti cestovní kanceláře Čedok, která během letní sezóny nabídne jako první na českém trhu odlety přímo z Karlových Varů, zamířili 15. června 2022 před 22. hodinou vyprodaným letadlem Smartwings na dovolenou na Tureckou riviéru. O prodeje pobytových i poznávacích zájezdů do Turecka, které spojení bez mezipřistání umožňuje, je enormní zájem i v dalších termínech. Poptávku po cestování a potenciál celé spádové oblasti vidí Čedok i do budoucna, příští rok proto nabídne přímé lety nově také do Řecka.

Hradec Králové se chystá na největší hudební festival. Rock for People hlásí vyprodáno

21. května 2022 15:39

Rock for People se letos s téměř stoprocentní jistotou stane největším českým hudebním festivalem. Měsíc před startem hlásí pořadatelé, že je vyprodáno. Po vynucené covidové pauze, kdy se musela organizace kompletně přerušit, se návštěvníci mohou těšit na už tehdy slíbené headlinery. Taháky budou američtí Green Day nebo Fall Out Boy.

Fanděte Čechům z Vodafone PLAYzone Areny. Za první gól nároďáku dostanete pivo zdarma

13. května 2022 14:21

Jeden z nejoblíbenějších sportovních svátků je tady. Mistrovství světa v hokeji letos hostí Finsko a český výběr zabojuje o prolomení desetileté smůly, kdy žádná medaile nezacinkala. Od 14. května můžete nároďák pod vedením Kariho Jalonena podpořit, a to přímo z nově otevřené Vodafone PLAYzone Areny v obchodním centru Westfield Chodov v Praze. Kromě propojení esportu a sportu na vás čeká i odměna za úspěch českého týmu: za první gól Čechů v zápase dostanete pivo zdarma.

Světový týden očkování varuje před zákeřnou bakterií. Jaké jsou nejčastější mýty?

29. dubna 2022 17:18

Dlouhý život všem. Tak zní motto Světového týdne očkování, který se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) poslední dubnové dny. Hlavním cílem je upozornit všechny věkové skupiny na význam očkování. Vakcinace je základním kamenem programu Jednotně pro lepší zdraví v Evropě. Snahou je upozornit i na zákeřnou bakterii Streptococcus pneumoniae, která způsobuje zápaly plic i další závažná onemocnění.

Skupina Prima slaví úspěch, oproti konkurenci roste. Ve sledovanosti se dostala na 1. místo

31. března 2022 19:07

Dvanáctý týden tohoto roku byl pro skupinu Prima mimořádně úspěšný. Podařilo se jí dosáhnout hned trojice prvenství. Mezi komerčními skupinami zvítězila u dospělých (15+) s hodnotou share 28,49 % v celodni i ve strategické cílové skupině 15–69 let se share 28,40 %. Na pomyslný stupeň vítězů se skupina Prima dostala i u dospělých (15+) v hlavním vysílacím čase s podílem 28,09 %. Nejlepší podíl ve sledovanosti měla v úterý (30,62 % ve skupině 15-69 let), kdy si vlajkový seriál ZOO nenechalo ujít 1 249 000 diváků (podíl 31,37 %) a talkshow 7 pádů Honzy Dědka pobavila 583 000 diváků (share 21,25 %).

Reportérka Darja Stomatová v Show Jana Krause: Byla jsem naivní. Popsala začátek války

16. března 2022 11:55

V dalším dílu Show Jana Krause se představí reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová, olympijští reprezentanti v curlingu Zuzana a Tomáš Paulovi a herec Jan Kopečný. Jak reportérku válka na Ukrajině poznamenala? A jaký je její životní příběh? Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause sledujte ve středu 16. března ve 21:35 na Primě.

Prima vybrala na pomoc dětem Ukrajiny už bezmála 35 milionů. Pomáhejte dál

15. března 2022 20:02

Už bezmála 35 milionů korun se podařilo vybrat iniciativě Pomoc dětem Ukrajiny, kterou organizuje skupina Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS ve spolupráci s Českým červeným křížem. Tato suma se podařila vybrat díky výtěžku z Koncertu dětem Ukrajiny, darům od skupiny Prima i z řad klientů a veřejnosti. Děkujeme! Dětem Ukrajiny pomáháme, dokud to bude potřeba, a budeme rádi za jakoukoli vaši podporu.

Hlavní zprávy

Hrůza u parku v Čakovicích: Šlo o rodinnou tragédii, tvrdí starosta. Obětí má být i dítě
Krimi

Hrůza u parku v Čakovicích: Šlo o rodinnou tragédii, tvrdí starosta. Obětí má být i dítě

 • Aktualizováno
 • V sobotu odpoledne zamířilo do lesoparku u Letňan a Čakovic několik policejních vozů. Podle policie byli na místní cyklostezce nalezeni tři lidé bez známek života. Policisté pro CNN Prima NEWS uvedli, že lidé měli zemřít násilnou smrtí. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že by se mohlo jednat o dvojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu. Starosta Čakovic, Miškovic a Třeboradic Jiří Vintiška následně uvedl, že šlo o rodinnou tragédii. Dle informací webu Novinky.cz má být jednou z obětí dítě.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  23:01

  Bloomberg: Rusko chystá výnos zakazující prodej ropy zemím, které zavedou strop

  22:43

  Ministerstvo energetiky: Litva daruje Ukrajině více než 100 generátorů

  22:12

  Přímý zásah, chlubilo se Rusko záběry z likvidace radaru. Zřejmě ale zničili vlastní zařízení

  21:36

  Policie: Od stažení Rusů zahynulo v Chersonské oblasti při ostřelování 32 lidí

  Tiskové zprávy

  V této sekci naleznete tiskové zprávy CNN Prima NEWS.