Tiskové zprávy

Nejnovější příspěvky k tématu

Kultura

Slavný skladatel přiveze do Prahy nálož gamingové hudby. Zazní soundtrack z Guild Wars 2

Maclaine Diemer, skladatel a kytarista, přiveze letos 18. dubna nálož gamingové hudby na koncert Spectacular Music of Hollywood. Diemer, nominovaný na cenu WSA Game Music Award za soundtrack ke hře Firmament legendárního studia Cyan, Inc., zde uvede hudbu ze hry Guild Wars 2 a sám bude dirigovat. Epický soundtrack, který Diemer složil, zazní po boku dalších skladeb z videoher, jako je Assassin’s Creed a filmů Star Wars, Největší showman, Iron Man 2 a dalších na koncertě v pražském Obecním domě.

Zpěvačka Bára Zemanová představila energickou píseň. Kosmickým videoklipem ohlašuje návrat

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl předznamenávající její návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná energickou skladbou Mayday. Píseň se točí kolem zakázané lásky a její atmosféru podtrhuje nápaditý videoklip natočený v planetáriu.

Čedok má za sebou nejúspěšnější rok v historii. Do kterých zemí Češi cestovali nejčastěji?

Nové destinace, přímé lety do exotiky, expanze v regionech, otevření poboček i návrat na Slovensko, tak by se daly v kostce zmínit nejvýznamnější milníky Čedoku za rok 2023. Loňské provozní a hospodářské výsledky současně potvrzují, že se rok 2023 zapíše jako nejúspěšnější v historii zájezdové turistiky. Cestovní kancelář odbavila za letní i zimní sezonu nejvíce klientů od revoluce a připravila zájezdy pro více než 420 tisíc lidí, což je o 55 % více než v roce 2022. V řeči čísel potom společnost dosáhla za minulý rok na tržby v hodnotě 7,8 miliard korun s očekávaným ziskem přes 350 milionů korun. Pro rok 2024 jsou plány firmy ještě ambicióznější, Čedok představí největší expanzi destinací v regionech i nové lety z Prahy, Bratislavy, ale také z Košic nebo Popradu.

Král soundtracků bojuje s nemocí i skládáním hudby. V Praze uspořádá speciální koncert

Autor hudby k filmu Pollock či legendárních seriálů Můj přítel Monk a House of Cards vystoupí na koncertě Spectacular Music of Hollywood 18. dubna 2024 v pražském Obecním domě. Jeff Beal, který spolupracuje s režiséry, jako jsou David Fincher, Ed Harris a Oliver Stone, představí na koncertě suitu z filmu Can You Hear Me?, se kterou vyhrál v loni na festivalu v Cannes cenu za nejlepší soundtrack. Na koncertě zazní také skladby z filmů Iron Man 2, Star Wars a Největší showman, které oddirigují jejich tvůrci.

Prima+ slaví narozeniny. Za první rok získala více než milion uživatelů

Streamovací služba prima+ patřící skupině Prima slaví 8. února jeden rok na trhu. Za tu dobu získala přes milion uživatelů, kteří odsledovali přes 110 milionů video views a 43 milionů hodin obsahu. Prima+ v uplynulém roce uvedla třináct prémiových seriálů, stovky epizod dříve než v televizi, přes tisíc českých a zahraničních filmů a více než tři a půl tisíce epizod zahraničních seriálů. Uživatelé si nejvíce oblíbili romantický obsah, komedie a rodinné seriály. Mezi nejsledovanějšími pořady vede na celé čáře vlajkový primácký seriál ZOO.

Zpravodajské pořady na CNN Prima NEWS slaví. Co jim popřáli ti nejpovolanější?

Dopadení zloději, záběry z policejních razií i pátrání po zločincích či ztracených dětech. To všechno, a mnohem víc, přináší divácky oblíbené Krimi zprávy na CNN Prima NEWS. A letos se mohou pyšnit krásnými čtrnácti lety na obraze! A nesmíme zapomenout ani na Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou, které diváky informují o aktuálním dění z krajů už třetím rokem.

Mluvčí roku 2023: Kralovali Václav Sochor, Aleš Cimbala a britské velvyslanectví

Oborová organizace PR Klub vyhlásila výsledky prestižní ceny Mluvčí roku 2023. Během slavnostního galavečera si trofeje odnesli vítězové tří kategorií. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru se stal Václav Sochor, šéf korporátní komunikace společnosti Tipsport. Ocenění Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru získal Aleš Cimbala, tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze. Titul PR tým roku převzalo Britské velvyslanectví v Praze.

Odstartoval 22. ročník největší komunikační soutěže v Česku. Registrujte se na Zlatý středník

PR Klub zahájil 22. ročník komunikační soutěže Zlatý středník, která si udržuje přední postavení v počtu přihlášek na tuzemském trhu. Účastníci komunikačních projektů a firemních médií mohou i letos soutěžit v 20 hlavních a 9 oborových kategoriích. Pro Slovensko se zároveň soutěž otevírá již popáté. Novinkou soutěže je zdůraznění efektivity projektů a nový soutěžní systém. Přihlašovatelé mají možnost do 7. února využít zvýhodněné „early birds“ registrace. Slavnostní vyhlášení top komunikátorů Česka a Slovenska se uskuteční v září. A ti nejlepší opět postoupí do celosvětové soutěže World Public Relations and Communication Awards, která v září navazuje.

Cyklistický Prima CUP spouští registrace. Trasy povedou do devíti českých krajů i Polska

Seriál závodů horských kol Prima CUP 2024 spustil registrace a nabízí účastníkům deset bikových příležitostí. Cyklistický podnik odstartuje tradičním dubnovým závodem v Hradci Králové a bude pokračovat až do října. V termínové listině nechybí akce se zárukou pravého mountainbikingu, ani ty tradiční s více než dvacetiletou historií jakými jsou Silesia Bike Marathon nebo závod ČEZ Sázava. Trasy deseti podniků provedou účastníky devíti kraji České republiky a u vybraných akcí zavítají také do sousedního Polska.

Dokáže Evropa přestat kouřit? Švédsko je důkazem toho, že to jde

Evropská unie si vytyčila cíl, že do roku 2040 bude klasické cigarety kouřit méně než 5 % populace. Vzhledem k tomu, že podle dat Eurostatu z roku 2019 bylo toto číslo reálně v celoevropském průměru takřka čtyřnásobné, může se to jevit jako možná až příliš ambiciózní cíl, nicméně Švédsko je důkazem, že není nedosažitelný. Před dvěma lety kouřilo jen 5,6 % Švédů, přičemž při stále klesajícím trendu je pravděpodobné, že se za „národ nekuřáků“ budou moci prohlásit již letos. Důvodem je dlouhodobá obliba méně zdraví škodlivých alternativ k cigaretám.

Rudimental se po 5 letech představí v Česku: Zamíří na největší DnB festival světa Let It Roll

Jeden z fenoménů uplynulé dekády v žánru elektronické hudby, britské uskupení Rudimental, se v létě po 5 letech opět představí českému publiku. Tentokrát zamíří na jeden z největších tuzemských festivalů a zároveň největší drum & bassovou akci světa, Let It Roll. Ta proběhne tradičně uprostřed léta, letos v termínu od 1. do 3. srpna.