Tiskové zprávy

Nejnovější příspěvky k tématu

Další ročník osvětové akce Dny pěstounství již v červnu. Letos se připojí i Praha 2

Již v červnu se uskuteční další ročník osvětové akce Dny pěstounství zaměřené na náhradní rodinnou péči. Praha 2 v této souvislosti plánuje hned několik akcí. V období od 13. května do 6. června 2024 zavítá na Ostrčilovo náměstí putovní panelová výstava s názvem Konečně doma, na kterou naváže 4. června 2024 Den otevřených dveří s prezentací činnosti pomáhajících neziskových organizací Barevný svět dětí, z. s. a Cestou necestou, z. ú. A k vidění bude také putovní panelová výstava ke kampani na vyhledávání pěstounů „Láska se nedělí. Láska se násobí.“, která je postavena na skutečných příbězích lidí, kteří mají s pěstounskou péčí osobní zkušenost. Tu mohou zájemci navštívit na Karlově náměstí po celý květen.

The Valentines vydávají debutové album. Skupina desku představuje na třech koncertech

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance. Její tvorba je totiž mimo jiné typická tím, že nutí k tanci. Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu. Tématem celého alba jsou vztahy, mentální zdraví i kontrast mezi veselými melodiemi a hloubavými texty. Kapela The Valentines vyráží během dubna nahrávku představit fanouškům do Prahy, Brna a na domácí půdu do Hradce Králové. V rámci všech tří koncertů se vždy uskuteční i křest alba.

Koncert proti xenofobii: Na United Islands of Prague vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Společně s oslavou vstupu České republiky do Evropské unie bude tento koncert součástí tradičního multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten potrvá od 1. do 4. května 2024.

Druhý život: Web CNN Prima NEWS nabídne jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Česko na začátku května ovládne hokejové nadšení během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS nabídne fanouškům nejen zpravodajský servis, ale i něco navíc. Ve spolupráci s Nadačním fondem Ivana Hlinky startuje v úterý 9. dubna unikátní osmidílný seriál Druhý život šampionů na webu CNNPrima.cz. Ten mapuje nelehké osudy bývalých hokejových hráčů, kterým skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT věnuje finanční dar ve výši 40 tisíc korun a každému z nich navíc také roční předplatné na videoplatformu prima+.

Vondra: Zachraňme spalovací motory, pomohou syntetická paliva. Podle Turka tomu nerozumí

Středeční superdebata s názvem České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS nabídla velice peprný střet osmi lídrů, kteří kandidují do Evropského parlamentu. Zástupci pětikoaličních, opozičních i neparlamentních subjektů se neshodli v případě migrace, Green Dealu ani ruské invaze na Ukrajinu. Vlákno výroků naleznete v tomto článku. Později si budete moci pustit záznam celé superdebaty.

Dvorní skladatel Agnieszky Holland vystoupí v Praze. Bude dirigovat v Obecním domě

Antoni Komasa-Łazarkiewicz vystoupí 18. dubna 2024 na pražském koncertě Spectacular Music of Hollywood. Autor hudby k filmům jako Hořící keř, Šarlatán či Quo Vadis, Aida? osobně oddiriguje části svého díla. Na koncertě dále zazní hudba z hollywoodských filmů Star Wars, Největší showman či Iron Man 2, kterou budou dirigovat jejich tvůrci. Vstupenky na exkluzivní zážitek v podání Českého národního symfonického orchestru koupíte v síti TICKETPORTAL.

Ukrajinští podnikatelé zakořenili v zahraničním podnikatelském ekosystému, přičemž 59 % preferovalo Polsko, těsně následované Českou republikou

Uprostřed přílivu ukrajinských inovátorů, kteří se pohybují v mezinárodních obchodních terénech v rámci geopolitických posunů, existuje pozoruhodný trend v ekonomické dynamice. Nedávná zjištění Polského ekonomického institutu uvádějí pozoruhodný 45% příliv společností založených na Ukrajině a migrovaných do Polska v loňském roce, což je prudký nárůst z velké části katalyzovaný ruskou agresí. Tento nárůst vypovídá o odolnosti a přizpůsobivosti ukrajinských podnikatelů v turbulentních časech.