Tiskové zprávy

Nejnovější příspěvky k tématu

Tiskové zprávy

Závod formule 1 v Brně je reálný, říká Šťovíček. Promluvil i o cenzuře pilotů s názorem

Ve třetí epizodě podcastu Klub rváčů vystoupil vlivný advokát sportovního světa Jan Šťovíček, který je členem Světové rady motosportu Mezinárodní automobilové federace (FIA) a viceprezidentem motocyklové federace FIM Europe. Do jeho agendy spadají i závody formule 1. Společně se spoluautorem podcastu Radkem Pokorným jsou dva nejvýše postavení Češi ve FIA. V rozhovoru dále nastínili, jak se v zákulisí světové federace vyjednává o miliardových smlouvách, a jak do dění ve světě F1 zasahují geopolitické vlivy a vůbec celosvětová politika. Šťovíček zároveň popsal ambiciózní plán, jak do Česka dostat závod formule 1.

Tiskové zprávy

Barmanský trůn prestižní soutěže ovládl František Dandáš. Česko bude reprezentovat v Šanghaji

Největší barmanská událost roku, finále prestižní soutěže Diageo Reserve World Class pořádané společností STOCK Plzeň-Božkov, má svého vítěze. Jubilejní 10. ročník ovládl svým barmanským uměním František Dandáš, který bude mít možnost reprezentovat Českou republiku na světovém klání v Šanghaji. Vítěz rovněž obdržel originální cenu vytvořenou designérem Janem Plecháčem.

Světová válka znamenala převrat zdravotnictví. Jaký byl zrod Československého červeného kříže?

Konec světové války přinesl vznik Československé republiky a znamenal i ukončení činnosti rakouské Společnosti Červeného kříže. Majetek spolků Červeného kříže na území Čech, Moravy a Slovenska zajistil stát. Činnost Červeného kříže však měla a musela pokračovat – špatná zdravotní a sociální situace vyvolaná válkou, na Slovensku navíc spojená s předválečným zanedbáváním těchto potřeb, volala po řešení.

Kolo jako fenomén: Výstava v trutnovské galerii EPO1 propojuje cyklistiku a současné umění

Ztvárnění bicyklů a jejich role v životě člověka představí výstava Jízda v Centru současného umění EPO1 v Trutnově ve spolupráci s platformou Sport in Art. Od 3. května nabízí díla více než čtyř desítek umělců několika generací. Expozice, která potrvá pět měsíců, láká na díla sochařů, instalace nebo výtvarné umění. Monumentálně pojatá výstava v prostorách bývalé elektrárny bude nejrozsáhlejší přehlídkou, jaká kdy byla fenoménu kola a cyklistiky v českém i mezinárodním měřítku věnována. Samotnou výstavu doprovodí řada doprovodných akcí.

Hvězdný Sziget ozdobí i Kylie Minogue. V Budapešti vystoupí také čeští Bratři a Redzed

Na největším evropském festivalu Sziget, který se koná v Maďarsku, se představí mnoho fenomenálních interpretů. Mezi největší hvězdy letošního ročníku patří Kylie Minogue, FISHER, Barry Can’t Swim, ale i čeští umělci Redzed, Bratři a badfocus. Doplní už tak bohatý program s dříve oznámenými jmény jako jsou Fred again, Martin Garrix, Sam Smith, Stormzy, Halsey, Liam Gallagher, Skrillex a řadou dalších.

CNN Prima NEWS roste čtvrtý rok v řadě: K výročí naděluje divákům videopodcasty i další novinky

Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS meziročně zvýšila svůj podíl na sledovanosti, který se za poslední rok ustálil na 1,91 % v CS 15+. Web CNNPrima.cz se umisťuje mezi TOP 5 nejnavštěvovanějšími zpravodajskými weby v Česku. Loni navíc zpravodajská multiplatforma zahájila expanzi na videopodcastový trh s divácky oceňovanými projekty HLASY ZLOČINU a Generace deprese. Ke čtvrtému výročí multiplatforma přinese divákům hned dva nové videopodcastové tituly, nové studio a připravuje i další nové pořady, které souhrnně zaštítí svou značkou.

Ve středu zahájil festival United Islands of Prague: Úvodu se účastnil i prezident Pavel

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Koná se zde totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do největších hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.