reklama
CNN Prima News horolezec

horolezec

Výpis příspěvků ke štítku „horolezec“

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

18. září 2021 16:21

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Ve Švýcarsku zahynuli dva čeští horolezci, zřítili se z výšky několika set metrů

18. srpna 2021 18:51

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. Naposledy příbuzní o mužích podle deníku Blick slyšeli minulý pátek, když z horské chaty ohlásili záměr vylézt na horu. V úterý byli nahlášeni jako nezvěstní a ve stejný den byla nalezena jejich těla na úpatí hory.

V Tatrách zahynul horolezec. Zemřel po pádu, když se ve 200 metrech odjistil

8. srpna 2021 19:29

Na slovenské straně Vysokých Tater zahynul 37letý polský horolezec, který se zřítil ze štítu Žabí kôň (Žabí kůň), považovaného za jeden z nejhůře dostupných tatranských štítů. S odvoláním na slovenskou horskou službu to v neděli oznámila polská tisková agentura PAP. Podle slovenské televize JOJ byla příčinou smrti fatální chyba, kterou horolezec udělal při slaňování, když se ve více než 200metrové výšce odjistil.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Nevidomý horolezec si troufá na osmitisícovky, jednou chce zdolat i Mount Everest

6. února 2021 16:53

Jan Říha je nevidomý, přesto si plní sen: Vylezl třeba na Mont Blanc nebo Kilimandžáro, v Himálaji se pod vrcholem Čo Oju dostal až do 7 600 metrů. Jelikož chce jednou zdolat nejvyšší hory všech kontinentů, myslí si i na Mount Everest. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v sedmém dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Na K2 jsem se rozhodl, že už nikdy nepolezu s ženskou, říká horolezec Radek Jaroš

4. června 2020 08:19

Před 70 lety byla poprvé zdolána desátá nejvyšší hora světa – Annapurna v Nepálu vysoká 8 091 metrů. 3. června 1950 ji pokořila skupina francouzských horolezců. O extrémních výkonech, hranicích lidského těla a pudu sebezáchovy hovořili hosté pořadu Silný hlas – horolezec Radek Jaroš a trenér házenkářů a bývalý československý reprezentant Michal Barda.

reklama