CNN Prima News horolezec

horolezec

Výpis příspěvků ke štítku „horolezec“

Martin zahynul po pádu ledovce, nechal po sobě tři syny: Firma předvedla krásné gesto

6. října 2022 13:28

Datum 3. července změnilo život jedenácti rodinám. Toho dne se v italských Dolomitech na hoře Marmolada utrhl kus ledovce. Jeho sesuv si vyžádal život i dvou Čechů – Martina a Pavla. Oba přátelé po sobě zanechali dohromady šest dětí. Pro rodinu Martina pak jeho zaměstnavatel zahájil sbírku, která má pomoci pozůstalé finančně zajistit.

Řidič, který usmrtil horolezce v Adršpachu, měl dlouhodobě zákaz řízení. Selhaly soudy?

2. září 2022 09:51

Porušoval soudní podmínky, řídil i přes zákazy. Osmatřicetiletý J. Č. má být podle policie viníkem nehody v Adršpachu, při které autem srazil dva horolezce. Oba muži zemřeli. V minulosti několikrát trestaný řidič už jednou srazil seniorku. I ta na následky zranění zemřela. Přesto dál potají řídil. Vyvstává otázka, jestli opakovaně udělované tresty neměly být mnohem přísnější.

Bolestný vzkaz manželky zesnulého manažera z Adršpachu trhá srdce: Naše dcera bude po tobě

26. srpna 2022 09:54

Smrt dvojice ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení, Matěje Molcara a Zikmunda Schwarzkopfa mladšího, oplakávají jejich blízcí. Dojemný vzkaz jim poslal do nebe jejich kamarád a známý český horolezec Radek Jaroš, který měl původně s dvojicí cestovat. Teď Molcarovi vzkázala veřejně několik slov také jeho manželka Marcela.

Smrt manažerů v Adršpachu: Lidé zuří kvůli možnému trestu. Po Matějovi zůstala roční dcera

25. srpna 2022 14:00

Dvojice manažerů ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení, Matěj Molcar a Zikmund Schwarzkopf mladší, v pondělí tragicky zahynula v Adršpachu, kde ji srazilo auto. Řidič navíc od nehody ujel. S oběma muži měl původně cestovat i známý český horolezec Radek Jaroš. Každá smrt je bolestivá, napsal k tragédii na sociální síť. Po Molcarovi podle jeho slov zůstala roční dcera. Smrt kamarádů otřásla i veřejností, lidé na sociálních sítích volají po vyšším trestu pro viníka.

Horolezec Jaroš unikl smrti. V Adršpachu mu při nehodě zemřeli kamarádi, měl být s nimi

24. srpna 2022 18:37

Dvojice manažerů ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení, Matěj Molcar a Zikmund Schwarzkopf mladší, o víkendu tragicky zahynula v Adršpachu, když ji srazilo auto. Řidič navíc od nehody ujel. S oběma muži měl původně cestovat i známý český horolezec Radek Jaroš. Ztráta dvou kamarádů ho silně zasáhla.

Marek a Pavla zemřeli ve francouzských Alpách: Poslední slova před tragédií

31. července 2022 17:44

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. 45letý učitel Marek a jeho o tři roky starší přítelkyně Pavla, která pracovala jako zdravotní sestra, zemřeli po pádu do zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins. Tamní policie jejich těla nalezla ve čtvrtek. Sympatický pár, po kterém zůstaly dvě nezletilé dcery, si krátce před smrtí dovolenou pochvaloval. Nadace Merebit vyhlásila veřejnou sbírku.

Marka a Pavlu našli policisté přivázané k sobě. Horolezci popsali, co se mohlo stát

31. července 2022 13:57

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. Tamní policie jejich těla nalezla ve zhruba 30 metrů hluboké trhlině na severní stěně hory Barre des Écrins. Šlo o 45letého učitele Marka a jeho o tři roky starší přítelkyni Pavlu, která pracovala jako zdravotní sestra. Podle horolezce Radka Jaroše byl pár připravený dobře. „Trhliny na ledovcích jsou ale společně s lavinami velmi nepředvídatelnou a nebezpečnou věcí,“ řekl expert ve vysílání CNN Prima NEWS.