reklama
CNN Prima News Horská záchranná služba

Horská záchranná služba

Výpis příspěvků ke štítku „Horská záchranná služba“

Narvané sjezdovky: Stávají se nehody, ničí se náš majetek, stěžují si provozovatelé

1. února 2021 20:39

I přes zákaz shlukování a uzavřené skiareály vyráží do hor hodně lidí. Většina pak tráví víkendy převážně sáňkováním a bobováním. Provozovatelé skiareálů si však stěžují, že sáňkují převážně na sjezdovkách určených pouze pro lyžaře, v důsledku čehož se stává stále více nehod. Nekontrolovaný provoz na narvaných sjezdovkách navíc ničí jejich majetek.

Netypická nehoda na Slovensku: Ze svahu se „kutálelo“ auto s horskými záchranáři

6. září 2020 17:16

Během záchranné akce se v sobotu odpoledne převrátilo terénní auto s pěti členy Horské záchranné služby (HZS). Ze strmého kopce se začalo doslova kutálet dolů, přičemž jeden ze záchranářů z vozu vypadl a utrpěl vážná zranění, je však mimo ohrožení života, informovalo slovenské ministerstvo vnitra na Facebooku. S informací o nehodě přišel deník Právo.

Češi se často ztrácejí v horách. Jak se bezpečně pohybovat v horském terénu?

14. července 2020 21:25

Ročně se v horách ztratí několik desítek Čechů, někteří za to zaplatí i životem. Tragický konec naštěstí neměl případ 72letého muže, který se nestihl vrátit z túry, noc přečkal v neschůdném terénu a další den pokračoval po vyznačené stezce. Tímto chováním urychlil svou záchranu. Správné rozhodnutí vám může zachránit život, upozorňuje Horská záchranná služba.

reklama