CNN Prima News Hostivař

Hostivař

Výpis příspěvků ke štítku „Hostivař“

Autobus plný dětí boural v pražské Hostivaři. Zranilo se 15 lidí, tvořily se kolony

23. června 2022 09:14

V Praze Hostivaři se ve čtvrtek ráno srazil zájezdový autobus s osobním automobilem. Záchranná služba ošetřila 15 lehce zraněných, z toho 12 dětí od deseti do 12 let a tři dospělé včetně řidiče osobního vozu. Nehoda se stala v ulici K Horkám, která byla kvůli vyšetřování uzavřena, a v místě vznikaly kolony. Policisté odkláněli dopravu a zjišťovali okolnosti kolize.

Na trati na Benešov srazil člověka vlak. Provoz se na ní zastavil podruhé za den

24. dubna 2022 18:11
Aktualizováno

V pražských Kolovratech srazil v neděli odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem byl tak v neděli ze stejného důvodu omezen už podruhé. Nejprve byla trať hodinu neprůjezdná, poté projížděly asi tři hodiny vlaky místem nehody po jedné koleji. Po 21:00 byl provoz obnoven bez omezení, uvedly České dráhy na svém webu.

Cizinec úmyslně zapálil pražský byt se šesti lidmi. Dohodl se na 12 letech vězení

10. února 2022 11:31

Za úmyslné zapálení bytu, v němž spalo šest lidí včetně měsíčního dítěte, půjde Van Doan Mai na 12 let do vězení. Uzavřel se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu, kterou ve čtvrtek schválil Městský soud v Praze. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Muži hrozil za pokus o obecné ohrožení trest od 12 do 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

V Praze má vzniknout obrovský lázeňský komplex. Podívejte se, jak bude vypadat

6. června 2021 17:03

U Hostivařské přehrady na Praze 11 by mohl v příštích letech vzniknout obrovský lázeňský komplex. Lázně Bohdaneč plánují na území 27 hektarů vybudovat zařízení, které má být zaměřeno na rehabilitaci pohybového ústrojí. Celý projekt by měl být spojený s celkovou revitalizací území a vznikem sportovních areálů či nové rozhledny. Velká oblast u oblíbené Hostivařské přehrady by proto měla projít výraznou proměnou. Kritici se ale obávají nepřiměřeného zatížení komunikací na pražském Jižním Městě.

Běh na boso se uskuteční na golfovém hřišti v Hostivaři. Zúčastnit se může každý

Téma: Komerční sdělení
5. června 2021 15:57

Na hostivařském golfovém hřišti se 17. června uskuteční 12. ročník tradičního krosového závodu, letos pod novým názvem „Běh na boso“. Běžci všech věkových i výkonnostních kategorií poměří své síly na tratích 5 a 10 km. Organizátoři myslí opět i na děti, pro které je připraven dětský nesoutěžní běh na 300 metrů.

Rozsudek za vraždu tkaničkou: Soud poslal mladíka na 17 let do vězení

18. května 2021 15:25

Za vraždu motivovanou ziskem uložil v úterý pražský městský soud čtyřiadvacetiletému Janu Bémovi sedmnáctiletý trest vězení. Mladý muž podle obžaloby v listopadu 2019 škrtil svého známého tkaničkou a v bezvědomí ho hodil do kanálu. Tělo osmadvacetiletého Slováka se později našlo v čistírně odpadních vod v Praze 6. Bém vinu odmítá. U hlavního líčení uvedl, že svého slovenského známého pouze v hádce strčil a odešel. Rozsudek není pravomocný.