Zázrak, že přežili, hodnotí policie. Skupina fanoušků v Hostivaři brutálně zbila pětici mužů
Pražští kriminalisté řeší brutální napadení pětice mužů, ke kterému došlo na začátku dubna. Podle policistů zaútočila skupina 25 lidí, šlo o fotbalové fanoušky dvou klubů. Policisté o tom ve čtvrtek informovali na svém webu. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.
Na začátku dubna přibližně pětadvacet maskovaných osob napadlo skupinku mužů odcházejících z posilovny v pražské Hostivaři. „Podle dosud zjištěných informací a zajištěných kamerových záznamů si příznivci jednoho z fotbalových klubů cíleně počkali na pětici fanoušků konkurenčního týmu před budovou a v okamžiku, kdy opouštěli vstupní prostor, je brutálně napadli,“ uvedla na webu Policie ČR mluvčí Eva Kropáčová.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Plánoval znetvořit ženy kyselinou. Zásahovce unikl, slovenský útvar řeší možného „krtka“
Dvěma poškozeným se podařilo uniknout do horního patra, nicméně tři poškození byli opakovaně napadáni silnými údery a kopy do celého těla, a především do oblasti hlavy. „Kamery umístěné v budově zachytily celé napadení a jednání neznámých pachatelů. Napadení bylo natolik brutální, že je jen zázrak, že poškození přežili,“ uvedla Kropáčová s tím, že muži při útoku utrpěli mnohačetná poranění na těle a zlomeniny v oblasti hlavy a obličeje.
VIDEO: Bitka fotbalových fanoušků v pražské Hostivaři
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ublížení na zdraví, kdy v případě vypátrání a odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody v délce až osmi let.
Kriminalisté prosí média a veřejnost o pomoc. V případě, že máte informace o osobách, které se podílely na napadení, informace prosím neprodleně předejte na linku 158.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Muž v Krnově surově napadl a zranil dívku. Pátrá po něm policie, svědky žádá o pomoc