CNN Prima News hraniční přechod

hraniční přechod

Výpis příspěvků ke štítku „hraniční přechod“

Chorvatsko bude součástí Schengenu. Konec hraničních kontrol schválili unijní ministři

8. prosince 2022 14:49

Ministři vnitra členských zemí Evropské unie schválili vstup Chorvatska do Schengenského prostoru. Cestující z Česka a dalších částí zóny volného pohybu budou moci do Chorvatska dojet bez hraničních kontrol od začátku příštího roku. Rozhodnutí ministrů oznámilo české předsednictví v Radě EU. Zástupci členských zemí se naopak neshodli na přijetí Bulharska a Rumunska.

Senioři o berlích a plačící děti. Jak vypadá ukrajinský exodus na hranicích?

28. února 2022 08:04

Situace na hraničních přechodech mezi Ukrajinou a Polskem či Slovenskem je každým dnem složitější. Na hranicích se postupně koncentruje víc a víc lidí, mimo své domovy jsou další stovky tisíc. Postupně rostou uprchlické tábory, vznikají improvizované stánky s občerstvením i nabíjecí stanice. Pokud se Ukrajincům podaří hranice přejít, často na ně čekají jejich blízcí se jmenovkami, podobně jako na letišti. Část Ukrajinců překonává přechod pěšky. Objevují se i smutné obrázky, kdy desítky kilometrů dlouhou cestu absolvuje seniorka o berlích, vozíčkáři a především malé děti. V noci je přitom na hranicích klidně i -7 °C.

Od hranic s Ukrajinou se vrátil s prázdnou. Naslepo nemá odvoz cenu, varuje dobrovolník

27. února 2022 05:11

Češi hledají všemožné cesty, jak ve válce pomoci Ukrajincům. Jednou z nich je snaha vyjet na hranice a zařídit tak uprchlíkům, nejčastěji ženám a dětem, cestu do Česka. Ti, co se už z hraničních přechodů vrací, ale důrazně varují, ať na Ukrajinu nejezdí nikdo, kdo nemá předem domluvené, koho odveze. Na hranicích je podle nich velké množství lidí a stojí tam kolony aut. Ukrajinci navíc také často mají zařízenou cestu vlakem nebo chtějí zůstat u hranic. Někteří pomocníci tak dokonce odjíždějí s prázdnou.

Na hraničním přechodu v Břeclavi je kolona kamionů. Viníky jsou demonstrující Slováci

15. února 2022 20:47

Dálnice D2 je ve směru na Slovensko uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav-Kúty. Od hranic se směrem do ČR vytvořila kolona kamionů, řekl jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala. Důvodem je protest slovenských autodopravců, kteří blokují kamionům opětovný vjezd na dálnici z odstavného parkoviště, kam vozidla musejí zajíždět z důvodu pandemických opatření. Osobní vozidla místem projedou.

Polsko se chystá na útok tisíců migrantů. Je to taktika běloruských agentů, říká expert

8. listopadu 2021 16:36
Aktualizováno

V pondělí se stovky migrantů pokusily překonat bělorusko-polské hranice a přejít na polské území. Ministerstvo vnitra následně uvedlo, že polské bezpečnostní služby pokusu o překonání hranic zabránily. Podle mluvčího vlády se ale u hranic srotily tisíce lidí a Poláci očekávají další pokus o zteč. Šéf Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se k tomuto organizovanému kroku nerozhodli sami uprchlíci, ale Bělorusko a jeho tajné služby.

Pákistánští pohraničníci stříleli na afghánské uprchlíky. Zemřeli nejméně tři lidé

27. srpna 2021 19:31
Aktualizováno

Při střelbě u hraničního přechodu Torcham mezi Afghánistánem a Pákistánem zemřeli nejméně tři lidé. Napsala to v pátek agentura DPA, podle níž stříleli příslušníci pákistánské pohraniční stráže na skupinu Afghánců, kteří se násilím pokoušeli proniknout na pákistánské území. Davy lidí se dál tísní i u hraničního přechodu Spínbuldak na jihu Afghánistánu, který je podle listu The Guardian dál otevřený a kudy do Pákistánu denně proudí desetitisíce lidí.